X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Remont w domu podczas ciąży
Odpowiedz

Remont w domu podczas ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszarka bebnowa! Dzieki temu zero kurzu I psich wlosow na meblach wiecej czasu dla siebie!
    Szafki w kuchni pod Sam sufit wiecej miejsca na chowanie gratow a I tez nie trzeba sie wspinac zeby wycierac kurz na gorze 😁
    Ogolnie jak najwiecej przemyslanych szafek polek I schowkow to dla mnie zbawienie
    W lazience prysznic w podlodze bez brodzika albo Sam odplyw w polodze po angielsku tzw wet room wtedy mozna cala lazience zlac woda przy sprzataniu I splywa wszystko sobie tam, uwielbima to.
    mamy jedna dluga polke w lazience na reczniki Itd ktora jest wysoko wiec wszystko jest suche I w scianach wneki na szampony it'd... Kafelki sa pod sufit wiec mozna lac wode😁
    Mamy tez Taki prysznic przy toaelecie zamiast bidetu super sprawa
    Wlaczniki swiatla z przyciemnianiem

    Poza tym dla mnie must have jest detektor tlenku węgla dla bezpieczeństwa https://www.napad.pl/produkty-1593-9688-cyfrowy-detektor-tlenku-wegla-wg-22-eg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2022, 13:24

  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 25 lipca 2022, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A korzystałyście moze z jakiegoś kursu wnętrzarskiego przy urządzaniu?

  • Mirelasiedla Koleżanka
    Postów: 53 2

    Wysłany: 25 lipca 2022, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie korzystam, ja wiem co mi się podoba - sama tapetuje i maluje ściany. Łazienkę zaprojektowałam i wyliczyłam ilość kafelek różne kolory co do metra. Na ścianę namalowałam wzór taka konieczne, zajęło trochę czasu ale warto było.

    Zerknij sobie na ten blog dekoratora wnętrz z Krakowa https://marengo-architektura.com/blogs/


    Jest tutaj wiele fachowych porad i pomysłów co do urządzenia wnętrza :)
    lazienka0000-300x300.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2022, 13:59

  • dkdk Koleżanka
    Postów: 90 1

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ukryta spiżarnia, odzielna kuchnia z wejściem otwartym, pełno wymiarowe pomieszczenie pod schodami, drzwi w garażu z tyłu domu, czujniki zamykające dopływ wody podczas wykrycia wycieku, kominek gazowy, odkurzacz centralny, doprowadzenie wody do lodówki, w kuchni dużo szafek, szuflad, schowany ekspres na wyjeżdżającej półce. HST i rolety zewnętrzne. Rekuperator. Duży salon i jadalnia szeroka na tyle aby siedząc przy stole nie trzeba było wstawać jeśli ktoś chciałby wyjść od stołu. Suszarnia i pralnia. Garderoba-brak szaf poza wiatrołapem.
    Dobrze jest również zainwestować oczywiście w czujki dymu oraz czadu https://www.napad.pl/produkty-1163-650-czujnik-dymu-i-ciepa-nb3384h-1530 - dla bezpieczeństwa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2022, 14:43

    Mammisima88 lubi tę wiadomość

  • Mammisima88 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwzd wrote:
    My też remontujemy. Może doradzicie jakie gadżety w domu sprawdzą się przy dzieciach?

    Odnośnie głównego tematu to wiadomo ciąża to nie choroba, ale też to bardzo duże obciążenie dla organizmu kobiety i trzeba bardzo na siebie i dziecko uważać, żeby nie przesadzić.Ekspertem nie jestem, ale moja przyjaciółka uparła się na remont w ciąży i teraz przyznaje, że to było ponad jej siły. Dziecko wtedy urodziło się przedwcześnie, bo w 31 tyg i mówi, że już nigdy przenigdy by się w ciąży na ten remont nie zdecydowała. Siedziała cały czas w pokoju obok, ale też odcięta całkiem, a przecież i tak w całym mieszkaniu się pyli, nie da się tego uniknąć. No ale każda matka decyduje za siebie, ja tylko przekazuję tę historię, bo wiem, że moja przyjaciółka teraz bardzo tego żałuje, remont to też stres i mógł się przyczynić do przedwczesnego porodu.

    Co do gadżetów przydatnych przy dzieciach to wszelkie zabezpieczenia na szafki, szuflady, kontakty, bramki jak najbardziej, termosy lub butelki termiczne na wodę przy rozrabianiu mm, krzesełko Antilop, dużo pudeł/skrzyni na zabawki, baby hug, jakiś kojec, żeby dziecko mogło się bawić, mebel Kallax z Ikei żeby można było tam przechowywać rzeczy apteczne/kosmetyki/książeczki itd.,



  • Mammisima88 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dkdk wrote:
    Ukryta spiżarnia, odzielna kuchnia z wejściem otwartym, pełno wymiarowe pomieszczenie pod schodami, drzwi w garażu z tyłu domu, czujniki zamykające dopływ wody podczas wykrycia wycieku, kominek gazowy, odkurzacz centralny, doprowadzenie wody do lodówki, w kuchni dużo szafek, szuflad, schowany ekspres na wyjeżdżającej półce. HST i rolety zewnętrzne. Rekuperator. Duży salon i jadalnia szeroka na tyle aby siedząc przy stole nie trzeba było wstawać jeśli ktoś chciałby wyjść od stołu. Suszarnia i pralnia. Garderoba-brak szaf poza wiatrołapem.
    Dobrze jest również zainwestować oczywiście w czujki dymu oraz czadu - dla bezpieczeństwa.


    Czy mogłabyś powiedzieć co to za czujniki wody zamykające dopływ wody podczas wycieku? Zaintrygowało mnie to, a w ramach bezpieczeństwa przydałoby się je mieć.

  • Mirelasiedla Koleżanka
    Postów: 53 2

    Wysłany: 12 lipca 2023, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umywalka nablatowa odsunięta od ściany i o zgrozo bez płytek ztyłu, krany podtynkowe - jak się zużył kran i trzeba było wymienić okazało się że już tego modelu nie produkują i ostatnią sztukę kupiłam za ponad 2tys - bo rarytas. Walk-In przy dzieciach, bo jak oni „walk-out” z łazienki to mam potop ;)

    W łazience duże znaczenie ma też dobór odpowiednich akcesoriów:
    https://www.calvado.com/lazienka/akcesoria-lazienkowe/dozowniki-do-mydla.html

    Jeśli chcielibyście zamowić dobrej klasy dozowniki do mydła oraz inne, polecam zajrzeć sobie na stronę.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ