X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Szyjka macicy
Odpowiedz

Szyjka macicy

Oceń ten wątek:
  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 15 marca 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No czasem jest taka konieczność, żeby częściej sprawdzać szyjkę i reagować kiedy jeszcze czas.. w szpitalu leżałam 8 dni i miałam robione usg szyjki 3 razy.. kiedy zaczyna się skracać dosyć szybko trzeba to często kontrolować teraz wyszłam ze szpitala 12.03 a kazali mi iść do kontroli do mojego lekarza 18.03.. wiecie taka przerwa 3 czy 4 tyg kiedy coś zaczyna się dziać może być zgubna bo w tak długim czasie może ona się skrócić i zrobi się rozwarcie i wtedy już nic się nie zrobi.. a lepiej zapobiegać niż urodzić przedwcześnie maleństwo które może mieć niewielkie szanse na przeżycie :(

    Oczywiście kiedy jest wszystko dobrze to nie ma potrzeby biegać częściej ja przed tym wydarzeniem ze skróceniem miałam wizyty co 3, 4 tyg. i było ok :) B

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2014, 08:15

    ggfxf7q.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 marca 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak Tusia tylko skąd wiedzieć, że się skraca
    Ty już wiesz więc rozumiem częste wizyty ale tak jak ja np. to nie wiem czy sens chodzić co tydzień

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 15 marca 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tak lekarz wyznacza więc chodzę, a skoro Tobie nic nie powiedział tzn. że Twoja szyjka ma się dobrze i nie są potrzebne częstsze wizyty.. spokojnie.. :)

    ggfxf7q.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 marca 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To też nie tak do końca, bo mam twardnienia macicy a od tego podobno się skraca, a skrócić się może w kilka dni. W sumie jeśli jeszcze się nie skraca to ok, ale skąd lekarz może wiedzieć co będzie?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 15 marca 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no niby tak.. ale wiesz ja nie miałam twardnienia i nic nie zapowiadało że się skróci a jednak..ale co lekarz to inaczej.. moj bardzo sie przejął a Ci w szpitalu znowu że nie jest tak źle że mają nadzieję, że wytrzyma i że taka jej uroda itd.. jak zadzwoniłam do mojego że mnie puścili do domu i że chcę się umowić na wizytę to mi wykład zrobił że nie mogę chodzić że mam areszt itd.. no więc dużo zalezy od lekarza..

    ggfxf7q.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 marca 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eeh, w sumie cały czas coś, ale co zrobić, ktoś pisał, że mu się w dwa dni skróciła, no ale ciężko chodzić co 3 dni do lekarza
    Mam nadzieję, że u mnie na twardnieniu się skończy

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jak odstawilam luteine w 18tc to zaczelam miec skurcze i trzy razy stwardniala mi macica na kilka minut i dzwonilam do mojego gina - kazal brac nospe przez trzy dni a jakby nie przeszlo to ewentualnie bysmy wrocili do luteiny.. moja siostra w obydwu ciazach miala skracanie szyjki wiec tym bardziej sie martwilam ale na ostatniej wizycie 13.03 powiedzialam o tym lekarzowi wiec zbadal szyjke i powiedzial ze jedlst dluga i zamknieta :-) powiedzial ze na tym etapie skurcze macicy beda sie pojawiac i to jest normalne ale jesli beda mocno dokuczac mam brac nospe. Takze chyba nie wszystkie skurcze powoduja skracanie szyjki.. :-)

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 marca 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie nie, pytanie skąd wiedzieć które powodują:(
    Niby to zależy od ich ilości w ciągu dnia, jak jest mało to ok

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 16 marca 2014, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest, jak ktoś nie miał badanej długości szyjki przed ciążą albo na początku. Ja miałam w połowie ciąży dopiero i okazało się, że 2,66cm. Po miesiącu tyle samo, a mierząc do innego miejsca nawet 3,33cm. I teraz pytanie czy ona była krótka czy się skróciła? Uwielbiam jak lekarz mówi "Może taka jej uroda?". To samo usłyszałam o szyjce i twardnieniu brzucha. :/

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula skoro martwisz sie skracaniem szyjki na wszelki wypadek oszczedzaj sie a na najblizszej wizycie wykus na lekarzu zmierzenie szyjki, chyba jedyne wyjscie .. no ja szczerze mowiac sama sie zamartwialam dopiero wizyta mnie uspokila :-)

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camille87 wrote:
    Paula skoro martwisz sie skracaniem szyjki na wszelki wypadek oszczedzaj sie a na najblizszej wizycie wykus na lekarzu zmierzenie szyjki, chyba jedyne wyjscie .. no ja szczerze mowiac sama sie zamartwialam dopiero wizyta mnie uspokila :-)
    Wiesz co ogólnie okazało się, że szyjkę mam ok bo jednak nie 3cm tak jak na IP zmierzyli ale 4,46 więc myślę, że to taka długość że do tej pory się nie skracała. Martwi mnie to bo się naczytałam że twardnienie brzucha( a mam je nie od 20tc tak jak być powinno tylko od 15 tyg) może powodować skracanie
    Ale tu mnie dziewczyny trochę uspokoiły bo mówią, że nie musi tak być, ale na bank na następnej wizycie poproszę o skontrolowanie. Ale to dopiero za miesiąc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 22:47

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka - dziewczyny trzymać kciuki za moją szyjkę - dziś wizyta i mam nadzieję że nie będzie niespodzianki :-(

    Galanea, Tusia84 lubią tę wiadomość

    zem3i09keg891u11.png
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 17 marca 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjka trzyma i podobno jest ok - lekarz nie podał mi długości.
    Oprócz magnezu dziś dostałam luteinę dopochwowo jedną tabletkę na noc. Jak pojawią się jakieś skurcze mam od razu jechać do szpitala.

    zem3i09keg891u11.png
  • Fiołek Przyjaciółka
    Postów: 67 82

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, nie przejmuj się w tym momencie długością Twojej szyjki, jest ok. Długość graniczna wg mojego ginekologa to 2,5 cm i wtedy trzeba bardzo się oszczędzać.
    Ja ponad miesiąc temu (w ok. 20 tc) dowiedziałam się, że moja szyjka jest krótka (2,3cm) i lekarz zalecił mi leżenie i wizyty kontrolne co tydzień. Do dnia dzisiejszego moja aktywność ogranicza się do siedzenia (i to tylko od czasu do czasu) i przejściu do łazienki i do kuchni. Poza tym cały czas mam leżeć. Nie czuję żalu ani frustracji - w końcu przyświeca mi największy cel w zyciu i mam bardzo wiele do stracenia.

    Na przedwczesny poród ma wpływ nie tylko długość szyjki macicy, ale równiez jej grubość i twardość. Jeśli kobieta miała przed ciążą zabiegi typu łyżeczkowanie lub inne mogące osłabić szyjkę macicy, jak np. poród lub inne operacje, są w grupie większego ryzyka i powinny zgłosić to lekarzowi prowadzącemu ciążę.

    madzia2434 lubi tę wiadomość

    Kocham Cię, Tosieńko!
    p19u9n73a9aifqwx.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Fiołek już się nie przejmuje bo okazało się że lekarz na IP źle ją zmierzył, jak poszłam do swojego gina okazało się że szyjka ma 4,46 wprawdzie dostałam luteinę na te twardnienia ale teraz minął miesiąc, szyjka dalej taka sama, nie skróciła się wiec gin kazała powoli odstawiać luteinę, kamień spadł mi z serca. Ja akurat nie miałam żadnych operacji także w grupie ryzyka chyba nie jestem, tyle że te twardnienia dość wcześnie się zaczęły. Natomiast odkąd zaczęłam przyjmować luteinę bardzo się osłabiła ich częstotliwość także już się nie martwię:)
    Fiołek trzymam kciuki żeby szyjka utrzymała długość co najmniej do 37 tyg:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Fiołek Przyjaciółka
    Postów: 67 82

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Paula :) To strasznie się cieszę, że u Ciebie jest ok :) Ja biorę luteinę i duphaston, dodatkowo magnez, więc jestem obstawiona lekami ze wszystkich stron :)

    Ostatnio na wizycie kontrolnej lekarz stwierdził, że szyjka wytrzymuje na stałym poziomie, więc szwu raczej nie będziemy zakladać. Spytalam, czy wobec tego będę musiała leżeć do końca ciąży? A on na to z przymrużeniem oka: "Nie, skądże! Tylko do 38 tygodnia!" Hahaha :) Ale jestem na to gotowa - jak mówiłam, cel uświęca środki...

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    Kocham Cię, Tosieńko!
    p19u9n73a9aifqwx.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiołek jak Ci się nie skraca to może taka Twoja uroda, ja się już naczytałam, że wiele kobiet ma krótką ale jeśli nie widać skracania to trochę sobie można pochodzić, oczywiście bez szału, a poza tym myślę że w 36 tyg to już może zacząć się skracać, w końcu 37 to już donoszona ciąża:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Fiołek Przyjaciółka
    Postów: 67 82

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Być może taka jej uroda, ale niestety nie mam porównania sprzed tego badania, w którym okazało sie że jest krótka. Ja obecnie jestem w 24 tc, więc jeszczze sporo czasu przede mną :) Ale dam radę - oprócz nadrabiania zaległości lekturowych wkęciłam się w szydełkowanie :) Już zdobiłam 3 czapeczki dla Maleństwa i jedną parę bucików :P

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    Kocham Cię, Tosieńko!
    p19u9n73a9aifqwx.png
  • Alejandra Koleżanka
    Postów: 35 4

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem teraz pod koniec 14 tyg i 2 tyg temu dowiedziałam się o krótkiej szyjce. Moja ma długość 3,2 cm. Jest w normie, ale trzeba uważać i to monitorować. Dziś idę na usg ze względu na to, że na majówkę jadę w góry i trochę się boję dużo spacerować po górach, a na to się zanosi:) mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

    Alejandra
  • Fiołek Przyjaciółka
    Postów: 67 82

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alejandra - uważaj na siebie. Trzymam mocno kciuki :)

    Kocham Cię, Tosieńko!
    p19u9n73a9aifqwx.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ