X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Remont w domu podczas ciąży
Odpowiedz

Remont w domu podczas ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nadine24 Autorytet
    Postów: 602 692

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy któraś z Was w okresie ciąży przebywała w remontowanym mieszkaniu a mimo to z dzieckiem było wszystko w porządku? U mnie ostatnio etap malowania i trochę tej farby było czuć, a ja nie mam gdzie przenieść się na ten czas :( czy to faktycznie może tak bardzo zaszkodzić maluszkowi, dzisiaj trochę się naczytałam i poschizowałam

    f2w39jcgwml8tq5b.png
    relgqps6ysw768sc.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sama planuję malowanie pokoju dziecka w najbliższym czasie i też się nie wyprowadzę na ten czas. Liczę na to,że od momentu utworzenia się łożyska, ono zatrzymuje większość szkodliwych substancji. Poza tym farby mają atesty i są bezpieczne, szkodliwe mogą być lakiery podłogowe lub substancje grzybobójcze, albo farby do metalu, ale takie ścienne raczej nie.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest tak że jak płód jest silny to mu nic nie będzie. ALe warto dmuchać na zimne i jak się da to używać masek w czasie malowania i otwierać okno, a spać w innym pokoju. Ja malowałam bez masek ale nie spałam w tym pokoju malowanym kilka dni. Przesuwałam meble, myłam okna wychodziłam na drabinę. Nic mi i dziecku nie było ale to wszystko przy otwartym oknie żeby nie zemdleć. Stały dopływ świeżego powietrza dlatego takie malowanie miałam w lecie.

    GabiK lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima wrote:
    To jest tak że jak płód jest silny to mu nic nie będzie. ALe warto dmuchać na zimne i jak się da to używać masek w czasie malowania i otwierać okno, a spać w innym pokoju. Ja malowałam bez masek ale nie spałam w tym pokoju malowanym kilka dni. Przesuwałam meble, myłam okna wychodziłam na drabinę. Nic mi i dziecku nie było ale to wszystko przy otwartym oknie żeby nie zemdleć. Stały dopływ świeżego powietrza dlatego takie malowanie miałam w lecie.


    Płód jest silny i nic mu nie będzie? Ehhh
    Przesuwałaś meble? nie brała bym z Ciebie przykładu nie ma się czym chwalić .. To akurat jest szczyt nieodpowiedzialności ... rozumiem wejść na drabinę i uważnie umyć okna ale przesuwanie mebli może poważnie zaszkodzić ciąży ..
    Myślę że na sam czas malowania dobrze jest wyjść z mieszkania.. choćby do marketu się poszwędać. Pragnienie szuka sposobu na pewno masz jakieś koleżanki .. i lepiej nie spać w malowanym pokoju a przed snem porządnie wywietrzyć mieszkanie.... Sama miałam remont ale kładzenie glazury nie "śmierdzi" zostawiłam sobie malowanie farbami olejnymi na dogodny czas kiedy nie będzie mnie w mieszkaniu ...
    dziwą mnie tak nieodpowiedzialne matki, te co tak robią chyba nie doświadczyły utraty dziecka.

    Martika87, pasia27, Żania lubią tę wiadomość

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadine24 wrote:
    czy któraś z Was w okresie ciąży przebywała w remontowanym mieszkaniu a mimo to z dzieckiem było wszystko w porządku? U mnie ostatnio etap malowania i trochę tej farby było czuć, a ja nie mam gdzie przenieść się na ten czas :( czy to faktycznie może tak bardzo zaszkodzić maluszkowi, dzisiaj trochę się naczytałam i poschizowałam
    Ja miałam generalny remont łazienki i wc, brak wody przez 2 dni,potem brak łazienki przez 3 tyg,mycie się w misce w kuchni ;)
    Brak podłóg,drzwi, ścian ;)

    Nie mieliśmy malowania, ale na na Twoim miejscu na czas malowania pojechałabym do przyjaciółki czy rodziny, zawsze można malować w weekend i możesz się u kogoś przespać.
    Zależy wszystko od farby, ale niestety farby nie schną godzinę, a zapach pozostaje przez kilkanaście godzin.

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Droga Arsenko, ciąża to nie choroba to po pierwsze jedynie stan odmnienny. A po drugie przesuwanie mebli typu jednej szafy cały ciałem pomalutku 20 cm to już nie jest jakies wielkie halo, nie mówie o typowych przesuwaniach bo by mi się nawet nie chciało tak na dobrą sprawę, czy przesunięcie komody 20 -30 cm to dużo? nie wydaje mi się należy to robić bardzo pomału i mozna sobie pomóc na rózne sposoby. Nie zgodzę się z Tobą że jestem nieodpowiedzialna. Dlaczego? Bo przesuwanie mebli, czy wychodzenie na drabinie w II trymetrze nie jest niebezpieczne jeśli zachowa się odpowiednio warunki. Nikt nie każe odrazu wszystkiego robić na raz. Np. mycie okien można rozłożyć sobie na kilka dni co też tak czyniłam. Nie przestawiałam dawnych segmentów ważących Bóg wie ile, ale lekkie meble i to nie metrami ale centymetrami. A po trzecie to jak płód jest kiepski w ciąży to i cięzkie życie czeka takie dziecko. Jaka ciąża takie dziecko i mam to przykład z rodziny akurat. Nigdy nie straciłam dziecka i z tego się cieszę i nie chcę. Ale nie sądzę żebym tłumaczyła sobie jego stratę tym że coś robiłam, poprostu miało tak być i widocznie miało się ono nie urodzić. Może i głupie podejscie każdy ma swój sposób, ważne żeby jakoś potem żyć.

    dorcia8919 lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • agawera Autorytet
    Postów: 1672 720

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maz chce zrobic odgrzybianie ale mnie i córki nie moze byc to sa barzo zrace srodki az w oczy szczypie

    km5stv73wsegzrx0.png
    06fd4202d9.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima nie chcę rozgrzebywać tego tematu bo to strata i czasu i nerw.. każda ma prawo do swojego zdania.. ja nie pisałam o myciu okien tylko o przesuwaniu mebli .. i nie zgadzam się ze stwierdzeniem że płód jest słaby to potem jest kiespko.. czasem to nie od płodu zależy tylko o słabszego organizmu matki.. ale kobieta która nie straciła dziecka nie może mieć pojęcia na ten temat i tj całkiem zrozumiałe...owszem ciąża to nie choroba ale stan odmienny gdzie należy zmienić tryb życia...z świadome narażanie się na utratę dziecka przesuwając meble jest nie odpowiedzialnością dla mnie zwłaszcza na początku ciąży kiedy to płód jest jeszcze dobrze nie zagnieżdżony ... to jest to samo co gadanie że kieliszek alkoholu nie zaszkodzi... co jest naukowo udowodnione że to totalna bzdura... bo mimo że dziecku na pozór się może i nic nie stanie .. to nie jesteś w stanie ocenić jakie szkody ta odrobina alkoholu wyrządziła w mózgu... tak samo forsowanie się w ciąży może mieć potem wpływ na dalszy przebieg... znam taką jedną która się śmiała z moich uwag na temat trybu jaki prowadziła na początku ciąży tańczyła chodziła na imprezy forsowała się .. i skonczyło się tak że III trymestr musiała leżeć ... niestety ale mamy słabsze pokolenie... koleżanka ostatnio była w szpitalu i położna jej powiedziała że gdyby kobiety się oszczędzały w ciąży nie było by oddziałów patologii ciąży i z tym się akurat zgadzam.. to nie czasy kiedy kobieta robiła w polu w 9 mcu ciąży poszła urodzić i zaraz wróciła do pracy na pole ...

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arsenka zgodzę się z tym że nie straciłam i nie wiem co to znaczy, oraz z tym że w pierwszym trymetrze nie należy się forsować. Co do alkoholu to ja wątpliwości nie mam nawet o jedną lampkę wina która nawet rzekomo pomaga, ja jestem zdania że nie powinno się pić i tyle. Ale zwracam uwagę na to że ja nie przesuwałam wielkich gabarytów ani żadnych segmentów, i nie na kilka metrów zresztą o tym wspominałam. To czy była by patologia ciąży czy nie to już inna bajka. Nie można stwierdzić jednoznacznie że kobiety w ciąży są winne temu bo musiały coś zrobić, bo lekarz nie dał zwolnienia. Niestety mamy takie czasy gdzie z jednej strony mówią odpoczywaj a z drugiej rób. Każda z nas niech robi jak chce. Ja znam takie co całą ciążę wszystko robiły i zdrowe dziecko urodziły i znam taką co jej jedno z 6 dzieci dostało jako płód zakażenia i od kiedy się urodziło to ma same problemy zdrowotne o śmierć się nawet i otarło ale uratowali. Nie wiem czy masz drugie dziecko czy też nie. Ale większość kobiet przy pierwszym dziecku nic nie chce robić. A prawda jest też taka że jak się ma jedno po drugim to się zapomina o tym płodzie. Sama to przerabiam.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tj moje drugie dziecko pierwsze poroniłam ... i nie z powodu słabego płodu ... ale nie chcę o tym pisać na forum... dlatego też bardzo uważam na siebie... ale każda ma prawo decydować o sobie i o swoim dziecku :) dobrze, że nie przesuwałaś ciężkich rzeczy... zdaję sobie z tego sprawę że drugie dziecko się inaczej traktuje... mam w rodzinie osobę która ma 6 dzieci i z ostatnim dzieckiem nawet do lekarza już nie chodziła może ze dwa trzy razy ... punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia ... bo i pewnie jak ma się już jedno dziecko to nawet nie da się tak oszczędzać przy drugim .. bo jest i więcej obowiązków.. także myślę że każda ma tam swoją rację :)
    Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego dla Ciebie i dla dzidziusia

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my też planujemy remont pokoju, stawianie ścianki, gipsowanie, malowanie, ale maseczka to dobry pomysł. Wiadomo, zaszkodzić nie zaszkodzi, ale zapach farby możemy gorzej znosić :)

    Ale wiem, że ja na ten czas, nie będę mieć wogóle styczności z tym pokojem a mam komu zlecić malowanie i wszysktie prace :) ja jedynie co zrobię to wzorki na ścianie zrobie sama :) tzn wymaluję :)

    Wiadomo, że kiedy nie ma gdzie się kobieta podziać to w domu zostanie, ale najlepiej unikać wąchania tegoż pomieszczenia plus pod żadnym pozorem nie otwierać okna i nie wietrzyć! Zapach zostanie na dłużej i będzie roznosił się po domu/mieszkaniu :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic co Ty mówisz nie wietrzyć pomieszczenia po malowaniu :O?

    Magic lubi tę wiadomość

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arsenka masz rację teraz w całości i Cię popieram akurat bo widzę że mnie doskonale zrozumiałaś. Możesz mieć inne zdanie bo jak wspominałaś coś przeżyłaś bardzo przykrego. Zrozumiałe to jest. Też Ci życzę powodzenia i zdrowia dla Was.

    Magic całe szczęście że przeczytałam twoją wypowiedz do końca bo bym chyba zamarła jakbyś napisała że to robiłaś lub zamierzać zrobić. Ja taka odważna na pewno bym nie była. Ale wzroki to jak najbardziej możesz malować bo pewnie tego nie dużo. Ale wietrzyć mimo wszystko trzeba i w Twoim przypadku nawet malować przy uchylonym oknie żeby nie zemdleć z braku świeżego powietrza. Ja bym Ci tak doradziła ale sama wiesz co robisz. Zresztą wszystko wyjdzie w praniu:)

    Życzę Powodzenia i nie dziękuję:)

    Arsenka, Magic lubią tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi kiedyś kilka koleżanek tłumaczyło dlaczego się nie wietrzy... bo zapach wsiąka w ściany i utrzymuje się znacznie dłużej niż normalnie. Poza tym zapach będzie rozchodził sie po domu :) chyba że macie czym zastawić szczelnie drzwi :) ale właśnie mówiłam, że to głupotą nie wietrzyć. To mnie prawie zjadły ;) haha no to racja, ale tak jak napisałam... nie będę mieć styczności z pokojem póki nie będę mogła wejść i zacząć dekorować :) a dziś w Leroy Merlin widziałam drewiane literki :) i zastanawiałam się czy ich nie kupić:)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jeśli ma się duże mieszkanie... dom... i szczelnie zamknie się pokój malowany no to faktycznie lepiej nie wietrzyć żeby smrodek się unosił w powietrzu...ale w małym mieszkaniu dwu, trzy pokojowym to kurcze kiszka :)

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na pewno masz rację. Ja zawsze wietrzyłam przy malowaniu, ale fakt, zapach dłużej było czuć. Ale teraz mamy mały pokoik do pomalowania i będziemy wietrzyć, bo taka piękna pogoda, że szok! :) a jesli chodzi kochana o mieszkanie to tu masz racje- nie ma wyjscia, trzeba wietrzyc :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nadine24 Autorytet
    Postów: 602 692

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za pomoc :) trochę się uspokoiłam , u mnie zresztą już po malowaniu , został tylko jeden pokój dzieciaczka, ale to spokojnie będzie można zamknąć i będzie miał jeszcze sporo czasu na wywietrzenie :) a jeśli chodzi o resztę to jeden dzień porządnego przeciągu i nie było śladu po zapachu farby

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2015, 20:35

    Magic lubi tę wiadomość

    f2w39jcgwml8tq5b.png
    relgqps6ysw768sc.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 27 kwietnia 2022, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też remontujemy. Może doradzicie jakie gadżety w domu sprawdzą się przy dzieciach?

    Mammisima88 lubi tę wiadomość

  • Mirelasiedla Koleżanka
    Postów: 53 2

    Wysłany: 27 kwietnia 2022, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bramki na schodach. Suszarka do ubrań, u nas Elektrolux. Młynek pod zlewem. Nisko kontakty. Zamykana bawialnia na dole. Drzwi hst na taras, inne zaraz Ci wyłamią. Największe łóżko jakie zmieścicie, i tak przylażą;) Wszystkie szafki, regały przyczepiane do sciany. Przynajmniej w bawialni/pokoju dziecka. Pomocnik kuchenny. Dobry odkurzacz pod ręką. Krzesełko do karmienia z Ikei, łatwo się czyści. Jakieś skrytki schowki na górze na słodycze/farby i inne akcesoria na które nie zawsze jest siła i przestrzeń. Klamki w oknach na górze na klucz. Dopóki dzieci małe tanie meble z sieciowek, dizajn zostaw jak przestaną chodzić z malinowy łapkami do domu Półki na książki stawiane przodem do dziecka, nie grzbietem.
    Przemyśl tez łazienkę. Fajną opcją jest wanna z parawanem prysznicowym, jeśłi nie ma miejsca, polecam odpływ liniowy - moim zdaniem wygodniejszy niż brodzik:
    https://lazienka-rea.com.pl/odplyw-liniowy-rea-line-2-90-cm.html
    Nasz mamy od firmy Rea.
    e487337125490c8a77733e06fbea2c9e

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2022, 10:10

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ