X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Stawianie się macicy na początku II trymestru.
Odpowiedz

Stawianie się macicy na początku II trymestru.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem w 14 tygodniu i od dwóch dni, wieczorami, spina mi się brzuch. Najbardziej jest to odczuwalne, gdy leżę na boku. Wtedy czuję spięcie w okolicy pępka, które czasami przechodzi w dół. Dziś już będę mieć konsultację z ginekologiem, więc zobaczymy co wymyśli.
    Ciekawi mnie czy są tu dziewczyny, którym też tak wcześnie zaczęły się takie dolegliwości i mimo wszystko nie skróciła się szyjka w późniejszej ciąży, a może nawet to minęło i potem było lepiej?
    Ja niestety pierwszą ciążę straciłam w 21 tygodniu z powodu niewydolności szyjki i miałam podobne objawy od początku ciąży choć dużo bardziej nasilone, dodatkowo wtedy miałam ciągle plamienia. Teraz ciąża przebiega bardzo fajnie, żadnych plamień, infekcji, szyjka ok, tylko te skurcze...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2020, 16:37

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety szyjka 22mm... Leżenie plackiem, duphaston, no-spa. Jak nie przejdzie to szpital.

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • violetwoman Koleżanka
    Postów: 93 14

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy kciuki. Mam nadzieję że będzie lepiej. Jakie to jest uczucie "stawianie" jestem na podobnym etapie co Ty i tak się zastanawiam jakie to uczucie, ja mieszkam w uk i tutaj nie badają szyjki więc nawet nie wiem ile ma cm :/.

    🤰🏻♥️👰
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    violetwoman wrote:
    Trzymamy kciuki. Mam nadzieję że będzie lepiej. Jakie to jest uczucie "stawianie" jestem na podobnym etapie co Ty i tak się zastanawiam jakie to uczucie, ja mieszkam w uk i tutaj nie badają szyjki więc nawet nie wiem ile ma cm :/.
    Po prostu uczucie jakby macica robiła się twarda, albo sztywna, czasem to jest wyraźnie czuć, aż widać, że brzuch zmienia kształt przez bezbolesny skurcz (w pierwszej ciąży tak miałam od początku drugiego trymestru), a czasem delikatnie, że zastanawiasz się czy to jest to, tak jak ja mam teraz. Czuję po prostu dyskomfort, sztywność, spięcie na dole brzucha i w okolicy pępka, raz słabsze, raz mocniejsze. Po lekach jest z dnia na dzień coraz lepiej.
    Dzięki 🙂 mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i moje leżenie się opłaci 🙂

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jakim cudem ale moja szyjka po leczeniu ma 40mm długości. Kolejne badanie w poniedziałek, zobaczymy co będzie bo pozwoliłam sobie pochodzić trochę 🤔

    Sto_krotka lubi tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ