X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Rwa kulszowa
Odpowiedz

Rwa kulszowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nataliie Koleżanka
    Postów: 46 46

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nie znalazłam takiego wątku na forum, a chciałabym się dowiedziec czy miałyście z tym problem i jak sobie radziłyście? Mnie męczy już od 16tc i podobno ma być tylko gorzej. A może są tu jakieś mamusie już po porodzie z rwą, jak to u was wyglądało i czy bardzo dawało o sobie znać już w trakcie porodu?

    20 cs, II iui , 12 dni po beta 94, 14 dni po beta 325. :)
    f2w3vfxmlw3djogq.png
  • Czila Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj i mnie to ustrojstwo dopadło. Jestem w 29 tyg i coraz ciężej się poruszać a teraz na dodatek nie mogę na jedną nogę stanąć. Moja gin poleciła abym wybrała się do fizjoterapeuty, ale takiego, który nie boi się ciężarnych ;) Także zaczynam szukać jakiegoś dobrego specjalisty i jak mi się nie polepszy albo pogorszy to wybiorę się na taki masaż.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży męczyłam się jakoś właśnie od 16tc, a później było tylko gorzej, ale jakoś przywykłam do bólu i mogłam normalnie funkcjonować. Teraz zaczęłam 11tc i juz odczuwam rwę, więc chyba w tej ciaży też będę się z nią męczyć.

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 24 lutego 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dyskopatię i średnio 2 razy w roku ląduję na zastrzykach... Z tego co czytałam niestety te leki nie są wskazane (Milgamma, Olfen), więc pozostają jedynie masaże i okłady. U mnie dopiero 10tc, ale już od kilku dni czuję, że dysk się przemieścił i czasem nie mogę stanąć na lewej nodze (po tej stronie mam ucisk na korzenie nerwowe), albo dlatego, że boli, albo dlatego, że "kolano nie trzyma".
    Będę rozmawiać z lekarzem na wizycie 28.02, może powie mi coś więcej to wtedy chętnie się wiedzą podzielę.
    Póki co rozważam basen, gimnastykę dla kobiet w ciąży i może jakąś fizjoterapię, ale tu nie wiem jak wygląda z terminami...
    W późniejszym czasie pewnie przyda się taki pas odciążający (nie pamiętam fachowej nazwy) dolny odcinek kręgosłupa. No i oczywiście wyczytałam, że dyskopatia może być wskazaniem do CC, więc zamierzam prosić o konsultację z.. no właśnie, chirurgiem? Ortopedą? Nie uśmiecha mi się ta opcja, zobaczymy co powie lekarz.
    Mimo wszystko mam nadzieję, że nie będzie Wam mocno dokuczać. Mnie najbardziej pomagają masaże. Uwaga na gorące kąpiele, bo o ile w trakcie fajnie się mięśnie rozluźniają i jest ulga, tak po wyjściu znów się napinają i potrafi być jeszcze gorzej.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 25 lutego 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też podejrzewałam, że dopadła mnie rwa. Zaczęło się jakieś 2tygodnie temu. Z początku lekko bolały mnie plecy, nisko, praktycznie zaraz nad pośladkami, głównie prawym. Bolało mnie w czasie chodzenia i stwierdziłam, że muszę coś zadziałać zanim mi się nasili, bo im dalej tym pewnie będzie gorzej. Poszłam do fizjoterapeuty, pani godzinę mnie oglądała i stwierdziła, że to nie rwa tylko staw biodrowo-krzyzowy. Pokazała mi kilka różnych ćwiczeń na odciążenie, które mi powinny pomóc i na koniec okleiła te okolice taśmami. Nie ma się co męczyć lepiej iść po pomoc.

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 28 lutego 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie chimera ma rację - udaj się do specjalisty, nie ma co się meczyc

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 2 marca 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co udało mi się załatwić skierowanie do rehabilitanta. Teraz tylko termin i może skierują na jakiś ćwiczonka. No i basen. Bo to podobno dobrze robi. Dam znać po wizycie u rehabilitanta.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja też męczyłam się ostatnio ponad 2 tygodnie z atakiem rwy praktycznie nie mogłam chodzić. Teraz jest lepiej, ale boję się że z czasem ataki będą nawracać. W razie W mam iść do fizjoterapeuty, ale muszę znaleźć takiego który specjalizuje się w fizjoterapii kobiet z ciąży lub przynajmniej ma doświadczenie.

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ