BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > II trymestr > Prosze o pomoc ;(
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

[konto usunięte]

Wysłany: 29 marca 2017, 17:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
Byłam dzisiaj na badaniach prenatalnych 3d/4d w 20 tyg ciazy. Wedlug badań z dzidziusiem wszystko wporządku z wyjatkiem jednego : lekarz stwierdził nieobecność kości nosowej . Dostalam skierowanie na badania inwazyjne(aminopunkcja) jestem naprawde zalamana.. nie wiem co mam robic wedlug lekarza pół procenta dzieci bez kośći nosowej rodzi sie zdrowych. Czytałam również ze brak kości nosowej może swiadczyc o zespole downa lub obecnosci innych chorób genetycznych ;(nie miałam robionych badań prenatalnych wczesniej .Czy ktoraś z Was miala podobna sytuacje?Dodam ze jestem młoda osobą ( 18 lat)/


Evitka
Nowa
Postów: 2
1

Wysłany: 31 marca 2017, 14:01
Cytuj | (1) | Zgłoś
Cześć ja jestem w 22 tyg ciąży jestem po drugim USG prenatalnym,miałam dokładnie ten sam problem co Ty.Tylko u maleństwa brak kości nosowej wyszło na pierwszym badaniu prenatal USG w 12 tyg,byłam załamana bo wiem co to oznacza jeszcze pani doktor stwierdziła ze powinna ta kość być a jej nie ma, dodam ze pozostałe badania były ok. bo jeszcze ważna jest przezierność karkowa. Ze względu też na mój wiek 39lat zasugerowała ze powinnam zrobić inne badania prenatalne wzięłam pod uwagę najnowocześniejszą metodę nieinwazyjną Test Nifty (nie chciałam robić amniopunkcji-niesie pewne ryzyko)
(próbka krwi matki) daje 98% pewności, że dziecko nie będzie miało chorób genetycznych m.in. zespołu Downa. Zrobiłam kosztował niestety dość dużo bo w Krakowie 2350 zł i czekaliśmy 2 tyg modląc się aby maleństwo było zdrowe, ale nie żałuje bowiem spokój mój i dziecka jest najważniejszy.Tydzień temu byłam na drugim USG i okazało się, że kość nosowa jest, nie za duża ale jest.Czytałam artykuły na ten temat i dowiedziałam się, że jeśli rodzice mają małe nosy to raczej dziecko wielkiego mieć nie będzie i może dlatego jeszcze w Twoim przypadku tej kości nie widać. Myślę, że może za kilka tyg się pokarze bo takie przypadki słyszałam, że miały miejsce. Ja i moja córcia rośniemy, teraz czeka nas badanie echo serca mam nadzieję , że będzie wszystko w porządku. Życzę Wam zdrówka i mniej zmartwień. Evitka

wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

Evitka


Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)