X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Spowolnienie przyrostu dziecka
Odpowiedz

Spowolnienie przyrostu dziecka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny
    Mam problem i nie wiem czy się niepotrzebnie nie napędzam. Mianowicie 2 tygodnie temu (17w4d) mój synek wyprzedzał termin porodu o tydzień, dzisiaj (19w6d) usg wykazało, że mały już tak nie rośnie i jego parametry zrównały się z terminem wyznaczonym z ostatniej miesiączki. Boję się, że mały przestał rosnąć, miała może któraś podobnie?

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lekarz to komentował? Rozumiem twoje obawy tez bym sie od razu martwiła ale dzieci przybierają chyba różnie na wadze w zależności od etapu ciazy. Do tego taka waga z USG moze miec błędy co się zdarza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2016, 23:19

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podobnie. Malutka cały czas około tygodnia do przodu a na połówkowym (22+1)okazało się, że kilka dni do tyłu względem ostatniej miesiączki. Tak jak napisała Niuniusia duże znaczenie ma dokładność pomiaru USG, gdzieś czytałam że czasem błąd pomiaru 1 mm przekłada się nawet na 1 tydzień wieku ciążowego. Wiadomo dziecko się rusza i nietrudno o niedokładność nawet przy super sprzęcie. Ponadto maluch w brzuchu rośnie skokowo, także jeśli prowadzisz zbilansowaną dietę i nie masz dodatkowych problemów to myślę, że wszystko ok. Chyba, że poza tym coś się dzieje (u mnie np biegunka która trochę już trwa) to wtedy warto zrobić dodatkowe badania. Dla pewności zapytaj lekarza i umów się na dodatkową wizytę by skontrolować szkraba.

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • pani_mamusia Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie znowu na odwrót. Na wszystkich usg do tej pory ciąża była tydzień młodsza, co się zgadzało z testami owulacyjnymi, które robiłam. Na połówkowym okazało się, że mała jest tydzień do przodu. Pani, która robiła USG ani pani ginekolog mówiły, że wszystko w normie i nie ma się czego obawiać. Po prostu rośnie duży dzidziuś. Ale też się zamartwiałam, że teoretycznie w 20+2 maluch waży pół kilo. Poza tym ta waga też nie jest tak super dokładna. Moja koleżanka dzień przed porodem miałą 2x badanie i raz wyszło, że maluch waży 3400g, a raz że 3800g. Następnego dnia się urodził i ważył 3600 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2016, 11:18

    5djy9n73yf5lrnu4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Oczywiście z samego rana wyciągnęłam mojego gina z łóżka i zrobiliśmy ponowne usg, na którym zrobił dodatkowe pomiary przepływów m.in. tętnic macicznych, żeby sprawdzić czy do synka dopływa odpowiednia ilość krwi. Wszystko ok., wizyta trwała godzinę, mam nawet pomiar stopki ...a i kazał usg to zrobione 2tyg. temu wyrzucić. Wierzę, że wszystko będzie ok. Dzięki dziewczyny za wsparcie.

    pani_mamusia lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ