X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Skurcze Braxtona-Hicksa, jak to czuć?
Odpowiedz

Skurcze Braxtona-Hicksa, jak to czuć?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 24 września 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 26 tc i dzisiaj nad ranem obudziłam się z dziwnym uczuciem w brzuszku. Tak jakby mi ktoś położył rękę na brzuchu (od zewnętrz) i ścisnął do środka...do tego maluszek zaczął straszliwie kopać mnie w okolicy pępka...jakby mu nóżka ugrzęzła gdzieś...
    Bardzo się w sumie przestraszyłam, było tak mniej więcej 2-3 cykle takiego ściśnięcia-kopania, po kilkanaście sekund i się uspokoiło.
    Strasznie się przestraszyłam, że Maleństwu coś się stało, albo coś się zaczyna źle dziać.
    Zastanawiam się co to mogło być? Czyżby te skurcze Braxtona-Hicksa czy może coś zupełnie innego? Jak się odczuwa się skurcze? A jeśli to nie one to co to było? Czy któraś z Was odczuwała coś podobnego?

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 24 września 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci że ja do tej pory nie wiem o co chodzi z tymi skurczami :D
    Albo ich nie mam albo nie wiem jak je rozpoznać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2015, 10:39

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w drugiej c. i też nie wiem o co kaman ;-) Teraz jest 27tydz. c.
    Dziewczyny piszą że to bezbolesny skurcz brzucha. Jeśli boli to źle - bo jest wyrzut oksytocyny i skraca się wtedy szyjka.

  • Kensington Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 29 września 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też slyszałam o tych skurczach i trochę się ich obawiam. Czy one zawsze występują w ciąży, czy tez to zależy od kobiety?

    c55fk0s34ghmjd60.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 30 września 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://parenting.pl/portal/skurcze-braxtona-hicksa

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama-julka wrote:
    Jestem w drugiej c. i też nie wiem o co kaman ;-) Teraz jest 27tydz. c.
    Dziewczyny piszą że to bezbolesny skurcz brzucha. Jeśli boli to źle - bo jest wyrzut oksytocyny i skraca się wtedy szyjka.
    Ale tam! Ja miałam bolące skurcze i nic się z szyjka nie stalo.
    Jedna ma bolące,inna niebolące,a nie ze to źle..tamto źle...Po prostu kazda ma inaczej:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skurcze BH to takie napinanie brzucha.Takie spięcia,które albo bolą,albo nie...

  • Kensington Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 2 października 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:
    https://parenting.pl/portal/skurcze-braxtona-hicksa

    dzięki za link :)

    c55fk0s34ghmjd60.png
  • Kensington Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 2 października 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    A skurcze BH to takie napinanie brzucha.Takie spięcia,które albo bolą,albo nie...

    Czy to napinanie to czuć, tak jak opisano w artykule, od góry brzucha ku dołowi, czy też może być np. tylko u dołu? czasami czuję takie napięcie, ale tylko w dole brzucha, które trwa doslownie kilka sekund. sama nie wiem co to jest :)

    c55fk0s34ghmjd60.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było tematu na 1 trymestrze więc tu przyszłam i znalazłam ja jestem w 10 tc i też już mam te skurcze a podobno ma się je dopiero po 20 tc po mnie widać że chyba to zależy od macicy takie ściskanie. Mam nadzieję że tym razem to jest to i nic się nie stanie :-D

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 12 października 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuje tylko w podbrzuszu i zastanawiam się czy to jest to...

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skurcze BH ja odczuwam jako twardnienie całej macicy - brzuch jest twardy jak skała przez kilka/kilkanaście sekund i nic mnie nie boli.

    Jak skurcz się zaczyna to czuje mrowienie od dołu do góry, czyli kończy się kilka cm nad pępkiem. Wtedy jak przyłożę rękę to nawet nie można palca wcisnąć do środka a jak mija to mrowienie idzie od góry w dół i wtedy normalnie mogę "wcisnąć" palec w brzuszek i poczuć np kopiącą nóżkę albo wystającą dupcie synka ;)

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Jomi Znajoma
    Postów: 28 7

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno takie skurcze mogą występować od 20 tygodnia ciąży. To skurcze podobne do tych menstruacyjnych przy jednoczesnym rozpierającym bólem w lędźwiach.

    2nn3d5qpg9jvftsp.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja takie skurcze pierwszy raz miałam około 15 tygodnia ciąży i też bałam się, że to wcześnie. Objawy bardzo podobne do tych co Symfonia pisze. Brzuch od pępka w dół robi się twardy, zwłaszcza w pozycji jak się leży na plecach lub przy zmianie pozycji, wstawaniu. Brałam magnez, luteinę. Obecnie jestem bez żadnych leków, to mój 26 tydzień ciąży i skurcze takie ustały. Szyjka wysoko, wszystko pozamykane jak to lekarz określił. Już od kilku tygodniu nie mam takich skurczy w ogóle.

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skurcze BH w ciąży są zupełnie normalne i mi lekarz nic nie przepisał na to.

    Są one po to, żeby przećwiczyć nasz organizm przed porodem.

    Polecam przeczytać:

    https://parenting.pl/portal/skurcze-braxtona-hicksa

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę magnez na skurcze BH gdyż skraca mi się szyjka od 19 tc. W I ciąży było to samo - brzuch twardy jak skała momentami

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ