X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Sucha skóra.
Odpowiedz

Sucha skóra.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 20 lutego 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Musze sie z Wami czymś podzielić bo nie wiem czy to normalne.
    Zauważyłam od jakis dwoch tygodni, ze mam bardzo sucha skore na piersiach i brzuchu. Taka sucha, ze jak sie drapie to białe płatki odlatują jak po mocnym opalaniu. Codziennie 2 razy sie smarowałam oliwka dla dzieci ( wytracilam prawie dwie butelki od początku ciąży) jednak to nie pomogło. Kupiłam sobie jakis specjalny balsam dla kobiet w ciąży ale tez po paru dniach nie było poprawy. Skóra dalej sie sypie. Martwię sie, ze zaraz zaczną mi wychodzić przez to rozstępy... Kupiłam ostatnio w aptece Bio-oil i smarowałam 3 razy, widzę poprawę ale tak srednio. Myślicie, ze to przejściowe? Moze mam za mało jakies witaminy? Ale raczej to nie możliwe bo zdrowo sie odżywiam, codziennie rożne owoce,naturalne soczki i masę innych wartościowych produktów. A moze to hormony?
    Czy któraś z Was przez takie "wysuszenie" przechodziła?
    Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2015, 14:34

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Aga89 Autorytet
    Postów: 976 1594

    Wysłany: 20 lutego 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sucha skóra jest jednym z objawów niedoczynności tarczycy. Badałas TSH?

    [*] 11.04.2014 [*] 28.08.2014 - Moje małe Aniołeczki
    13.08.2015 8:40 - Natalka <3 3500g 55cm <3

    3jgxskjohz999gbw.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 20 lutego 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga ma rację, a jeszcze gdzieś czytałam o jakiejś chorobie w ciąży związanej właśnie z suchą i swędzącą skórą. Zgłoś to swojemu ginekologowi.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 21 lutego 2015, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno powiem. Wizyta na początku marca. Sprawdzałam wyniki- tarczyca jest ok. Może to zmiana wody (jestem teraz w innym miejscu) Zawsze miałam tendencje do suchej skóry zwłaszcza jak są mrozy,może hormony ciążowe coś zaburzyły... Nie wiem,ale się dowiem :P W każdym bądź razie bio-oil zadziałał i już mi przeszło :)
    Jestem dobrej myśli :)

    Co do choroby to na pewno nie jest to jakiś świerzb itp :P Więc o to jestem spokojna :D

    polkosia lubi tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 21 lutego 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie, na pewno nie świerzb ;) Coś na C czy na CH... Nie pamiętam, jak trafię na to, to napiszę :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 21 lutego 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholestaza :) Ale teraz czytam, że to pod koniec ciąży raczej:
    http://m.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/cholestaza-ciazowa-niebezpieczna-dla-plodu-choroba-watroby_35945.html

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Hermiona Autorytet
    Postów: 326 960

    Wysłany: 21 lutego 2015, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz b. suchą skórę na całym ciele, szczególnie na dłoniach. Ale okazuje się, że to nie ciąża (TSH - OK), bo mój facet ma to samo, tylko sezon grzewczy :) Mokry ręcznik na kaloryfer, a najlepiej kupić nawilżacz powietrza, podobno potem przydaje się przy niemowlaku, bo one bardzo źle reagują na suche powietrze.

    ijpbo7esx952zvu4.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 21 lutego 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sucha skóra jest tylko jednym z 15 objawów tej choroby. zadnych innych dolegliwości nie mam i nie mam zamiaru czytać o jakis chorubskach i sie stresować . Tak jak pisałam- wszystkie badania miałam ok, czuje sie dobrze poza tym juz mi przeszło bo w koncu trafiłam na odpowiedni kosmetyk.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 21 lutego 2015, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie twierdzę, że to masz przecież. Wkleiłam, bo może komuś się przyda. A tym bardziej, skoro Ci przeszło, to wrzuć na luz i nie naskakuj na mnie :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • klaudiaankak Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 22 lutego 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam w ciąży niedoczynność tarczycy i niestety suchą skórę. twarz, brzuch wszędzie.. piję wodę i nawliżam się balsamami ale mało to daje ;/

    Klaudia:)
  • Anetpis Koleżanka
    Postów: 62 2

    Wysłany: 14 marca, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadbaj o odbudowę bariery hydrolipidowej: trehaloza, kw. hialuronowy, ceramidy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ