X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Tabletki przeciwbólowe w ciąży
Odpowiedz

Tabletki przeciwbólowe w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 26 maja 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy będąc w 14 tc mogę wziąć tabletkę przeciwbólową ?? Mam okropne migrenowe bóle głowy, te pulsujące bóle nie dają mi żyć :/ nawet sen niewiele pomaga. Czy na ból głowy mogę zażyć np. apap?

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 26 maja 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    możesz apap czy cokolwiek z czystym paracetamolem.

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem tak, miałam ogromne bóle głowy będąc w 16tyg i w szpitalu, leżałam na ginekologi, każdy z lekarzy i pielęgniarek wiedział że jestem w ciąży.
    Wpierw dostałam Ibuprom, gdy nie pomógł coś silniejszego (nie pamiętam) ale to pomogło na 1h, po konsultacji z lekarzem dostałam ketanol

    Gdy powiedziałam "ale ciążą" usłyszałam że trzeba wybrać mniejsze zło, a jedna tabletka nie zaszkodzi. Jednak jak wszystko trzeba konsultować z lekarzem.

    Apap tp ja mogę lykać jak hmmm cukiereczki, nigdy mi nie pomógł, u mnie na migrenę najłagodniejszy lek jaki pomagał to eferalgan z kofeiną, a ból głowy czasem jest okrutny i kilkudniowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2015, 19:23

  • lojkalojka Autorytet
    Postów: 1465 2082

    Wysłany: 26 maja 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od poczatku ciazy mecze sie z migrena i za kazdym razem siegam po paracetamol . Wielokrotnie pytalam lekarza czy moge go brac i odpowiedz zawsze byla ta sama -TAK . Po co sie meczyc :)


    Szczesliwa mama dziewiecioletniej Cariny i malego Leonka <3
    [*] 6tc 07.01.2015
    relgwn15o8cdzpyz.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 26 maja 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to samo, w tym miesiącu dość dużo wzięłam (ok 10 tabletek po 500).

    Często miewam migreny, generalnie nie miewam zwykłych bólów głowy tylko od razu migrena. Teraz nawet nie czekam, czuję napięcie w karku i ćmienie w głowie (jakbym była napita) i od razu łykam 2x paracetamol, bo tylko wtedy jest szansa, że to zatrzymam.

    Ponoć takie bóle są gorsze dla dzidzi niż te tabletki. Oczywiście, nie można nic brać długotrwale, ale jak taka podwójna dawka zapobiega bólowi, to ok.
    Zresztą mam do wyboru albo to, albo wizyta u neurologa i włączenie leków, które są już naprawdę niebezpieczne w ciąży.

    U mnie jest problem bo np 3 dni pod rząd mam napady migreny, szczególnie nasilają się, kiedy na dworze pada deszcz :(. Potrafię się obudzić z nocy już z migreną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2015, 22:35

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 27 maja 2015, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pomaga też podobno kawa z cytryną lub nacieranie skroni amolem.

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ