X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Torbiele splotu naczyniówkowego
Odpowiedz

Torbiele splotu naczyniówkowego

Oceń ten wątek:
  • MałGo_13 Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży u synka lekarz zauważył 2 torbiele, po 3 tyg na ponownym USG były zdecydowanie mniejsze, na kolejnych juz nie widoczne. Co prawda na USG przezciemiączkowym po urodzeniu niewielkie były widoczne, po paru miesiącach się wchłonęły. Nic strasznego, jak już ktoś napisał często się zdarzają i nawet o tym nie wiemy. Także dla zdrowia maluszków lepiej się tym za bardzo nie martwić :-)

    Kalina32 lubi tę wiadomość

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 8 września 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla pocieszenia - może ktoś tu zajrzy w poszukiwaniu informacji. Na USG połówkowym lekarz zauważył u naszego synka dwa torbiele w główce, a za 4tyg na wizycie kontrolnej nie było po nich ani śladu :)

    Sylwia Sylwia lubi tę wiadomość

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbije temat
    W 18tc dr zauważyła dwie torbiele splotów naczyniówkowych jedna o średnicy 9.4 druga o średnicy 6.6.
    Miał ktoś z was z tym do czynienia.
    Fakt w internecie jest sporo pozytywnych historii ale jednak spędza mi to sen z powiek. Na prenatalnych ryzyko trisomii 18 wyszło niskie. U młodego nie zauważono żadnych innych cech patologicznych ale jak czytam to u innych te torbiele były mniejsze jak u nas. :(

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 4 maja 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam wątek. U naszego synka lekarz wypatrzył dzisiaj dwie torbiele o wielkości 0,82 i 0,79. Mowil, żeby nie martwić się bo do 26 tygodnia mogą zaniknąć, ale w porównaniu z historiami z internetu, te wydają mi się sporo większe...już wariuje, a kontrola dopiero za 3 tyg.

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • Magda603 Ekspertka
    Postów: 244 104

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia Sylwia wrote:
    Odświeżam wątek. U naszego synka lekarz wypatrzył dzisiaj dwie torbiele o wielkości 0,82 i 0,79. Mowil, żeby nie martwić się bo do 26 tygodnia mogą zaniknąć, ale w porównaniu z historiami z internetu, te wydają mi się sporo większe...już wariuje, a kontrola dopiero za 3 tyg.
    Jak badanie?

  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 1 lipca 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpisałam już a innym wątku 🙂
    Cyt.

    Kontrolowaliśmy się częściej, bo jedna z torbieli stale rosła. W zeszłym tygodniu miałam echo serca, żeby wykluczyć ewentualne wady serduszka, ( czasem współgrają z torbielami). Wszystko wyszło ok, torbiele zanikły...ufff. Zostały nam tylko asymetryczne komory boczne- torbiele świeżo co zniknęły, (a było po jednej w każdej komorze) i to przestrzeń po nich. Ta asymetria ma się wyrównać w najbliższych tygodniach.
    Podobno u chłopców torbiele pojawiają się 4 razy częściej niż u dziewczynek. Jednak faktycznie tj mówił lekarz w większości przypadków zanikają do 26-30tc.
    Pewnie u Ciebie będzie podobnie. Nie ma co panikować ( choć ja na początku panikowałam), ale według mnie nie ma też co olewać tematu, trzeba poprostu kontrolować.

    Lekarz mówił mi, że gdyby te torbiele ciągle rosły, go wtedy są do leczenia, czy obserwacji ale dopiero po porodzie.
    Trzymam kciuki ✊🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2020, 18:50

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • kar_oliv Autorytet
    Postów: 1640 3105

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie w badaniu polowkowym wyszły 2 torbiele, mam za 4 tygodnie znów zrobić usg. Inne parametry są okej. Trzeba czekać, ale wiadomo, że wolałabym aby nic nie było niepokojącego na tym badaniu.

    atdcgu1rjappkskg.png
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że to dodatkowy niepotrzebny stres. U nas torbiele ciągle rosły i starszymi mnie wcześniejszym porodem. Okazało się jednak że lekarz prowadzący miał rację żeby się nie stresować tym, bo to bardzo czesta przypadłość, która sama zanika. U nas już nie ma śladu po torbielach ani po asymetrii. Znajoma urodziła ostatnio córeczkę, torbiele wyszły dopiero po porodzie, ale dziewczynka jest zdrowa, mają tylko za jakiś czas mieć kontrolę u neurologa.
    Pewnie za te 4 tygodnie to nie będzie juz śladu po torbielach 😘

    kar_oliv lubi tę wiadomość

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 28 września 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też zanikło.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Pomarańczowa Koleżanka
    Postów: 59 14

    Wysłany: 25 listopada 2022, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Chciałabym odświeżyć wątek, czy u kogoś same torbiele były powodem dalszej diagnostyki? Testy nieinwazyjne/amniopunkcja? U nas stwierdzono obustronne torbiele. Pozostałe parametry w porządku, budowa dziecka też. Pappa niskie ryzyka a ja się strasznie boję że coś później wyjdzie :(

  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 25 listopada 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomaranczowa, u mnie w polowkowych w 20tc wyszly liczne obustronne torbiele splotow, ognisko w serduszku i lozysko brzeznie przodujace. Zostal am skierowana na powtorzenie polowkowych do specjalisty do Warszawy za 2 tyg. Byly juz tylko 2 torbiele, powiedzial ze obraz jest prawidlowy i z dalszej diagnostyki tylko usg kontrolne. W 24 tc torbieli juz nie bylo, a lozysko sie podnioslo. Ja mialam co prawda test nipt ale robilam go jeszcze w 1 trymestrze.

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Pomarańczowa Koleżanka
    Postów: 59 14

    Wysłany: 25 listopada 2022, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie my nie robiliśmy dodatkowego badania NIPT. Mam tylko wyniki z pappy gdzie ryzyko jest bardzo niskie. Ale wiadomo, że to statystyka. Waham się od momentu połowkowych czy robić na przykład sanco ale są to dla nas duże koszty i po prostu w razie kolejnych wad i amniopunkcji wolałabym dołożyć te pieniądze na FISH czy mikromacierze

  • Joanna.me Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 31 lipca 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U córki też w 17tc wykryto torbiel, niestety nie wiem jak duża, ale dziś mamy kolejna wizytę w 21 tc, mam nadzieję że już się wchlonela albo chociaż zmniejszyła.. Wizyta dopiero o 19 🙁

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 684 412

    Wysłany: 5 stycznia, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna.me wrote:
    U córki też w 17tc wykryto torbiel, niestety nie wiem jak duża, ale dziś mamy kolejna wizytę w 21 tc, mam nadzieję że już się wchlonela albo chociaż zmniejszyła.. Wizyta dopiero o 19 🙁
    Jak zakończyła się historia Twojej córki?

    U mnie w 15+ również wykryto torbiele splotu naczyniówkowego u płodu. Historie tu podane napawają nadzieją, jednak boję się.

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ