X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przedwczesne skracanie szyjki macicy
Odpowiedz

Przedwczesne skracanie szyjki macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 18 listopada 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja miałam problem z szyjką, miałam nie donosić do 30t, dziecko miało być wcześniakiem.
    Ostatecznie urodziłam 4dni po terminie :-), pessara ostatecznie mi nie założyli, tylko dostałam domięśniowo progesteron.
    Więc nie panikuj, niektóre dziewczyny całą ciążę mają szyjkę ledwo 2cm i starcza, najważniejsze to żeby gwałtownie się nie skracała.
    No i każdy pomiar jest obarczony błędem, na jednym sprzęcie wyjdzie 45mm, na drugim 43... Różne techniki mierzenia szyjki też dają różne wyniki..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 16:12

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek dzięki za podzielenie sie :)

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 23 listopada 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po kolejnym mierzeniu szyjki. I mierzona w odcinkach ma 46mm a mierzona w lini prostej 37mm. :)

    Karmelllka90 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem juz po badaniach połówkowych. Czyjka prawie 5 cm wszystko zamknięte. Cieszę sie ze u ciebie tez w porzadku!!

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super <3

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjka 38mm to jest szyja A nie szyjka, u mnie z synem od 20 tc było 10 mm z wew. rozwarciem na 15mm. Ciążę donosiłam. W tej zaczęła się skracać już w 16 tc, miała tylko 17 mm i wew rozwarcie w kształcie leją 15 na 10 mm. Założyli mi szew ratujący. Mam nadzieję że dotrwam do końca albo choć do 30 tc. Więc dziewczyny nie jest z wami tak źle. ;) :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 19:17

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nistera trzymam kciuki, żebyś dotrwała i szew trzymał. U mnie okazało się, że to były błędy pomiaru szyjka cały czas około 5 cm

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ