X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Progesteron w II/III trymestrze
Odpowiedz

Progesteron w II/III trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 22 lipca 2013, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odebrałam dziś wynik badania progesteronu z krwi żylnej. Jestem w końcówce II trymestru , za tydzień rozpoczynam III trymestr. Mój wynik progesteronu to 54,51 ng/ml niestety nie mam podanych norm z laboratorium dla ciąży. Czy mój wynik jest prawidłowy? Przez cały czas brałam duphaston 3x1 teraz stopniowo odstawiam mam za sobą tydzień 2x1 a teraz przez ostatni tydzień biorę 1x1. Niestety normy progesteronu na internecie są różne i nie mam za bardzo punktu odniesienia. Czy któraś z was badała może poziom progesteronu na tym etapie ciąży? Jaki powinien być jego poziom?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2013, 21:11

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 23 lipca 2013, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez robiłam bdanie progesteronu..tyle ze ja brałam luteine..ale gin mówił ze mozna powoli odstawiać..mój wynik Progesteron 89,30 ng/ml.
    Tez nie miałam norm podanych dla ciaży..ale w necie takie znalazłam:
    - po owulacji 1 - 28 ng/ml;
    - do 12. tygodnia ciąży 9 - 47 ng/ml;
    - 12.-28. tydzień ciąży 17 - 146 ng/ml;
    - powyżej 28. tygodnia ciąży 55 - 200 ng/ ml.
    to jest ze strony http://www.progesteron.info.pl/normy-progesteronu.php

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2013, 10:12

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 lipca 2013, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    Ja tez robiłam bdanie progesteronu..tyle ze ja brałam luteine..ale gin mówił ze mozna powoli odstawiać..mój wynik Progesteron 89,30 ng/ml.
    Tez nie miałam norm podanych dla ciaży..ale w necie takie znalazłam:
    - po owulacji 1 - 28 ng/ml;
    - do 12. tygodnia ciąży 9 - 47 ng/ml;
    - 12.-28. tydzień ciąży 17 - 146 ng/ml;
    - powyżej 28. tygodnia ciąży 55 - 200 ng/ ml.
    to jest ze strony http://www.progesteron.info.pl/normy-progesteronu.php

    dziękuję :). A czy orientujesz się czy sztuczny progesteron wychodzi w badaniu stężenia tego hormonu? Wiele źródeł wskazuje na to ,że nie jest wykrywalny w krwi bo to sztuczny progesteron. Nie wiem jak jest na prawdę

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 23 lipca 2013, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    dziękuję :). A czy orientujesz się czy sztuczny progesteron wychodzi w badaniu stężenia tego hormonu? Wiele źródeł wskazuje na to ,że nie jest wykrywalny w krwi bo to sztuczny progesteron. Nie wiem jak jest na prawdę
    Powiem Ci że nie mam pojęcia..jak czytam inne fora..to dziewczyny różnie piszą..więc chyba najlepiej zapytać o to lekarza :)

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pytanie odońśnie progesteronu :) robiłam I badanie w lipcu jak braąłm jeszcze luteine i wynik był 89,30 ng/ml.Wiem ze ona podwyższa wynik no i teraz robiłam w zeszłym tygodniu juz po zaprzestaniu brania luteiny i wynik 49,71 ng/ml.Czy tio nie za bardzo spadło ?..Wynik niby mieści sie w normie dla II trymestru :) Teraz tez mam lutka przepisanego .Dostałam 2 opakowania podjezykowo i to tak bardziej psychologicznie ze wzgledu na moje małe plamienia które mam pzrez polip...Mam sie czym martwic ? czy nie ? :)

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam, że sztuczny progesteron nie podnosi stężenia we krwi. Jedynie luteina dopochwowo lub połączenie dopochwowo z doustnym albo dożylnym.

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haybeauti wrote:
    Ja czytałam, że sztuczny progesteron nie podnosi stężenia we krwi. Jedynie luteina dopochwowo lub połączenie dopochwowo z doustnym albo dożylnym.
    No a ja właśnie brałam luteine dopochwowo..ale znalazam w necie fajny wykres jak powinien wygladać progesteron w poszczególnych tygodniach ciąży :) i ja sie mieszcze idealnie z moim wynikiem w tydzień ciaży :)

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    No a ja właśnie brałam luteine dopochwowo..ale znalazam w necie fajny wykres jak powinien wygladać progesteron w poszczególnych tygodniach ciąży :) i ja sie mieszcze idealnie z moim wynikiem w tydzień ciaży :)
    podaj nam Selena linka jak możesz

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haybeauti wrote:
    podaj nam Selena linka jak możesz
    http://naprotechnologia.wroclaw.pl/poziom-progesteronu-w-ciazy-normy/
    prosze :) to link do artykułu z tym wykresem :)

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ