X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Stawianie brzucha
Odpowiedz

Stawianie brzucha

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ulciak Znajoma
    Postów: 21 11

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, gdyby to było takie proste, to lekarze na całym świecie nie uciekaliby się do indukcji i cesarki, a radziliby po prostu wielogodzinne seanse z gladzenia brzucha. ;) jeśli jest na sali choć jedna dziewczyna, której szyjka zareagowała na samo głaskanie to prosimy o sygnał.

    Jako żółtodziób w temacie ciąży stresowałam się jak poczułam ze w 16 tygodniu brzuch mi twardnieje, i pogalopowałam do lekarza, który oczywiście wcisnął mi końska dziale asparaginu. Kilka miesięcy później Polozna złapała się za głowę - przemagnezowanie redukuje skurcze które są niezbędne macicy i dziecku do trenowania, oraz grozi przenoszeniem ciąży. Oczywiście nie należy mylić samego tylko stawiania się brzucha i rozwalonej na wszystkie świata strony szyi macicy, która wymaga pessara, etc. z tym twardym brzuchem to wszędzie jest masa postów zaniepokojonych tym mam - myśle ze bierze się to stad ze nigdzie nie znajdziemy jasnej informacji, od kiedy, ile i jakie te skurcze i twardnienia mogą być. Z tej prostej przyczyny, ze u każdej ciężarówki zupełnie inaczej to wyglada. To chyba tak samo jak z orgazmem. ;)

    Mi lekarz na przepuszczającą w 35 tygodniu szyjkę głosem wieszcza stwierdził, ze nie donoszę ciąży, a tu proszę, 40 tc za rogiem, a Jozek nigdzie się nie wybiera. ;) Czy notoryczne głaskanie się po brzuchu spowodowało reakcje szyjki? Moooooze, tylko co z tego, skoro nijak nie ma to przełożenia na akcje porodowa? Wiadomo, ze każda z nas ma inna urodę, a i tak szuka się dziwnych przyczyn i powodów....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 19:20

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 21 marca 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulciak wrote:
    Ech, gdyby to było takie proste, to lekarze na całym świecie nie uciekaliby się do indukcji i cesarki, a radziliby po prostu wielogodzinne seanse z gladzenia brzucha. ;) jeśli jest na sali choć jedna dziewczyna, której szyjka zareagowała na samo głaskanie to prosimy o sygnał.

    hahaha dokładnie

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Selir87 Znajoma
    Postów: 28 3

    Wysłany: 21 marca 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ktoś ma zdrową, fizjologiczną ciąże to wiadomo, że przez dotykanie brzucha nie wyląduje na porodówce. Raczej chodziło mi o sytuację autorki wątku która na początku trymestru ma kilkanaście twardnień/skurczów. Miałam podobnie i od 16 do 19 tc starałam się brzucha nie dotykać, bo mi się autentycznie napinał (położna w szpitalu mnie na tym przyłapała i opieprzyła).Nie skróciło mi to szyjki, ale na tamtym etapie w sumie to mogło. Teraz w 27 dotykam go i jest ok, chociaż też mi się parę razy dziennie stawia i to też mnie martwi, bo nie każdy tak ma. Wiadomo, że u większości kobiet skurcze BH nie powodują skracania się szyjki (bo nie powinny), ale są dziewczyny które po kilku dniach stawiania się brzucha maja skróconą szyjkę i też nie do końca wiadomo dlaczego, bo może każda pierdoła to spowodować.

    Pzdr

    wwgz6vgcdh6j3tmc.png
  • Vampire Autorytet
    Postów: 291 272

    Wysłany: 29 marca 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dlugo trwa u Was to twardnienie? Mnie sie wydaje, ze calkiem dlugo, wczesniej bylo to bezbolesne, tylko czulam, ze mam twardy, a dzis dolaczyly delikatne bole tj. na okres.
    Lekarka troche mnie nastraszyla, ze tak byc nie powinno, bo to dopiero 20 tc. Biore Mg, Nospe, luteine i duphaston (2 ostatnie przez cala ciaze).

    l22nroeqpi96shdn.png

    Ur. 9.08.2019 r. 💕
  • Selir87 Znajoma
    Postów: 28 3

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam od 16 Tc tylko wtedy miałam 2 tygodniowo, a teraz w 28TC kilkanaście dziennie. W międzyczasie miałam przerwy od tych "stawiań". Dostałaś chyba wszsytkie możliwe leki na ten etap ciązy, ja dużo póżniej nie mam też nic wiecej, lekarze niezbyt się tym przejmują, przynajmniej u mnie. Jaki magnez ci zapecili? Ja mam aspargin i asmag.

    wwgz6vgcdh6j3tmc.png
  • KasiaLim Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 marca 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy macie czasem tak że twardnieje Wam tylko część brzucha? np połowa albo sam dół brzucha? Ja tak mam że wyskakuje mi taka gula w jakiejś części brzucha i czuję wtedy takie spięcie ale bezbolesne. Do tej pory od dwóch tygodni było tylko kilka takich spięć w ciągu doby ale dziś jest tego zdecydowanie więcej i właśnie tylko takie gulki na samym dole. Trochę się tym martwię :( byłam tydzień temu na IP i było ok a nie chce tak co chwila latać. Biorę magneb6 i dziś wzięłam nospe ale widze że średnio działa :( u mnie 16 tydzień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 12:35

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 30 marca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLim mam identycznie. Na początku brałam to za wypinanie się Małej, pozniej naczytałam się o stawianiu się macicy i twardniejacym brzuchu. Nadal nie wiem co to dokładnie ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 13:57

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ