X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr test obciążenia glukozy
Odpowiedz

test obciążenia glukozy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewuszki, tak jak w temacie chodzi mi o test obciążenia glukozy.
    Nie boje się wypić samej glukozy, ale boje się pobierania krwi 3 razy (trauma z dziecinstwa)
    Krew pobierana z palca, z żyły? Kują 3 razy czy zakładają wenflon?

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pobierano krew z żyły w zgięciu ręki, nie zakładano wenflonu.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • pietruszek Ekspertka
    Postów: 274 66

    Wysłany: 2 września 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Nie można z wenflonu, musi być z żyły. Ja mam tak pochowane żyły, że jak kiedyś byłam na tym badaniu, to wyszłam jak sitko hii ;) wszystkie pielęgniarki się zebrały i biadoliły nade mną, że nie mają gdzie kłuć ;)

    Byłam na tym badaniu dwa razy. Pierwszy raz zalali mi tę glukozę dość zimną wodą, taką z dystrybutora, do małego kubka, wypiłam duszkiem i było naprawdę spoko, zastanawiałam się o co te kobity tak panikują że takie niedobre ;-) A drugi raz w szpitalu zalali mi wielki kubek i z bardzo ciepłą wodą... do tej pory mi się cofa jak sobie przypomnę jakie to było ochydne ;)

    Ale, każda przez to przeszła, dasz radę! Przede mną też to badanie za kilka tygodni :) na szczęście w tym samym miejscu, gdzie dali tę 'zimną' glokozę ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jezu, oby tylko 2 razy dziabali tą igłą a nie trzy ... ;C

  • pietruszek Ekspertka
    Postów: 274 66

    Wysłany: 3 września 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No trzy niestety, o ile masz test 120 - na czczo, po godzinie i po dwóch :(

  • pietruszek Ekspertka
    Postów: 274 66

    Wysłany: 3 września 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Btw z ciążą idziemy łeb w łeb :) Jak tam przygotowania, nastrój, wyprawka? :)

  • Maggie_31 Autorytet
    Postów: 360 162

    Wysłany: 15 września 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,ja miałam 2 ukłucia - na czczo,a potem od razu po 2 godzinach przy 75 g glukozy.Roztwor jest normalny-warto wcisnąć do niego połówkę soku z cytryny,odrobine neutralizuje słodycz,ale generalnie mity na temat ulepka sa mocno przesadzone.Mysle,ze zwykle kakao z 4 łyżeczek jest 3 razy slodsze

    Arwi lubi tę wiadomość

    17u920mmtaho5gy9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pieruszek, u mnie nastrój to zależy. Raz jest ok że tryskam energią a raz że mogę spać. Na razie nic nie kupuje bo nie wiem co mam w brzuszku, miejmy nadzieje że w poniedziałek 26.09. się dowiem co tam się kryje. :)
    A u Ciebie jak tam to wszystko wygląda? :))

  • AgaMiNo21 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 22 września 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, zgadzam się z wypowiedzią, że mity co do ulepku są przesadzone, da się wypić. zwłaszcza po dodaniu cytryny jest w sam raz do picia. ja byłam kłuta 3 razy, niestety 2 godz. trzeba było odczekać w
    przychodni i potem było 3 wkłucie. ale nie taki diabeł straszny jak go malują :)

    witam, ja jestem obecnie w 13tyg.2d. ciąży na usg genetyczne jestem zapisana w środę, tylko zastanawiam się , czy w wieku 30 lat robić także test PAPPA ... czy ktoś miał robione USG genetyczne u dr Tamary Michalskiej? :)
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 27 września 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko wazne jest zeby po wypiciu glukozy usiasc na tylku I siedziec te godzine czy dwie. Mnie w pierwszej ciazy nikt tego nie powiedzial, wypilam glukoze, kazali mi wyjsc na korytarz I wrocic za godzine. Nudzilo mi sie to wyszlam sobie na dwor, a nie wolno spacerowac bo w czasie wysilku glukoza sie spala! Do konca ciazy potem sie zastanawialam czy aby napewno mito badanie dobrze wyszlo, naszczescie bylo ok. Teraz juz bede madrzejsza, choc uwazam ze pielegniarka powinna uprzedzic ze ruch niewskazany. W ktorym tyg sie robi to badanie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Między 24 a 28.
    Ja właśnie wróciłam z badania i nie jest takie straszne. Sama glukoza mi smakowała;p tylko później przez jakieś 30min. było mi strasznie duszno, ale żadnych wymiotów ani nudności nie miałam. Minusem są trzy kłucia w żyłę;/

  • davanda Przyjaciółka
    Postów: 135 26

    Wysłany: 5 października 2016, 01:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ide w piatek na badanie cukrzycy, juz czas. Trocha sie stresuje co mi pokaze, - oby wszystko bylo dobrze..
    Ostatni tydzien czuje wieksze zmeczenie, czesto chce mi sie dlugo spac, lezac I nic nie robic.

    Pozdrawiam wszystkich I zycze zdrowka :)

    2013 - Aniolek 8tg.
    2015 - Aniolek 8tg.
    2016 - Aniolek 5tg.

    Czekamy na drugiego synka - 20.10.2018
    Synek kochany 10.01.2017
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 26 października 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam badanie we wtorek. na szczęście wszystko wyszło w porządku. co do glukozy - niby tragedii nie ma, ale ja się męczyłam pijąc to, dla mnie to była mega słodkie. miałam glukozę cytrynową więc nie wciskałam już cytryny.

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 20 listopada 2016, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na badaniu tydzień temu. Pielęgniarka sprytna i picie super, wypiłam jednym chałstem i pojechałam do koleżanki niedaleko przychodni. Po godzini przyjechałam na następne pobranie, dosłownie 2 min i znowu pojechałam do koleżanki. Po kolejnej godzinie ostatnie pobranie i wyniki po południu. Wszystkie opowieści grubo przesadzone. Wyniki oczywiście w porządku.

    Stefa lubi tę wiadomość

  • French_Lover Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę jutro na krzywą cukrową, obciążenie 75 mg. Mimo, że to dopiero 16 tc. a zwykle robi się w 24 tc. Mimo wszystko lekarz chce to sprawdzić już teraz bo w pierwszej ciąży miałam i objawy cukrzycowe i rzucawkowe :/ Pamiętam, że wszystko było do przeżycia. I kłucie i picie i siedzenie na d*pie :) Wystarczy wziąć ze sobą gazetę albo książkę i zleci przecież :)

    w57vgov3sg8z8thq.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ