X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ruchy dziecka 15 tydzien...
Odpowiedz

ruchy dziecka 15 tydzien...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane czy tez tak miałyscie , -jak dotykam masuje delikatnie brzuch na srodku w okolicach pepka czuje delikatne ruszanie sie mrowienie nie wiem jak to opisac dziwne piekne uczucie ale dlaczego czuc tylko w okolicahc pepka czy ktoras z was tak miala? oczywiscie nie czuje tego caly czas w ciagu dnia nie czuc tylko wieczorem jak sie poloze i jest w miare spokojnie;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2015, 10:43

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja tak nie miałam lecz przy pierwszej ciąży czułam w podbrzuszu takie bąbelki, na początku myślałam że to jelita ale to się pojawiało jak leżałam w bezruchu i odprężona i wtedy zorientowałam się ze to ruchy, natomiast przy drugim to konkretne kopnięcie poczułam ze dwa razy a potem cisza na kilka dni i już wiedziałam że to było to :)

    Ja nie miałam tak ale nie wiem czy to ruchy w ogóle. Bo przy pierworódkach to one są wyczuwalne zazwyczaj póżniej niż 15 tydzień ale to zalezy od budowy ciała też. No i że zazwczaj te ruchy są w podbrzuszu.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Kocimięta Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęła 18tc i rzadko, ale czuję ruchy. Pierwszy raz to było w 16 tc i strasznie się przestraszyłam. Leżałam właśnie tak jak Ty wieczorem na płasko bez ruchu i nagle coś mnie dosyć mocno puknęło w podbrzuszu. Aż mi się gorąco zrobiło. Drugi raz w 17 tc poczułam podpłynięcie do powierzchni brzucha i takie konkretne powolne otarcie się :).

    Pomimo, że to moja pierwsza ciąża to ginekolog właśnie już od 16 tygodnia zaczął pytać czy czuję ruchy i notować to w karcie ciąży. Więc to jak najbardziej możliwe. Za to nigdy jeszcze nie czułam bąbelków:).

    Co najlepsze, rano przed jedzeniem jak leżę na płasko, widać że pod pępkiem po lewej stronie jest górka a po prawej płasko:) i właśnie tam czuję te ruchy.

    Nasze Maleństwo <3 <3 <3 <3 cs
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo każda z nas inaczej czuje ruchy:) ja mysłalam ze jak przy pierwszym czułam bąbelki to i przy drugim też, a okazało się że kopneło mnie chyba całym swoim ciałem i dało mi znac:) akurat to było na 15 tydzień:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Kamyk1989 Ekspertka
    Postów: 149 194

    Wysłany: 23 marca 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W I ciąży pierwsze ruchy poczułam w 20tc, w II ciąży pierwsze ruchy w 18tc. Obecnie jestem w 22t2d III ciąży i pierwsze ruchy poczułam jak byłam w 15t4d :D

  • Marribell Autorytet
    Postów: 569 819

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze ruchy także poczułam w 15 tygodniu. Wszyscy mówią, że wcześnie ale moja intuicja mówi inaczej. Określam to jak takie nagłe i leciutkie puknięcie, jakby pękały bąbelki. Najczęściej lokalizuje je po lewej stronie na dole pod pępkiem. Raz z jednej strony czuję z 3x, potem cisza...a czasem pojedyncze z prawej. Najwięcej ruchów czuje jak leże wieczorem na plecach i np czytam. Wczoraj znowu jak usiadłam do komputera to dał o sobie znać :)

    DAWID 03.09.2015 Nasz Cud
    ZUZIA 12 tydz [*] 13.08.2016 Nasz Aniołek
    BĄBELEK termin 11.10.2017 :-) rośniemy
    Pessar w 27 tc- wytrzymaj
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja nie wiem czy to kopanie czy nie ale cały dzień czuje się dziwnie zbiera mnie na mdłości i brzuch pobolewa 2 min wlasnie pod pępkiem a później z godzina spokoju. Nie umiem opisać tego bólu ale jakby taki skurcz. Czy to jelita czy maluch już się wierci i ja to odczuwam? Mam nadzieję że do jutra mi przejdzie.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w ktorym tyg jestes? przewaznie ruchy czuc ok 20 tyg. w dole brzucha,takie dekikatne falowanie. wczesniej tez mylilam to uczucie z ruchami jednak jak wytlumaczyja mi moja ginekolog to ruchy jelit

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    15 tydzień ból nie do zniesienia na szczęście dzisiaj przeszło ale rano brzuch miałam obolały od tych skurczy. Podejrzewam jednak że miałam kłopoty z trawieniem ale myślałam że wyzionę ducha oby to był ost raz.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ