X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Torbiele splotu naczyniówkowego
Odpowiedz

Torbiele splotu naczyniówkowego

Oceń ten wątek:
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 25 listopada 2015, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy któraś z was usłyszała taka "rewelacje" na połówkowym? Jak się skończyło? Podobno jeżeli wszystko anatomicznie jest wporzadku to nie trzeba się denerwować i spokojnie czekać aż się wchłoną. Ktoś coś?

    f2wlcbxmqludqper.png
  • perła ziemi Ekspertka
    Postów: 198 349

    Wysłany: 25 listopada 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! odezwę się tutaj, żeby nie zaśmiecać tamtego wątku :) u mojej malutkiej też są 3 torbiele. mnie po tym pierwszym badaniu, na którym je wypatrzyli, lekarz skierował do szpitala, tam pani doktor powiedziała, że do końca 22 tygodnia powinnam dostać skierowanie do programu badań prenatalnych, a nie do szpitala. poszłam do kliniki, która wykonuje badania w ramach programu i tam kolejny raz po dokładnym badaniu usg usłyszałam, że w związku z tym, że jest to zmiana "izolowana" należy tylko obserwować i że spodziewają się że torbielki się wchłoną.
    było to dwa tygodnie temu, wczoraj na usg wstępnie nic nie było widać, niestety po chwili tak dojechał głowicą, że zobaczyliśmy torbielki wg lekarza z tendencją zanikającą. zmierzył główkę i jest ok do wieku ciąży.
    staram się zachować spokój, ufać lekarzom i wierzę, że będzie jak mówią.
    kolejne usg mam za 2 tygodnie.
    daj znać jak będziesz po swoim badaniu. pozdrawiam serdecznie! :)

    f2w3j6yxdenijlur.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 26 listopada 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kontrolę że 4 tyg. To będzie 24 tc. A zmniejszyły ci się? Mierzyli? Czytałam że do 26 tc powinny się wchłonąc. Mój gin mówi że do 22 ale wszędzie czytałam co innego więc jeszcze obie mamy czas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2015, 09:37

    f2wlcbxmqludqper.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 26 listopada 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak będziesz miała.jakieś nowe wieści to pisz tu, będę sprawdzać co jakiś czas :)

    perła ziemi lubi tę wiadomość

    f2wlcbxmqludqper.png
  • pikny Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas we wtorek tj. 2.12
    widoczne torbiele splotów naczyniowych po stronie lewej o średnicy ok.7 mm, po stronie prawej o wymiarach 9,4x5,8.

    martwię się

    Szczęście przychodzi do nas z zaskoczenia :)
    ckaiugpjvg2mrl2f.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co ci lekarz powiedział? Kiedy masz następne usg? Dla pocieszenia - w necie są same pozytywne zakończenia. Artykuły naukowe też napawają optymizmem

    f2wlcbxmqludqper.png
  • pikny Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żeby nie czytać na internecie i że się powinno wchłonąć.. powiedział że teraz usg ok. 30 tyg ale nie byłam jeszcze u mojego lekarza prowadzącego. Napisz jak u Ciebie wyjdzie :) trzymam kciuki za was :)

    Szczęście przychodzi do nas z zaskoczenia :)
    ckaiugpjvg2mrl2f.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do 30 tyg na pewno będzie już po nich :)

    f2wlcbxmqludqper.png
  • perła ziemi Ekspertka
    Postów: 198 349

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny podrzucam fragment książki :w oczekiwaniu na dziecko"


    5c64407e5d51a3cagen.jpg

    do poczytania :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2015, 15:34

    f2w3j6yxdenijlur.png
  • perła ziemi Ekspertka
    Postów: 198 349

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem po kolejnym usg. mała zmieniła pozycję i trochę trudno było ją podglądnąć. generalnie wniosek z badania jest taki, że torbiele zniknęły :) obraz mózgu nie wzbudza żadnych wątpliwości i wygląda na to, że jest w porządeczku.

    oprócz tego lekarz zbadał maleńką wzdłuż i wszerz i wszystko jest ok :)

    jestem szczęśliwa, mam nadzieję, że następne usg za 2 tygodnie to wszystko potwierdzi.

    często tu zaglądam i czekam na wieści od Was.

    trzymajcie się ciepło i głowy do góry!

    MagSz lubi tę wiadomość

    f2w3j6yxdenijlur.png
  • perła ziemi Ekspertka
    Postów: 198 349

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pikny wrote:
    żeby nie czytać na internecie i że się powinno wchłonąć.. powiedział że teraz usg ok. 30 tyg ale nie byłam jeszcze u mojego lekarza prowadzącego. Napisz jak u Ciebie wyjdzie :) trzymam kciuki za was :)


    lekarz, który robił mi usg połówkowe za to nawet kazał mi poczytać historie z sieci, bo te jak się okazuje są w decydowanej większości pozytywne :)
    trzymam kciuki za Was!

    f2w3j6yxdenijlur.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy. Bardzo się cieszę twoim szczęściem :) kolejna historia z happy endem :)

    f2wlcbxmqludqper.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 4 tyg od ostatniego usg torbielki znikły!!!! :)

    perła ziemi lubi tę wiadomość

    f2wlcbxmqludqper.png
  • perła ziemi Ekspertka
    Postów: 198 349

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suuuper! Uf, jest ulga co? Niech nasze dzieci juz nas tak nie strasza ;) Ja dzisiaj jeszcze bede podgladac swoja mala, mam nadzieje, ze bedzie ok.

    f2w3j6yxdenijlur.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ulga wielka i super ze przed świętami :) wesołych świąt!

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Nemera Przyjaciółka
    Postów: 91 68

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz kazał zrobić badanie dopiero za 6tyg żeby potwierdzić czy jest torbiel czy zniknęła. Czy robiłyście powtórne badanie na 4d ? bo moj lekarz mi kazał znowu zrobić 4d bo on u siebie nie widzi na aparacie dokładnie, tylko to znowu kolejne 250zł ;/

    2nn3dqk3bgme6a5j.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wykryto, a potem potwierdzono brak na zwykłym usg. Nie wiem czy mój gin ma sprzęt jakiś bardzo nowoczesny ale nie ma 4d

    f2wlcbxmqludqper.png
  • pikny Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dziś lekarz nie widział torbieli mam nadzieję, że sprzęt był dobry i że już ich nie ma... :)

    MagSz lubi tę wiadomość

    Szczęście przychodzi do nas z zaskoczenia :)
    ckaiugpjvg2mrl2f.png
  • ada89 Autorytet
    Postów: 363 324

    Wysłany: 7 marca 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiaj miałam usg i lekarz również podejrzewa torbiel splotu naczyniowkowego :( w srode ide na dokladniejsze usg. Bardzo się boję :(

    06.2015 - poronienie

    7v8r9n73vlu7ctsh.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 10 marca 2016, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, jak widzisz u wszystkich kończy się dobrze, to taki etap w rozwoju

    f2wlcbxmqludqper.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ