X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ruchy maluszka
Odpowiedz

ruchy maluszka

Oceń ten wątek:
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 19 lutego 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Ja też od tygodnia czuje codziennie, takie pukanie, wczoraj nawet 3 razy w ciągu dnia się dzidzia ujawniała i jest już to na tyle wyraźne, że nie mam wątpliwości, że to właśnie to:)
    U mnie jest dokladnie tak samo :-)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • kiki Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 24 lutego 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja natomiast czułam ruchy dziecka wcześniej. Teraz jestem w 21 tyg i jak chodzę to dziecko mi usypia, bo nic nie czuję. A ujawnia się tylko rano i wieczorem:-) ale dobrze, że choć tyle:-)

    rl2nn3dqk3islwu3vz.png[/u]
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 24 lutego 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki, a moze po prostu podczas spacerów nie jestes tak "skupiona" :)

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 2 marca 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm tak się zastanawiam czy ja też czuję czy to imaginacja....
    niby jak leżę na plecach lub tak jak teraz półleżę to coś tam się przelewa, coś pulsuje ale czy to mój maluszek? czy moje jelitka? hm?

    Domi IRL lubi tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 2 marca 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nezumi wrote:
    hmmm tak się zastanawiam czy ja też czuję czy to imaginacja....
    niby jak leżę na plecach lub tak jak teraz półleżę to coś tam się przelewa, coś pulsuje ale czy to mój maluszek? czy moje jelitka? hm?

    Ja mam dokladnie tak samo Nezumi. Niby sie wydaje ze cos tam puka od srodka jak sie bardzo skupie i przycisne reke, ale tez ie jestem pewna czy to to:)

    t60z7qg.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi IRL wrote:
    Ja mam dokladnie tak samo Nezumi. Niby sie wydaje ze cos tam puka od srodka jak sie bardzo skupie i przycisne reke, ale tez ie jestem pewna czy to to:)
    Wiesz co, jak nas te nasze dzieciaczki w końcu zaczną kopać to jeszcze będziemy miały dość :P pamiętam jak moja mama nie spała w nocy bo ją maluszki kopały...
    Ja tam na razie sobie mówie że to nie to. Ale kto wie...

    Domi IRL lubi tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 marca 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie czuję ruchów ale podobno tak też może być maksymalnie do 24 tygodnia no więc czekam ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 3 marca 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie poczułam dziś kopniaka pod pępkiem! Po 2 h słuchania Mozarta maluch się rozruszał i mnie puknął! Niesamowite uczucie... potem jeszcze kilka razy z lewej strony. Teraz jest spokój.
    Kupiłam sobie dziś stetoskop (taki najprostrzy) i pięknie słychać bulgotanie i drapanie w brzuszku, tak sobie myśle że to maluszek się wierci :D

    nutka, Werix lubią tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nezumi, to na pewno Twoja pociecha ! :) Ja od 17tc czuje swoja malutką codziennie :) Na poczatku byly to "smyrniecia", jakby sie wstydzila pokazac, ze jest pod serduszkiem mym, ale teraz to daje czadu ! :) Ale niestety nie chce sie jeszcze ujawnic mężowi hehe :) Ogolnie jak jej nie czuje kilka godzin to wpadam w popłoch ! :D

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 4 marca 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja dziś już widziałam jak mój brzuch podskakiwał :-) Super uczucie :-) Mąż się śmiał że brzuch faluje :-)

    mama_z_groszkiem, nutka, pekinka82 lubią tę wiadomość

    zem3i09keg891u11.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 marca 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    topa42 wrote:
    Dziewczyny a ja dziś już widziałam jak mój brzuch podskakiwał :-) Super uczucie :-) Mąż się śmiał że brzuch faluje :-)

    fajne uczucie, ja tak mam od 2 tygodni, smiesznie to wyglada :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 4 marca 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o ja, ale Wam zazdroszcze ! Moja Mała nie ma chyba az tyle sily hehe :D

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, a ja jest przekonana ze w niedziele rano poczulam delikatnego kopniaczka od mojego malenstwa. Troszke jestem w szoku bo to byl dokladnie 13 tydzien. W pierwszej ciazy moj synio sie uaktywnil w 16 tygodniu.

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 4 marca 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ale wg poradnikow podobno kobietki, ktore maja kolejna ciaze moga wyczuc ruchy wczesniej :) !

    tyger lubi tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 13 marca 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze dwa kopniaki poczulam wczoraj [16tyg0dni], jeden po drugim, i dzisiaj raz ;D U mnie sprawdzilo sie to co pisze w ksiazkach i na internecie, ze sie odrozni ruch dziecka od chlupotania w brzuchu i ja wczoraj na sto procent wiedzialam, ze to TO ;D Dla mnie jest to tak jakby chcialo sie zlapac dlonia rybke w akwarium i ona sie odepchnela i uciekla - tak to mezowy wytlumaczylam ;D Cudowne uczucie!

  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 14 marca 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze ruchy poczułam w 19+3 i od razu był wraźne. Najczęściej po jedzeniu się układa i jak ja kładę się spać. Mój synek ostro kopie, aż na skórze widać lekkie wypukłości.CZytałam w poradniku, że jak chodzimy, ruszamy się to dziecko śpi, bo wprawiamy maleństwo w lekkie bujanie i spokojnie sobie lula.

    Jeśli jednak ruchów nie czujecie, nie ma się co ma martwić, mój lekarz powiedział że nawet do 26 tc można ich nie rozpoznawać, zwłaszcza w pierwszej ciąży.

    Pozdrawiam

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 14 marca 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze ruchy poczułam 3 dni temu czyli w 20t6dc. Takie lekkie pukanie od środka i bąbelki, przeważnie rano i wieczorem :-)

    amela, Camille87 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 14 marca 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie kiedy moja mała Oliwcia najwiecej kopie ? Na zkaupach ! haha prawdziwa kobietka <3

    amela, Camilia, kark lubią tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej, ja przy córce czułam w 17tc, teraz mam wrażenie, że wczoraj coś poczułam, więc byłby to 15tc, ale wiadomo, czekam cierpliwie na spektakularne kopniaki :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze ruchy poczulam w 16t6d :-) to bylo jedno pukniecie a za dwie godzinki znow puknal jak bylam w banku :-) nastepne pukniecie poczulam po dwoch dniach, kolejne po trzech a od nastepnego czuje codziennie :-) teraz nawet takie mocne kopniaki daje ze jak mam reke przylozona do brzucha to czuje pod reka :-) mezowi udalo sie uchwycic jednego kopniaka ale nie jest do konca przekonany ;-) ogolnie uwielbiam jak sie wierci i kopie w kilkh miejscach na zmiane :D

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ