X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Rwące nogi :/
Odpowiedz

Rwące nogi :/

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 30 marca 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kilku dni towarzyszy mi rwący ból nóg.
    Na początku myślałam,że za mało się ruszam więc dłużej spacerowałam jednak to nic nie dało.
    Nogi rwą przeważnie pod wieczór,ból jest taki,że wybudza mnie z drzemki.
    Muszę wtedy nimi machać,ale to i tak średnio pomaga.
    Pytanie dlaczego tak bolą i czy któraś z Was przez to przechodziła?

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 31 marca 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może być przyczyna krążenia krwi. Proponuje nogi powyżej tułowia mieć jak się leży albo śpi.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 31 marca 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedobory magnezu

    km5st5odymuuq2ts.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 31 marca 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę magnez 2 razy dziennie oprócz tego Femibion i żelazo na receptę. Myślę,że to nie jest to.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 ja mam taki rozpierający, dosc mocny ból łydek i stop, pojawia się parę razy w tyg, trwa przez kilka minut, szukałam w necie co to może być ale nic nie znalazlam, tez biorę magnez, femibion, nie podejrzewam że to brak mikroelementów, myslalam tez ze to brak ruchu, ale po spacerach nie widze poprawy

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie poprawy po spacerach też nie ma :/
    Znalazłam coś takiego w necie :

    Nerw kulszowy jest największym nerwem w ciele człowieka. Spełnia on ważne funkcje sensoryczne i motoryczne w dolnej części ciała. Nerw kulszowy jest odpowiedzialny za czucie w tylnej części ud, dolnej części nogi oraz podeszwie stopy. Dlaczego ból tego nerwu jest powszechny u ciężarnych? Nerw kulszowy biegnie pod macicą aż do nóg, dlatego uważa się, że rozwijające się dziecko uciska na nerw. Najprostszym sposobem na złagodzenie bólu nerwu kulszowego jest położenie się na boku, na stronie przeciwległej do źródła dolegliwości bólowych. To może pomóc w zmniejszeniu nacisku na nerw. Aby uniknąć bólu, ciężarnym kobietom zaleca się unikanie podnoszenia ciężkich przedmiotów i stania przed długi czas. Jeżeli jesteś w ciąży i odczuwasz nacisk na nerw kulszowy podczas stania, podnieś jedną ze stóp i oprzyj ją o coś. Możesz również wypróbować pływania. W celu złagodzenia bólu aplikuj gorące lub zimne okłady na bolesne miejsca. Po konsultacji z lekarzem możesz stosować lek przeciwbólowy dozwolony dla ciężarnych.

    We wtorek idę do lekarza więc dowiem się co i jak. Póki co trochę mi przeszło. Nie rwą codziennie ale sporadycznie.

    Pozdrawiam ;)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ciekawe, dzięki :)

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
  • Gusiak Autorytet
    Postów: 2544 1478

    Wysłany: 2 maja 2015, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika i jak, dowiedziałas się czegoś od lekarza?
    U mnie to rwanie nog pojawiło się w zasadzie kilka dni temu.. do wizyty u lekarza jeszcze 10 dni, a dolegliwość przyznam jest dość denerwująca... nawet na tyle, ze nie mogę przez to zasnąć...

    może już się czegoś dowiedziałas i wiesz jak pomóc =)

    qb3c9vvjejpwrdmi.png

    https://www.maluchy.pl/sl-70344.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) ja na poczatku ciąży miałam oś jak rwę kulszową ale mi przeszło samo z siebie, teraz za to pomimo, że biorę magnez łapią mnie skurcze, najczęściej w nocy.
    Ból podudzi tez może być spowodowany tym, że dziecko uciska na żyłę głowną dolną (o ile dobrze pamiętam z anatomii :P )dlatego zalecany jest odpoczynek na lewym boku, wtedy zmniejszasz ucisk macicy na żyły i inne naczynia i narządy.

  • Gusiak Autorytet
    Postów: 2544 1478

    Wysłany: 2 maja 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się odpoczywać na prawdę sporo na lewym boku, ale sytuacja pojawia się mimo wszystko...
    Pogadam o tym na wizycie z ginem i może też spróbuję łykać ewentualnie jakiś magnez... może cos pomoże =)

    qb3c9vvjejpwrdmi.png

    https://www.maluchy.pl/sl-70344.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 2 maja 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mi przeszło samo.
    Mam czasami takie dni,że czasem nogi rwą ale to nie jest już taki ból jak przedtem.
    Chyba tak już musi być i trzeba to po prostu przetrwać :P

    Pozdrawiam :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tobie przeszło a mnie dziś dopadło... nic nie pomaga.. masaż łydek, magnez, leżenie na boku, leżenie z nogami do góry, chodzenie... zwariować można.
    Boję się, żeby mi sie jakieś żylaki nie zrobiły....

  • Bąbelek Autorytet
    Postów: 1427 1927

    Wysłany: 4 maja 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie za to dopadł od minimum tygodnia skurcz w pośladku, ostry ale krótki. Boli przez cały dzień, chodzenie to jakaś katorga. Podobno dziecko uciska na nerw kulszowy. Kurcze.. w ciąży zalecane jest spanie na lewym boku, a mnie boli lewy pośladek więc wskazane byłoby leżeć na prawym boku, no załamka :D chyba muszę to przeżyć.. być może, że tak już zostanie do rozwiązania :o
    Wiadomo magnez to podstawa, ale wyczytałam gdzieś że pomaga też wapno. Któraś z Was je pije na tego typu dolegliwości?

    atdc6iyehd9qphks.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na problemy ze skurczami spróbujcie potas. Po kilki dniach powinno pomóc :) Warto go sobie sprawdzić przy najbliższej morfologii (koszt ok.8zł).

    Bąbelek lubi tę wiadomość

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 4 maja 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie często boli lewe biodro jak za długo leżę na lewym boku. Najbardziej boli jak idę.
    Zmieniam często pozycję do spania i często też śpię na prawym boku.
    Staram się żeby w większości leżeć na lewym ale też nie schizuje się na tym punkcie.

    Wapno na pewno nie zaszkodzi ;) Więc warto spróbować. Potas też może być dobry ale na skurcze i tak wygrywa magnez :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też od czasu do czasu boli biodro.To chyba takie uroki ciąży :)
    ale coż zrobić, warto pocierpieć te kilka miesięcy :)

  • Bąbelek Autorytet
    Postów: 1427 1927

    Wysłany: 4 maja 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalenkaihelenka wrote:
    Mnie też od czasu do czasu boli biodro.To chyba takie uroki ciąży :)
    ale coż zrobić, warto pocierpieć te kilka miesięcy :)
    Dokładnie.. warto pocierpieć ;) nie jesteśmy pierwsze i nie ostatnie z tym "problemem" ;)

    magdalenkaihelenka lubi tę wiadomość

    atdc6iyehd9qphks.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 5 maja 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:

    Wapno na pewno nie zaszkodzi ;) Więc warto spróbować. Potas też może być dobry ale na skurcze i tak wygrywa magnez :P

    To nie jest tak, że coś wygrywa. Potas to potas, a magnez to magnez - są tak samo ważne. Jak będziesz miała niedobór potasu, to zacznie Ci drgać powieka, pojawią się skurcze, a w najgorszym razie objaw jak przy zawale serca - ale to już przy zaawansowanej hipokaliemii. Przeszłam coś takiego, więc wiem co mówię. Jak się nie orientujesz, to nie pisz głupot

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twins_88 Skurcze i drganie powiek wystepuja nie tylko przy niedoborze potasu, tak samo jak stany lękowe, niepokój- częste przy zawale, szybkie bicie serca itp.
    Najlepiej jeśli kogoś to męczy i nie wie co brać zrobić sobie badania.

  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 6 maja 2015, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalenkaihelenka wrote:
    Twins_88 Skurcze i drganie powiek wystepuja nie tylko przy niedoborze potasu, tak samo jak stany lękowe, niepokój- częste przy zawale, szybkie bicie serca itp.
    Najlepiej jeśli kogoś to męczy i nie wie co brać zrobić sobie badania.

    Masakra, czy napisałam, że tylko przy braku potasu?
    Napisałam, że jest to jeden z powodów i nie można sugerować, że jeden pierwiastek jest lepszy od drugiego. Czytaj ze zrozumieniem.

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ