X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Poszerzenie komory bocznej mózgu
Odpowiedz

Poszerzenie komory bocznej mózgu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 3 października 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem właśnie po usg połówkowym. Wszystko wyszło ok poza jednym parametrem - Mały ma poszerzoną boczną komorę mózgu do 87 mm:( Jakie były te wartości u Waszych pociech?

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
  • Sienka85 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 października 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Bardzo Cię proszę, nie przejmuj się tym, pół pierwszej ciąży przeryczałam, bo się naczytałam bzdur, nastraszyli mnie poszerzonymi komorami, były obie ok. 90mm. Co było wg lekarzy dobrym rokowaniem to to, że komory nie poszerzały się z czasem, ich szerokość była stała. Oczywiście wszystko z synkiem super, w pierwszej dobie miał usg przezciemiączkowe. Dziś "kumatości" mu nie brakuje, a ja żałuję, że tak strasznie się denerwowałam i staram się wyluzowywać w drugiej ciąży :)

  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 9 października 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja wlasnie staram sie tym az tak nie przejmowac ale oczywiscie stresuje sie przed kolejnym badaniem zeby sie nie poszerzaly.... na badanie ide w sobote i zobaczymy.

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, może skonsultuj to z innym lekarzem? U mnie w mieście 3 lekarzy twierdziło, że moja Mała ma coś nie tak z sercem - pojechałam na badania prenatalne i okazało się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku!

    Wiem, że prywatne wizyty nie należą do najtańszych, a bieganie od lekarza do lekarza nie jest tym, co chciałabyś w tym momencie robić, ale dla Maluszka wszystko.

    Ja wierzę w to, ze będzie to jakaś pomyłka, ewentualnie unormuje się to w późniejszym czasie. Trzymamy kciuki mocno!! <3

  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 9 października 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie w sobote mamy usg w innej poradni a we wtorek porozmawiam o tym jeszcze z prowadzacym

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
  • maciejka1987 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 9 października 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam ten sam problem... wczoraj na wizycie ( 22tydzień) u córy lekarz stwierdził poszerzenie ok 0,89cm. Na chwilę obecną na pytania co to oznacza, powiedział tylko tyle, że trzeba to za ok miesiąc skontrolować, bo jest na górnej granicy normy. Ale oczywiście naczytałam się i jestem ciut przerażona... Wyczytałam, że wraz z rozwojem to poszerzenie najczęściej się zmniejsza, lub zostaje takie samo, i wartości poniżej 1 cm są uznawane za normę ( oczywiście gdy wszystko inne jest w normie) powyżej 1,5 cm jest już gorzej. A na to poszerzenie mają wpływ - oprócz wad wrodzonych - wirusy, także oczywiście panikuję, bo teraz okres, gdy pełno tego cholerstwa w powietrzu.

    Nie wiem czy ma to wpływ...ale ja od dziś jem więcej produktów mających wpływ na rozwój mózgu małej:) No i staram się nie panikować za bardzo bo w normie, to w normie...

    znalazłam bardzo fajny artykuł

    http://www.poradnia.pl/wodoglowie-u-plodu-diagnostyka-rokowanie-i-postepowanie.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2014, 23:34

  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 10 października 2014, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maciejka1987 tez czytalam ten artykul. Musimy byc dobrej mysli. Trzymam kciuki za nasze maluszki!!!!

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
  • maciejka1987 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 października 2014, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że też jesteś mamusią lutową. Daj znać jak będziesz po wizycie..bo ja swoją mam dopiero za 3 tygodnie... ale no jakoś po tym artykule jestem dużo bardziej pozytywnie nastawiona..

  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 11 października 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejka1987 bylam dzis u lekarza. Maly nadal ma ta jedna komore kolo 9 mm. Ostatnio bylo 0,87 teraz 0,92 ale to pewnie kwestia pomiaru. Lekarz w ogole nawet nie wspomnial o tej komorze zanim sama nie zapytalam. Powiedziala ze jest w normie i tyle wiec chyba nie mamy czym sie przejmowac. W kazdym razie trzymam dalej kciuki za nasze kruszynki !!!

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
  • maciejka1987 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 października 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarz, który robił mi ostatnie usg też nic nie mówił..tylko tyle, że trzeba kontrolować. Ale oczywiście głupia czytać zaczęłam, przez co praktycznie cały wczorajszy dzień przepłakałam. W poniedziałek zadzwonię do swojego gin i zobaczymy co on mi powie... najważniejsze, że nie ma żadnych innych nieprawidłowości. U mnie gin od usg mówił, że mała jest źle ułożona i tak naprawdę może to też być błąd pomiaru ( Mała miała glówkę w dole , ale od strony kręgosłupa mojego i nie można jej było dobrze główki zmierzyć) u mnie sprawdzał też przepływy krwi w mózgu i były ok.

    Na uspokojenie zaszalałam dziś i kupiłam małej parę drobiazgów..mąż wybrał śliczne buciki "ala" adidasiki

  • white69rose Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 1 marca 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, u mnie w 31tc stwierdzono poszerzenie komory bocznej prawej do 13 mm, również mam się nie martwić i czekać do następnego usg za 2 tyg, tylko do tego czasu to ja wyląduję w wariatkowie... Jak się sprawa skończyła w Waszych wypadkach? Proszę powiedzcie, że skończyło się tylko na strachu, a dzidziuśki są zdrowe i szczęśliwe...

    natalka189 lubi tę wiadomość

  • Minja Znajoma
    Postów: 25 30

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    white69rose wrote:
    Witam, u mnie w 31tc stwierdzono poszerzenie komory bocznej prawej do 13 mm, również mam się nie martwić i czekać do następnego usg za 2 tyg, tylko do tego czasu to ja wyląduję w wariatkowie... Jak się sprawa skończyła w Waszych wypadkach? Proszę powiedzcie, że skończyło się tylko na strachu, a dzidziuśki są zdrowe i szczęśliwe...

    I jak u Ciebie? U mnie dziś tzn w 26 tc stwierdzono poszerzenie jednej komory do 12 mm. I też mam przyjść za 2 tygodnie na kontrolę, ale już się tyle naczytałam, że jestem w strachu.

    Paulla29 lubi tę wiadomość

    Udało się w <3 <3 <3 cyklu

    201507137244.png
  • mpc Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, podbijam wątek! jak się skończyły sprawy z tymi poszerzonymi komorami ? u naszego dzidziolka też to stwierdzili i teraz nie robię nic innego jak tylko szukam informacji, czym to może skutkować... :(

  • mamadorri Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 maja 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ten problem również mnie dotyczy...bardzo się boje kolejnego usg...napiszcie co u Was...

    DORIS
  • mpc Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 6 maja 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamadorri wiem, że łatwo mówić, ale najważniejszy spokój i pozytywne myślenie.
    U naszego maluszka komory się zmniejszają, w dwa tygodnie już mniejsze o 3 mm !! u Ciebie też tak będzie !
    btw. jakie są szerokie ?

  • mamadorri Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 maja 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeden lekarz wymierzyl 10mm drugi 11mm. Na ostatniej wizycie powiedzial ze ,, nie ma tragedii" . Teraz czekam na nastepna wizyte i usg cala w stresie.jedyne co mnie pociesza to to ze u chłopców poszerzenie jest częstsze.

    DORIS
  • mamadorri Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 maja 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedz i bardzo mnie cieszy ze u Was sie zmniejsza
    ..to wielkie szczescie:)
    cos malo aktywny ten watek....ciekawe co u dziewczyn po porodzie.

    DORIS
  • mpc Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 7 maja 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja znalazłam w necie informację, że w Ameryce norma dla chłopców jest 12 mm, a tak naprawdę alarm powinno się wszczynać przy 15. Nie martw się, bądź dobrej myśl. Moja ginka prowadziła dziewczynę, której chłopiec miał do samego porodu poszerzone komory i to bardzo... po porodzie wszystko było ok, wyrównało się. Trzymam kciuki za Twojego bobasa i daj znać po następnym usg.

  • mamadorri Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 maja 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo bardzo Ci dziękuję za odpowiedź:) za tak pocieszajacą informacje:) pozdrawiam

    DORIS
  • white69rose Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 8 maja 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas komora powolutku się zwężała, tuż przed porodem 12 kwietnia, czyli po ponad miesiącu od stwierdzenia wady miała 9mm. Synek urodził się zdrowy, usg przezciemiączkowe w 4 dobie nie wykazało asymetrii :) Wydaje mi się że było to spowodowane moim nadciśnieniem o którym nie miałam pojęcia, w brzuchu było ciasno, plus to nadciśnienie i płyn mózgowo-rdzeniowy nierówno spływał, stąd poszerzona komora. Teraz synek ma rok, jest zdrowy, pogodny, dokazuje :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ