X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przyszłe mamy rocznik 89'
Odpowiedz

Przyszłe mamy rocznik 89'

Oceń ten wątek:
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia a u kogo robiłaś to usg? Jakby co to polecam dr Ryszarda Jęczeń :) bardzo fajnie wszystko tłumaczy podczas badania :)
    Ailla, mi na colę apetyt przeszedł bo jakoś za słodko ale upodobałam sobie oranginę :D mmm :D staram się jak najrzadziej!
    Co do rzygania tęczą to śmiało :D przecież będziemy mamami! Juhu :D

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie wspaniale uczucie! Ja juz nie mogę się doczekać :) co do dat food zdarzylo mi sie od poczatku ciazy ze 3 razy byc w macu. Sadze ze jesli jest to z umiarem to można sobie pozwolić tym bardziej ze zawsze byłam chuda. Teraz nadużywam tylko słodyczy i lodów codziennie cos jem i nie mogę się oprzeć. Ale glukoza w normie wiec jakos sobie tlumacze:)

    Kasza u Ryszarda Jęczmień bylam na usg na samym poczatku ciazy zgadza sie mily i fajnie tlumaczyl będąc w jakimś 10 tygodniu mowil na dzidzie istota ludzka :) teraz ide do jakiejś babki Wiesławy. Szkoda tylko ze nie robią juz 3d bo dzwonilam i będzie tylko zwykle. Ale najważniejsze są wymiary, waga a buźkę zobaczymy juz za niecale 3 msce:)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Limfa89 Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się dziewczynki rozpisalyscie :D

    Nawiąże od poczatku:

    Co do szpitala te ja jestem ze słynnego Włocławka i tu ginekologia jest tragiczna....
    Natomiast do ginekologa chodzę prywatnie i naprawdę dobrze trafiłam. Ja i malutka jesteśmy przebadane co 4 tygodnie bardzo dokładnie. Nie mam żadnych zastrzeżeń. USG jest wykonywane o wizytę i trwa około 30 minut, w iść nie mam się czego doczepić.

    A macie takie dziwne sny? Mi ciągle się śni, że zapominam nakarmić maluszka albo przewinąć. ... No generalnie, że nawał na całej linii. ..

  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zjadła jakąś kanapkę z maka ale od nich jem tylko lody frytki, ciastko na ciepło i w sumie tyle. Zjadłam w styczniu hamburgera i umieralam tak mnie brzuch bolał. Więc jak idę do maka to na coś słodkiego.. mm idę lody wsunac sama sobie smaka zrobiłam hehe

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie na glukozę wybieram się po majówce i trochę się boję wyników :D

    Uwielbiam czekoladowe lodowe marzenie z maka :D :D

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Limfa89 Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na glukozie wczoraj, a dziś czekam na wyniki. Kurcze mi to smakowało :P

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limfa89 wrote:
    Ja byłam na glukozie wczoraj, a dziś czekam na wyniki. Kurcze mi to smakowało :P
    Właśnie slyszalam różne opinie :D mam nadzieję że i mi posmakuje :D

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ciagle dziwne sny! ale tylko raz snila mi sie Fasolka, mam takie rozterki, lubie byc w ciąży ale sie nie moge doczekac tez zeby zobaczyc małą, to chyba te hormony!

    ja niestety odkryłam niedawno, ze warka produkuje totalnie bezalkoholowe piwo dla ciezarnych i kierowcow...gasi pragnienie, ale zdrowia to tam nie ma ani troche;/

    Ja mam jeszcze z miesiac do glukozy, ale juz czuje ze bedzie ciezko, mam strasznie drazliwy zoladek i przewod pokarmowy, jak cos jest za slodkie to od razu mi sie cofa, pilyscie z cytryna? czy sama glukoze? 50 czy 75?

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam z wizyty.:)wszystko jest dobrze mala wazy juz 1530 g :)wg usg termin poród to nawet o tydzien szybciej niż z ost miesiączki. Co do wystających naprężających guzów na moim brzuchu lekarka powiedziała ze to normalne ze pewnie miednice dziecko wypycha. Ale nie badała mi szyjki bo to nie mój lekarz prowadzący. Ale we wt mam wizytę wiec i tak jeszcze wspomnę o tym lekarzowi.

    Co do glukozy, dla mnie to bylo dobre spodziewałam sie czegos gorszego

    paola89, Molly, Ailla lubią tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia spora ta twoja dzidzia już :) fajnie że wszystko ok.
    Mnie jeszcze pewnie czeka ta glukoza :/ zaraz się zbieram na wizytę to będę wiedzieć

    Niuniusia lubi tę wiadomość

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też się chwalę , młoda wazy 640 i oczywiscie drzemkę miała :) buźka zakryta rączkami a dwa tygodnie temu na polowkowym miała nogi zarzucone na głowie :P

    Molly lubi tę wiadomość

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super ze wszystko w porządku

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super ze wszystko w porządku:) oj rosną te nasze dzieciaczki jak na drożdżach

    paola89 lubi tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubie takie informacje!:) ja za tydzien dopiero ide i juz nie moge sie doczekac!
    A moja kruszyna to sie rozszalala na dobre i rozpycha sie jakby fitness cwiczyla. Pamietacie pierwsze ruchy waszych Skarbow?

    paola89 lubi tę wiadomość

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailla wrote:
    Lubie takie informacje!:) ja za tydzien dopiero ide i juz nie moge sie doczekac!
    A moja kruszyna to sie rozszalala na dobre i rozpycha sie jakby fitness cwiczyla. Pamietacie pierwsze ruchy waszych Skarbow?

    Taak pamietamy ale w porównaniu co ona teraz wyprawia to nie do opisania. Jadę w autobusie i zdazy mi sie az podskoczyć bo niespodziewanie tak mnie mocno kopnie. Ale dobrze wiem chociaz ze jej tam dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2016, 09:57

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie obserwuję jak wierci się w brzuchu :) moja to na fazy albo szaleje kilka dni z rzędu albo siedzi cichutko. Ostatnio w kinie miałam wrażenie że mi z brzucha wyskoczy :P

    A pierwsze ruchy to było takie smyranie z jednej strony , nawet nie byłam pewna czy to właśnie moje dziecię :)

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola89 u mnie dokladnie to samo kilka dni delikatne pukanie i cicho siedzi a kilka po prostu mam wrażenie ze zaraz noge mi wystawi przez brzuch. I od kilku dni jest dokladnie w tej fazie. Wczoraj to juz aż bolał mnie lewy bok tak jakbym miała tam siniaka sadze ze to od kopania a wiem po wczorajszym usg ze ma tam nóżki wiec daje ostro:)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia, bobasy zbierają siły w te ciche dni żeby potem matki skopac ;).
    Na początku martwilam się ze po takich kołach tyle dni ciszy ale jak jest ok to widocznie tak ma być.
    Kochana Ty już bardziej zaawansowana ode mnie jesteś więc wyobrażam sobie ze te kopniaki to już boleć muszą :)

    Niuniusia lubi tę wiadomość

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz zaczynam sie bac ze zacznie komunikowac sie ze mna za pomoca kopow XD juz jesy mega aktywna wiec co to bedzie pozniej! Ale slyszalam, ze najpierw sie czeka na te kopy a potem dochodzi zmartwienie jak dzidzius milknie na pare godzin. Wyglada na to ze matki nigdy od zmartwien nie odpoczywaja

    1usavcqgvf430wyj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam :) moja jak się rozkopie czasem to z jednej strony aż miło a z drugiej mało komfortowo. A jak jest dłuższa cisza to się martwię. ... ale podobno dziecko większość czasu śpi, a poza tym ma swoje nastroje więc nie ma co się dziwić że różnie się zachowuje :) A badanie częstotliwości ruchów (obserwacje) zaleca się od ok 30 tc :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2016, 22:27

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ