X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przyszłe mamy rocznik 89'
Odpowiedz

Przyszłe mamy rocznik 89'

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasza wrote:
    Hej, to extra :) pierwsza dzidzia? Jest stres? :)

    Pierwsza :) Stresik wiadomo, że jest, ale chyba bardziej się już nie mogę doczekać aż mój skarb przyjdzie na świat <3

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 18 września 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo trochę nas tu jest :) wątek co prawda założony daaaawno bo nasze maluchy to roczne dzieciaki :) ale miło że jesteście :)
    Pracujące czy na zwolnieniu?

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To będziecie zawsze mogły nam, młodym mamom podpowiedzieć coś przy opiece nad maluszkiem :)

    Ja jestem na zwolnieniu praktycznie od poczatku ze względu na hałas w pracy. No i teraz jeszcze dodatkowo jestem od ponad miesiąca leżąca ze względu na skracającą się szyjkę. Ale jestem dobrej myśli :)

  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 21 września 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bardzo chętnie dołączyłabym do forum. Rocznik 89, moja pierwsza ciąża, rodzę pod koniec grudnia. Od września jestem na zwolnieniu, bo pracuje z dziećmi i gdy wszystkie na raz przyszły zakatarzone i kaszlące postanowiłam nie ryzykować, poza tym, z co raz większym brzuszkiem mam co raz mniej siły, a praca jakby nie było prawie fizyczna (świetlica środowiskowa).

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • Kropeczka89 Koleżanka
    Postów: 51 22

    Wysłany: 21 września 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze pracuje, ale dopiero zaczynam 4 miesiąc. Planuje pochodzić do pracy do końca grudnia oczywiście jeśli zdrowie dopisze i maleństwo pozwoli :)

    Mam pytanie mieszkam na 4 piętrze i jak wyjdę jestem tak wykończona dyszę okropnie ;) pierwsze co robię to muszę usiąść... macie podobne zmęczenie?
    Nie mam dużego brzucha ani nie przytyłam drastycznie, moje nogi są strasznie słabe a przed ciążą chodziłam na siłownie i miałam nogi bardzo silne.

    8599yx8da3geqsn5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka89 wrote:
    Ja jeszcze pracuje, ale dopiero zaczynam 4 miesiąc. Planuje pochodzić do pracy do końca grudnia oczywiście jeśli zdrowie dopisze i maleństwo pozwoli :)

    Mam pytanie mieszkam na 4 piętrze i jak wyjdę jestem tak wykończona dyszę okropnie ;) pierwsze co robię to muszę usiąść... macie podobne zmęczenie?
    Nie mam dużego brzucha ani nie przytyłam drastycznie, moje nogi są strasznie słabe a przed ciążą chodziłam na siłownie i miałam nogi bardzo silne.

    Organizm mimo wszystko jest obciążony, więc to normalne, że jesteś zmęczona. Ja mieszkam na 3 piętrze i dla mnie chodzenie po schodach to katorga, ale mój brzuszek jest już pokaźny i 13kg na plusie :)

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 21 września 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne :) masz w ciele więcej krwi, więc serducho ma więcej pracy :)

    Witajcie dziewczyny :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 22 września 2017, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć "nowe dziewczyny" i nasza kochana Kaszo w dwupaku:) Ale miło czytać o waszych dolegliwościach...mmm miód na moje uszy, mam nadzieję że za jakiś czas do Was dołączę z drugą ciąża :))
    Słuchajcie a propo dolegliwości i różności w ciąży i po ciąży obserwujecie mamaginekolog na fb i insta? super babks i dużo informacji ciekawych publikuje.

    Ps. Kasza moja przyjaciółka najlepsza jest w 2 ciąży termin 29 marca, wczoraj poznała już płeć. Ma córeczkę teraz będzie synek. Lekarz był pewien bo małypodobnosuper się ułożył do badania. A u was cos wiadomo?

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 22 września 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia, mamaginekolog to podstawa :) śledzę od początku niemalże! :) bardzo lubię Nicole i jej posty :)

    Mam nadzieję że zaraz do nas dołączysz, mocno trzymam kciuki :)

    Byłam we wtorek na usg genetycznym ale lekarz nie chciał strzelać z płcią :) moja mama twierdzi że wg jej księżycowego kalendarza (to chyba ten sam co chiński) będzie syn :D zobaczymy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 13:38

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 22 września 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiadomo co by nie było zdrowie najważniejsze ale jednak ciekawość robi swoje. Ja sądząc po ilości slicznych ubranek Kornelci, chętnie bym je jeszcze raz ubrała dziewczynce :) Narazie odkładam zobaczymy. Daj znać koniecznie jak będziesz znała płeć. Ja tu zaglądam co jakiś czas sprawdzić co u was :))

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czytam mameginekolog :)

    Co do dziecka to wiadomo, że najważniejsze żeby było zdrowe. Mnie się jednak zawsze marzyła córeczka i jak się dowiedziałam, że noszę pod sercem dziewczynkę to miałam łzy w oczach <3

  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 22 września 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zaglądam do mamyginekolog :)

    A płci swojego dzieciatka chyba nie poznam do porodu. Mam łożysko na tylnej ścianie i dzieciaczek jest cały czas odwrócony plecami i ciężko jest cokolwiek zobaczyć ;]

    Także jeśli na następnym USG nadal nie uda się zobaczyć, zacznę kupować wyprawkę w szarościach i bezach ;)

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • kinia2111 Przyjaciółka
    Postów: 118 70

    Wysłany: 26 września 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasza wrote:
    Hej kinia, to między nami jest tydzień różnicy :) już po usg genetycznym? To pierwsza ciąża? :)

    Tak, pierwsza :) Więc emocji co nie miara :) Genetyczne tez już za mną, w 12 tygodniu robiłam :)

    thgfflw1afo8ui8u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam wrażenie, że dopiero co robiłam usg genetyczne w 1 trymestrze a już piorę ubranka dla dziecka. Czas leci jak szalony :)

  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 27 września 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    salenne wrote:
    A ja mam wrażenie, że dopiero co robiłam usg genetyczne w 1 trymestrze a już piorę ubranka dla dziecka. Czas leci jak szalony :)

    Ja natomiast mam warzenie, ze jeszcze wieki tej ciąży przede mną i ostatnio strasznie mi się dłuży ;]

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    d.orota wrote:
    Ja natomiast mam warzenie, ze jeszcze wieki tej ciąży przede mną i ostatnio strasznie mi się dłuży ;]

    No zobacz a idziemy niemal łeb w łeb :) Ja to się zaczynam powoli bać, że nie zdążę ze wszystkim. Choć u mnie też ze względu na problemy z szyjką i boję się, że moja córcia pojawi się na świecie wcześniej.

  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 27 września 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 27 września 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny;-)
    Ja mam na koncie Roczniaka płci męskiej i aktualnie jestem w 17t.c.;-)

    Zawsze marzyłam o parce ale teraz gdy patrzę na kolekcje ciuszkow po synku to chętnie zalozylabym je jeszcze jednemu przedstawicielowi płci męskiej:-D

    salenne lubi tę wiadomość

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 27 września 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasza u Ciebie też brzuszek jakoś szybciej wyskakuje niż przy 1 ciąży? Bo u mnie już powoli robi się nie do ukrycia przed światem ;-)

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 28 września 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak i to podobno normalne że w kolejnych ciazach wychodzi szybciej :)

    Ja jestem w 15tc :D

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
‹‹ 87 88 89 90 91
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ