X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przyszłe mamy rocznik 89'
Odpowiedz

Przyszłe mamy rocznik 89'

Oceń ten wątek:
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, chcialabym zalozyc ten temat dla każdej która w 2016 rodzi, a skonczyla 27 lat. I ma tyle watpliwosci co ja, wiec musialaby czytac cale forum...mam nadzieje, ze wspolnymi silami dojdziemy do jakiś fajnych rozwiazan. Na poczatek moj problem...lozeczko czy kolyska? Raz chce to a raz to i juz zaczynam wariowac i chyba kupie wszystko na raz!

    Gazelka lubi tę wiadomość

    1usavcqgvf430wyj.png
  • pocieszna Znajoma
    Postów: 29 13

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ,to witam się cieplutko z rocznika 89 :-) co chodzi o łóżeczko to ja wolę klasyczne bo z kołyski raczej za długo nie będę korzystała , wole kupić taki bujaczek żeby ciągu dnia dzidziusia tam usadowic .

    f2w33e3k1ysv08zw.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja tez '89. Wybieram zdecydowanie łóżeczko i do tego oddzielny bujaczek żeby można bylo postawić w każdy pokoju.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie ja mam mikro sypialnie i lozeczko nijak nie wchodzi...a pokoiku osobnego nie mam.

    Ostatnio wpadlam na pomysl cwiczenia zeby sie rozruszac. Chodzicie na jakies zajecia? Fitness, joga?

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczelam szkole rodzenia tam sa ćwiczenia dla ciężarnych. Spokojnie można znalezc tez lekkie ćwiczenia w necie. Moja położna mowila ze jesli ktos przed ciąża nie cwiczyl nie powinien nagle zapisywać sie na jogę czy inne zajęcia żeby nie odbilo sie na zdrowiu. Wiec ja chyba bardziej polecam lekkie ćwiczenia w domu i spacery. Ale każdy wiadomo wg uznania

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tez pytanie od kiedy na poważnie kompletujecie wyprawke dla maluchów? Ja mam zaledwie pare ubranek, wczoraj odmalowaliśmy sypialnie ale reszty nic nie mamy, chce zacząć kupować tak po 30 tyg. To nie za późno?jak to wygląda u was?

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja musze juz kompletowac zeby nie zostac z tym sama bo maz mi wyjezdza w rejs az do porodu. A mojej znajomej synek urodzil sie w 30 tyg ciazy i ona niczego nie miala jeszcze no i byl klopot, ale spedzil miesiac w szpitalu wiec zdarzyli. Czytalam ze najlepiej co miesiac cos sobie sprawic zeby bylo lzej w budzecie domowym.
    Pierwsze dziecko takie skomplikowane!:)

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda :) Ja poczekam do końca msca i od maja będę się brać za zakupki. Z resztą teraz mniejszy brzuch to lepiej śmigać po sklepach.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) też jestem '89 :)
    My przymierzamy się do łóżeczka, a bujak jakiś niewielki pewnie kupimy osobno :)
    Co do wyprawki to mamy kilka par bodziaków .... myślę że od maja zaczniemy kompletowanie całości :)

    A co do ćwiczeń to spaceruję :P zastanawiam się czy nie zapisać się na jakiś fitness dla przyszłych mam :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie z belly wydrukowalam liste co musi byc z podstawowej wyprawki ale juz mnie to przeraza. A wlasnie, jak tam Wasze brzuchy? Moj nie jest pokazny ale jest, bedzie dziewucha:) a cale zycie chcialam chlopca i teraz boje sie ataku rozu!

    1usavcqgvf430wyj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My póki co mamy kupionych kilka bodziaków (tak symbolicznie) :P Rozglądamy się za wózkiem itp., ale myślę że dopiero w maju zaczniemy większe kompletowanie :) Wiadomo, im szybciej tym lepiej - jesteśmy lżejsze, łatwiej nam biegać po sklepach. Poza tym nie ma co zostawiać takich rzeczy na ostatnią chwilę, na wypadek dłuższego leżenia w szpitalu przed porodem itp.
    U nas też dziewczynka i również jestem przerażona ilością różu :D ale można znaleźć dużo fajnych beżowych/szarych/granatowych ubranek :) w zestawieniu np. z białą opaską/spódniczką przecież nie będzie wyglądać jak chłopiec, a jednak ten przepiękny róż zostanie ograniczony :D

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie boje tego latania po sklepach bo zadecydowac musze sama o wszystkim. Maz bedzie w rejsie i tyle mi z jego pomocy...

    1usavcqgvf430wyj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei mam obawy dot. wydatków :) jestem osobą raczej oszczędną, a tu polecą grube tysiące :D z kolei chcę rzeczy nowe (tylko ubranka będę miała po rodzinie, kolezankach, ale tez nie wszystkie)...
    No i ja jestem na zwolnieniu a mąż pracuje, głupio tak go ciągać po pracy :P

    Oj kochana to słabo :( może zróbcie zakupy przed rejsem? :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Ula89 Ekspertka
    Postów: 158 115

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Ja też jestem 89, zaraz zaczynamy 20 tc.
    W brzuszku podobno jest dziewczynka. Co do zakupów to mamy kilka ubranek, od maja będziemy kupować więcej.

    l22n6iyejuxt7yf9.png
    ckaiugpj375g655d.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się przywitam jak już znalazłam wątek :) . U mnie tez córcia a jutro zaczynam 23 +0 tc. Ubranka już mamy i nowe i od znajomej . Także młoda jest ubrana przynajmniej na kolejne pół roku. Wózek, komode tez już mamy ale to dlatego że trafiły się promocje :). Na swieta rodzice kupili mlodej już krzesełko - jako prezent dla nas hehe . Zostało nam łóżeczko do kupienia i potem już jakieś oliwki pampersy i torba do szpitala :). Spokojnych ciąż dziewczyny !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2016, 17:59

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze, ze jestescie bardziej zorganizowane niz ja! Grubych tysiecy to ja tez sie boje bo u nas tylko maz pracuje, a kazdy mysli ze jak marynarz to w zlocie zarabia...i widze ze same dziewuchy na swiat przyjda! Ja mam termin na 4.09 ale chcialabym urodzic jeszcze w sierpniu, to moj ulubiony miesiac. Jak sie czujecie? Jakies dolegliwosci? Mnie bola plecy bardzo i nie moge spac;/1

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja termin 1 lipca, wiec wchodzi w grę tez czerwiec. Zobaczymy jaki miesiąc malutka wybierze. Narazie plecy bola tylko w nocy od próby spania tylko na lewym boku. Do tego mam skrzywienie kręgosłupa wiec w dzien nie boli to najważniejsze. Czy Wy tez tak nie możecie sie doczekać kiedy będzie upragniony 40 tydzień i zobaczycie swoje maleństwo? Ja czasem się juz denerwuje ze tego nie możesz, tamtego tez...i chciałabym juz żeby byl czerwiec.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Limfa89 Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczynki! :)
    Jak wszystkie to wszystkie :P
    Zaczynając od samego początku. My będziemy mieli kołyskę w naszej sypialni natomiast łóżeczko kupujemy do pokoju małej, ale póki co nie będzie z niego korzystała.
    Jestem w 26tc i w sumie dopiero w maju robimy większe zakupy. Z tym, że kołyskę dostaliśmy od jednych dziadków, a wózek ma sprezentować druga babcia, więc o tyle będzie nam lżej :)

    Co do 40tc.... Hm... Termin mam na 31.07 i trochę martwią mnie lipcowe upały. Dużo osób mnie straszy, jak to strasznie spuchnę... A poza tym zrobiłam najgłupszą rzecz na świecie. Obejrzałam na youtube filmik z porodu... i jestem tym przerażona :P

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się ja zrobiłam to samo i ogarnia mnie strach im bliżej. Jednak chodzę na szkole rodzenia i jestem zdecydowana na znieczulenie zoo wiec wiem ze z nim dam rade podobno zmniejsza bol skurczy o bardzo duzo..

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Limfa89;) ja sie okropnie boje porodu, mnie nawet badanie ginekologiczne boli tak ze lekarz robi je w 10 s. Martwi sie ze nie dam rady rodzic naturalnie bo jestem drobna, ale sie uparlam, to zdrowsze dla bobaska jest. Chociaz strasznie mnie ciekawi jak wyglada Lidia to lubie byc w ciazy i korzystac z profitow:D spotkaly Was jakies fajne rzeczy z powodu ciazy? Przywileje?:)

    1usavcqgvf430wyj.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ