X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Różne wyniki na USG?
Odpowiedz

Różne wyniki na USG?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • antola Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 26 maja 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, znowu coś mnie zastanawia :-) a mianowicie... Dwa różne USG, dzień po dniu - w drugim pomiar szerokości główki większy aż o 6 mm! Pozostałe wymiary niewiele się różniły, to w końcu różnica jednego dnia...
    Czy to może być błąd pomiaru drugiego lekarza czy głowa nagle tyle poszerzała? ;-) nie chce lecieć na 3 USG, więc proszę powiedzcie czy te kilka mm to może być po prostu inaczej ustawiony wskaźnik... Zwłaszcza, że na pierwszym USG szerokość odpowiadała tygodniowi ciąży, a na drugim już o tydzień za szeroka...

    8b64f2993c56e5cd22340845b5545f2d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tylko blad pomiaru. Przecież tu chodzi o milimetry. Jeden lekarz bardziej naciagnie wymiar, a drugi mniej. Ja tez mialam dwie wizyty u dwoch roznych lekarzy w ciagu 4 dni i glowa w tym czasie urosla jak na 11dni. Były tu na forum nawet posty gdy na pozniejszych usg jakis wymiar zmalał, co jest przecież niemozliwe a jedynie świadczy o bledzie pomiaru.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 maja 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antola wrote:
    Dziewczyny, znowu coś mnie zastanawia :-) a mianowicie... Dwa różne USG, dzień po dniu - w drugim pomiar szerokości główki większy aż o 6 mm! Pozostałe wymiary niewiele się różniły, to w końcu różnica jednego dnia...
    Czy to może być błąd pomiaru drugiego lekarza czy głowa nagle tyle poszerzała? ;-) nie chce lecieć na 3 USG, więc proszę powiedzcie czy te kilka mm to może być po prostu inaczej ustawiony wskaźnik... Zwłaszcza, że na pierwszym USG szerokość odpowiadała tygodniowi ciąży, a na drugim już o tydzień za szeroka...

    Nie porównuje się wyników z dwóch różnych sprzętów bo nie są one wykalibrowane względem siebie.

    A co do samego pomiary to akurat mierzenie obwodów jest obarczone największym błędem bo tutaj w grę chodzi nie tylko "błąd zaznaczenia obwodu", ale też błąd wyboru przekroju, który będzie mierzony. W przypadku czaszki ma to ogromne znaczenie bo jest to kształt, który w każdym miejscu ma inny przekrój.

    Nie masz się co martwić i zawracać sobie tym głowę - to totalna głupota. A co do rozbieżności w pomiarach to może być i tak, że pewne wymiary będę odpowiadać konkretnemu (aktualnemu) wiekowi ciąży, a inne w stosunku do tego wieku będą zbyt "młode" lub zbyt "stare". Mój syn ma wszystkie wymiary mniej więcej w wieku ciąży, poza obwodem brzucha, który jest "starszy" o 4 tygodnie od reszty. To jest normalne bo każde dziecko ma inny kształt i inaczej się rozwija.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 26 maja 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko, moje dziecko na innym sprzęcie po dwóch dniach zamiast urosnąć, to się skurczyło ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • antola Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 27 maja 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) właśnie zauważyłam, że obwód główki się praktycznie nie zwiększył, za to szerokość tak - jest to raczej nie możliwe więc musi to być błąd pomiaru ;)

    8b64f2993c56e5cd22340845b5545f2d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ