X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przepływy
Odpowiedz

Przepływy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Justyśkaa Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałam Was zapytać o przepływy, lekarz niby twierdzi że jest dobrze a mnie trochę martwi, może ktoś coś wie albo zna się na parametrach, badanie miałam robione w 23 t 0 d :
    Umb -RI 0,66
    Umb - PI 1,09
    Umb S/D 2,94

    Dodam że biorę Clexane i Acard, ze względu na wcześniejszą wewnątrzmaciczną śmierć płodu w 26 tc. Strasznie się martwię następna wizyta za dwa tygodnie.

  • Justyśkaa Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam że:
    Umb PS : - 31,50
    Umb ED : - 10,72
    Umb-MD : - 10,09

  • hrynia Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam się na wynikach ale u mnie też wyszło na badaniu ze jedna tetnica ma gorszy przepływ. Ginekolog narazie mnie uspokajał. Generalnie chyba się tego nie leczy. Trzeba kontrolować i może co najwyżej zwiększyć dawkę clexane. Ja również biorę clexane i acard.

    4 lata starań, 2 poronienia (14-02-2014,12-01-2015), MTHFR, Niedrożny jajowód, Niedoczynność tarczycy, Komórki NK
    thgf9n7353137rpc.png
  • N@t@li@ Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, proszę o info, kiedy badane są przepływy?

    Na USG genetycznym w 12-13 tc lekarz, na podstawie wyników tesu PAPPA przekazał mi obawy dotyczące właśnie przepływów i kazał to monitorować na następnych wizytach już u mojego lekarza prowadzącego.

    Tymczasem 2 tygodnie później, na wizycie u mojej ginekolog prowadzącej nie miałam zrobionego nawet usg, pani doktor stwierdziła, że teraz i tak nic to nie da, przepisała mi tylko Acard i tyle. Przepływy mają być sprawdzone na usg połówkowym, ale to dopiero za ponad miesiąc, a ja zaczynam się zastanawiać, czy jednak nie powinnam wybrać się do jakiegoś lekarza, który sprawdzi to wcześniej.

    Poradźcie proszę. Jak to było w Waszym przypadku?

  • anixx Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat, ja również mam słaby przepływ w jednej tętnicy. Dajcie znać jak dalej potoczyły się wasze ciąże

    anixx
  • Astarte Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mi wyszło cos nie tak, polecam echo serca, tylko znalezc super dobra klinike ze sprzetem, tam sie wszystko wyjaśni.

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 30 marca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam stronę aby móc zweryfikować wynik:
    https://fetalmedicine.org/research/doppler

    Najwazniejszy jest CPR, nie patrzy się indywidualnie na PI tetnicy mózgowej czy pępowinowej.
    CPR <1,05 oznacza centralizacje krążenia

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ