X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przyszłe mamy rocznik 89'
Odpowiedz

Przyszłe mamy rocznik 89'

Oceń ten wątek:
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam Armagedon w domu, szafe wynieniamy zeby sie kolyska w sypialni pomiescila i co? Skrecili ale burdel to ja do 1 w nocy sprzatalam i jeszcze zostalo. Kartony, folie, w kuchni kosmos bo glodni byli to gotowalam potem ukladalam ciuchy i tak zostalo, w salonie istne pieklo. A moj madrala jak zrobil mebele to sie zwinal grac na kompie, myslalam ze zamorduje gada! Brzuch mi sie stawial, bolal i bylo mi niedobrze, az sie balam o mala....ufff musialam sie wygadac. Nikogo do pomocy jak pytam, kazdy ma arcywazne zajecia w piatek o 20, normalnie a tak to siedzi jego rodzenstwo u nas codziennie i czeka az im cos dam do jedzenia...a ma ich 6....wykoncze sie.

    Jakies rady na lenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2016, 08:22

    1usavcqgvf430wyj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojego T angażuje w pracę fizyczne , powiem wam że nie mam na co narzekać. Ja tylko mówię co ma zrobić i robi :). Nie wyobrażam sobie sprzątać sama albo coś dźwigać . A to dlatego ze od początku muszę dmuchać i chuchac na ciążę bo ciągle coś się dzieje :/. Po urodzeniu i tak będziemy zapierniczac przez 24h na dobę więc niech się faceci trochę wykażą ;)

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Cię brzuch pobolewa to odpoczywaj , szanuj się i dbaj o dzidzie

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam weekend mija? :) spokojnie?:)

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A spokojnie, na leżąco bardziej :)choć trochę ponarzekam bo od paru dni mam problem ze stawianiem sie macicy. W czwartek lekarz sprawdzal wszystko i mówi ze wszystko jest dobrze. Ale mój brzuch ciągle robi sie twardy, dol pod pepkiem caly czas jest twardy a czasem wychodzą mi takie guzy na brzuchu twarde. To raczej tez nie dzidziuś tylko macica sie napina. Tylko jak leżę na boku jest ok i trochę sie tym martwię. Czy któraś z Was doświadczyła juz moze podobnego problemu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2016, 21:32

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia wrote:
    A spokojnie, na leżąco bardziej :)choć trochę ponarzekam bo od paru dni mam problem ze stawianiem sie macicy. W czwartek lekarz sprawdzal wszystko i mówi ze wszystko jest dobrze. Ale mój brzuch ciągle robi sie twardy, dol pod pepkiem caly czas jest twardy a czasem wychodzą mi takie guzy na brzuchu twarde. To raczej tez nie dzidziuś tylko macica sie napina. Tylko jak leżę na boku jest ok i trochę sie tym martwię. Czy któraś z Was doświadczyła juz moze podobnego problemu?
    Ja miałam takie guzy w okolicach pępka od 15 tc :/. Do teraz mi się takie coś zdarza . Biorę ciągle magnez a od tygodnia znowu luteine bo brzuch mnie pobolewa jak na okres :/. Jeszcze teraz zauważyłam że na wewnętrznych wargach sromowych jakby skóra mi popekala :(. Oszaleje w tej ciąży :/...

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz swoich warg nawet nie jestem w stanie podejrzeć to nawet dobrze bo pewnie tez bym cos wypatrzyla. Ja biorę nospe i magnez a w środę ide po przedłużenie zwolnienia wiec jak nie przejdzie to wspomne dalej lekarzowi.
    Oj tak ciągłe zamartwianie sie w tej ciąży jedno minie to cos nowego się zaczyna. Ale jesteście dla mnie pocieszeniem ze jak widzę nie jestem jedyna.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No spinajacy sie brzuch to i mnie dopada, jest wtedy twardy i skora jest naciagnieta do granic. Lekarz nie widzial nic zlego, a ja sie martwie ze mi sie dzidzius przez to za szybko urodzi, mam termin na 4.09 a wy? A w ogole to wczoraj jak kaszlalam to mnie tak podbrzusze szczypalo, ze myslalam ze na IP pojade, ech wykoncza te bole.

    I temat bardziej przyziemny, jak radzicie sobie z rozstepami? Ja na razie nie mam, ale brzuch sie tak rozszalal, ze lada dzien sie ich spodziewam. A moze w ogole nie macie? Tego bym kazdej z nas zyczyla!

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Co do rozstępów tez narazie ich nie mam. Liczę ze tak zostanie moja mama tez nie miała a podobno duza role robią tu geny. Ogólnie smaruje oliwka z Rossmana na rozstępy.

    Co do napinania brzucha tez mam takie same obawy, żeby tylko urodzić w terminie. Mój termin to z ostatniego usg 23 czerwca :)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już rozstępy młodzieńcze więc dbam o to żeby kolejnych nie było. Smaruję się mustela i póki co jest ok. Ale jeszcze troszkę do porodu zostało więc nie wiem co będzie za miesiąc. A TP wg OM mamy na 11 sierpnia :) .
    Ciąża fajny i wyjątkowy stan ale chce już urodzić bo te zamartwisnie się może wykończyć :/

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysypiecie sie przede mna! Chcialabym sie w sierpniu zmiescic, lubie ten miesiac, ale co ja tam moge.

    Chcialam zapytac jak wasze kregoslupy, mnie boli bardzo i do tego biodro w nocy, nie moge znalezc sobie miejsca normalnie i chodze niewyspana...cos okropnego

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj bola bola, ja do tego mam jeszcze spore skrzywienie. Czasem budze sie jak połamana a o ćwiczeniach nie ma mowy. Na moje szczęście moj brzuszek nie jest jakiś wielki na ten etap ciazy widziałam duzo większe wiec plecy troche odpoczywają.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie już od dawna wszystko boli :/. Plecy , biodra. . Budzę się w nocy a częściej pies mnie budzi, więc potem się kładę do łóżka i potrafię przez 2 godz się wiercic :/
    Ja ciągle słyszę że mam mały brzuszek jak na połowę 6 miesiąca ale jak z dzidzia ok to się cieszę .

    Niuniusia , ze skrzywieniem to pewnie boli Cię jeszcze bardziej :/ a myslalas o jakimś masażu albo w rossmanie można kupić takie rolki z wypustkami do masażu

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailla wrote:
    Wysypiecie sie przede mna! Chcialabym sie w sierpniu zmiescic, lubie ten miesiac, ale co ja tam moge.

    Chcialam zapytac jak wasze kregoslupy, mnie boli bardzo i do tego biodro w nocy, nie moge znalezc sobie miejsca normalnie i chodze niewyspana...cos okropnego
    Masz termin na poczatku września, jeśli będzie ok i bez cc to pewnie urodzisz w okolicach TP , ważne żeby dziec był zdrowy ;)

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do masażu do narazie męża wykorzystuje. Ja tez słyszę i wiem ze mam maly brzuch ale skoro moja Niunia wazy juz 1,5 kg to wogole sie tym nie przejmuję. Na poczatku to przeżywałam ze nic nie widac i nie widac dopiero od 6 msca troszkę zaczął rosnąć.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zadam może głupie pytanie ale dzisiaj cały dzien o tym myśle. Kończę właśnie 3 miesiąc i wiekszosc spodni jest mi juz ciasna. Dzisiaj wkładając buty pas spodni tak dość wyraźnie mi sie wrzynal w brzuch. Czy taki ucisk może uszkodzić dziecko? :(

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jeśli chodzi o kremy przeciwko rozstepom (ja używam kremu Elancyl), to smarujecie się jakoś specjalnie - np wcieracie krem przez 10 minut okreżnymi ruchami czy coś w ten deseń ? :)

    Ja na bóle kręgosłupa szczególnie nie narzekam - przynajmniej na chwilę obecną.
    Rozstepów jak narazie brak.
    Macica od niedawna zaczęła się dziwnie zachowywać - chyba się "stawia" :) ale jest to fizjologiczne, nie sprawia mi większego bólu, więc się nie martwie..

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tami: pytalam o to kiedys lekarza, nie szkodzi dziecku ale uciska macice i nie daj Boze lozysko a to juz gorzej, lepiej przerzuc sie na dresy, legginsy, sukienki jak nie chcesz wydawac na ciazowe spodnie. Sa drogie, rozumiem to az za dobrze:/.

    A co do smarowania brzuszka. Z tym tez trzeba uwazac, nie mozna siedziec i maltretowac brzucha, bo mozna wywolac skurcze. Posmarowac i niech dziala! Mam Palmersa z maslem kakaowym i naprawde uelastycznia i nawilza, nie zawiodl mnie!

    Jade dzis na morfologie, zobaczymy jak tam z moim zdrowiem;)

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też używałam jakiś czas Palmersa - rzeczywiśćie fajny :) ale na etapie codziennych mdłości, jego intensywny zapach powodował odruch wiecie jaki i odstawiłam.. Jakoś nie mogę się jeszcze przełamać do niego..

    Mój mały Leloś własnie wibruje mi w brzuszku :D uwielbiam to <3

    Miłego dnia ;)

    Ailla lubi tę wiadomość

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na taką pogodę to najlepiej kupić sukienki i ew. Leginsy z tunikami bo to można łatwo wykorzystać :). Ja tam nic ciazowego nie kupuje , wykorzystuje to co mam albo kupuje takie ubrania co będą też przydatne po ciąży :).
    Ja też tylko przesmaruje brzuszek i czekam az się wchłonie. Tak jak dziewczyny mówią lepiej nie mietolic tego brzucha.

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ