BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > II trymestr > Ruchy płodu- jak to u Was jest?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

LenaAnna
Ekspertka
108

Wysłany: 29 września, 22:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej!
To moja pierwsza "skuteczna" ciąża, więc wieluuu rzeczy nie ogarniam do końca i oczywiście wszystkimi się martwię...
Pytanie mam do Was o ruchy płodu- o Wasze doświadczenia, jak to z Wami było?
Ja poczułam wcześnie, ok 16-17tc, ale jestem bardzo szczupła.
Około 20-21tc ruchy były bardzo intensywne, głownie jak leżałam, po posiłkach, wieczorem- no szał w brzuszku. Na stojąco i siedząco nie czułam prawie wcale.
Teraz zaczęłam 23tc, od tygodnia zdarza mi się wyrażnie dostać kopniaka nawet w czasie chodzenia (o różnych porach dnia),
ale zauważyłam że w standardowych porach (tj wieczorem) od kilku dni aktywność mojej córeczki się zmniejszyła- to znaczy rusza się, obraca, kopnie od czasu do czasu ale nie jest to ten szał co np tydzień temu.

Czy u Was też tak było? Czy takie zmniejszenie nasilenia aktywności, ale jednak ciągle aktywność jest ok? Normalne? Myślę że może ma trochę więcej miejsca więc ja gorzej ją czuję (mam generalnie mikrobrzuch i ciąży prawie nie widać, choć właśnie od kilku dni troche wyskoczył)

Generalnie podzielcie się dziewczynki Waszymi doświadczeniami z ruchami dzieciów :)

I IUI 12.2018 :(
Aniolki 6tc (**), cp blizniacza lipiec 2017
Aniołek 6tc(*) maj 2018
MTHFR homozygota
Hiperhomocysteinemia
Hiperprolaktynemia czynnosciowa,
Nawracające polipy macicy
Mąż super :)
"Nienarodzone dzieci nie odchodza, one tylko zmieniaja swoja date przyjscia na swiat"

Ania0306
Autorytet
314

Wysłany: 2 października, 10:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
W tych tygodniach ciąży to normalne, jeszcze ruchy nie muszą być regularne.

08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm

julka_kulka
Przyjaciółka
164

Wysłany: 7 października, 11:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
ruchy chyba liczy sie od 28tc?

km5sgu9r4z5eztia.png

imarevolution
Znajoma
3

Wysłany: 7 października, 14:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
julka_kulka wrote:
ruchy chyba liczy sie od 28tc?

W karcie ciąży jest napisane, że od 30 tyg.

Szczęśliwa mama ślicznej dziewczynki.
—————————————
14.07 - II / 2cs ❤️
#babyboy
xf1pfcq.png

Katrinn00
Koleżanka
14

Wysłany: 16 października, 10:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
Właśnie ja z tym samym, wczoraj jeszcze czułam ruchy ( jestem w 24 tydzień i 1 dzień ) a dziś prawie wcale...zjadłam nawet słodkie żeby się ruszył ale baaaaaardzo słaaabooooo.. prawie wcale... Czy mam się niepokoić i dzwonić do lekarza?

abbigal
Przyjaciółka
53

Wysłany: 16 października, 12:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
Katrinn00 wrote:
Właśnie ja z tym samym, wczoraj jeszcze czułam ruchy ( jestem w 24 tydzień i 1 dzień ) a dziś prawie wcale...zjadłam nawet słodkie żeby się ruszył ale baaaaaardzo słaaabooooo.. prawie wcale... Czy mam się niepokoić i dzwonić do lekarza?
Jeśli bobas się ruszył to najważniejsze. Może ma leniwy dzień. Moja czasami ma dzień bardziej, czasami mniej aktywny, a że nie jest zbyt gwałtowna, to muszę się zadowalać lekkimi puknięciami, czy jakimś przemieszczeniem.Czasami nawet 3h zero reakcji. Daj maluszkowi trochę czasu. Może zimny napój, skoczna muzyczka, leżenie na plechach?
Ale zupełnie Cię rozumiem, bo ja już myślami kilka razy byłam w drodze na IP.
Wszędzie jest napisane, że jak Cię coś niepokoi to lepiej od razu na IP. Lekarz na odległość przez telefon to nic nie sprawdzi, co najwyżej uspokoi psychicznie lub każe jechać na IP.

a066e056a1.png
Czekamy na Małego Ludka - Dziewczynkę <3
C III P I

Katrinn00
Koleżanka
14

Wysłany: 16 października, 12:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
abbigal wrote:
Jeśli bobas się ruszył to najważniejsze. Może ma leniwy dzień. Moja czasami ma dzień bardziej, czasami mniej aktywny, a że nie jest zbyt gwałtowna, to muszę się zadowalać lekkimi puknięciami, czy jakimś przemieszczeniem.Czasami nawet 3h zero reakcji. Daj maluszkowi trochę czasu. Może zimny napój, skoczna muzyczka, leżenie na plechach?
Ale zupełnie Cię rozumiem, bo ja już myślami kilka razy byłam w drodze na IP.
Wszędzie jest napisane, że jak Cię coś niepokoi to lepiej od razu na IP. Lekarz na odległość przez telefon to nic nie sprawdzi, co najwyżej uspokoi psychicznie lub każe jechać na IP.

No właśnie czuję co rusz lekkie puknięcia a jednak są :)

Po prostu wcześniej był bardzo aktywny nawet brzuch mi podskakiwał raz , a dziś tak słabo dlatego się zaniepokoiłam, że może dzieje się z nim coś złego.

Dziękuję za odpowiedź :))

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)