X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr pomyłka w ocenie płci :) 12 tydzień a połowkowe :)
Odpowiedz

pomyłka w ocenie płci :) 12 tydzień a połowkowe :)

Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w szoku, bo mi lekarka na prenantalnych powiedziała, że na jej oko syn, ale narządów nie było widać (nie wiem więc skąd ta opinia - przeczucie, intuicja, czy też coś zobaczyła, ale nie powiedziała? ;) ). Na połówkowych, inny lekarz powiedział mi, że po budowie pęcherza moczowego widzi, że syn (!), a potem dopiero szukał siusiora, żeby mi pokazać, bo nie wierzyłam (tak chciałam córkę).

    Całe życie marzyłam, żeby była córka, albo 3, syna nie chciałam, a teraz, jakby ktoś mi powiedział, że jednak córka to bym się chyba zapłakała, tak się już do mojego Patrika przyzwyczaiłam, więc mam nadzieję, że nie będzie niespodzianek przy porodzie :)

    Werka921, Hedgehog lubią tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Mamachlopaczkow Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 24 lutego 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslicie ze w 17tc moga narzady wygladac jeszcze podobnie ? CZy juz nie ma szans . Mi w 17 tc powiedzial ze raczej chlopiec bo moedzy nozkami cos wisi, ale nie dal 100% . Faktycznie ja tez to widzialam . Za 2 tygodnie polowkowe u innego lekarza. Myslicie ze mam szanse na dziewczynke ?

  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 24 lutego 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamachlopaczkow, wyżej ktoś pisał, że nawet w 18tc były pomyłki w stosunku, do połówkowego,które potwierdzało płeć. Takze pomyłki się zdarzają też na tym dalszym etapie ;)

    3i492n0agf4rykt3.png
  • szarlota Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 lutego 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narządy płciowe kształtują się po 14 tygodniu, wcześniej widoczny jest tzw. wyrostek płciowy, którego kształt, ułożenie i wielkość mogą już sugerować płeć :)
    Dobry specjalista od usg zazwyczaj jest już w stanie ocenić płeć na jego podstawie ale nadal nie ma 100% pewności (coś, co wygląda na chłopięce może okazać się jednak dziewczynki ;)) Im później tym wiarygodniej :)
    a czasem przecież do końca nie wiadomo, jeśli maluch nie współpracuje!

    :)
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 lutego 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamachlopaczkow wrote:
    Myslicie ze w 17tc moga narzady wygladac jeszcze podobnie ? CZy juz nie ma szans . Mi w 17 tc powiedzial ze raczej chlopiec bo moedzy nozkami cos wisi, ale nie dal 100% . Faktycznie ja tez to widzialam . Za 2 tygodnie polowkowe u innego lekarza. Myslicie ze mam szanse na dziewczynke ?

    Dopóki się nie urodzi maluch to zawsze masz 50% szans na dziewczynkę :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Mamachlopaczkow Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 26 lutego 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiesz po tym co widzialam na usg jakos ciezko mi uwierzyc ze to moze byc dziewczynka :-) no ale coz mam dwoch wspanialych synow , trzeci tez bedzie cudowny :-) Leira Ty kogo nosisz pod serduszkiem ?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamachlopaczkow wrote:
    No wiesz po tym co widzialam na usg jakos ciezko mi uwierzyc ze to moze byc dziewczynka :-) no ale coz mam dwoch wspanialych synow , trzeci tez bedzie cudowny :-) Leira Ty kogo nosisz pod serduszkiem ?

    Ja mam mieć synka :)
    U nas na czerwcówkach głównie dziewuszki zamieniały się w chłopców, ale uwaga: był jeden przypadek cudownej przemiany syna w córkę :)

    Wszystko przez to, że narządy rozrodcze w 12-13 tyg wyglądają niemalże identycznie - u chłopców zaczyna wystawać siusior, a u dziewczynek wargi sromowe, konia z rzędem temu kto będzie miał 100% pewności co to za płeć. Lekarze na prenantalnych mówią płeć z zastrzeżeniem, że może się zmienić bo po prostu każdemu dziecku coś tam wystaje :D

    U mnie lekarka z certyfikatem powiedziała, że na jej oko chłopak, ale pewności nie daje, bo narządy się dopiero kształtują.

    Na połówkowych potwierdzili mi chłopca, widoczny był siusior i jądra, więc nie ma o czym gadać :) Po tym co ja widziałam na USG mojego Patrika to nie może być mowy o pępowinie bo widzisz dziecko od dupki strony i wisi siusior a po bokach jądra, wątpię, żeby pępowina mogła imitować jedno i drugie, chociaż pewnie takie przypadki się zdarzają ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Mamachlopaczkow Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz mamy deoch chlopaczkow wiec marzyla sie dziewczynka, ale chyba nie mamy szans ;-)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamachlopaczkow wrote:
    My juz mamy deoch chlopaczkow wiec marzyla sie dziewczynka, ale chyba nie mamy szans ;-)

    Dowiesz się na połówkowych, ale nawet jak trzeci chłopak to fajnie, mój M. ma dwóch braci i tak jak oni się kochają i wspierają to naprawdę długo szukać, poza tym mój M. jest najmłodszy z rodzeństwa i jest tak kochanym i wrażliwym człowiekiem, że nie wiem czy znam chociaż jedną dziewczynę z takim dobrym charakterem. Różnica u Ciebie będzie tylko taka, że będziesz mieć trzecie kochane dziecko, które będzie chodzić w spodniach, a nie w kieckach :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Mamachlopaczkow Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Absolutnie moi chlopcy sa cudowni i w zyciu nie zamienilabym ich na dziewczynki :-) sa grzeczni wrazliwi . Jak sie glebiej nad tym zastanawiam to wydaje mi sie ze ogromny wplyw i presje wywiera na mnie otoczenie , oczekiwania bliskich . Ciagle mowia o dziewczynce , ze trzecie bedzie dziewczynka . Jasne fajnie byloby miec tez corke , ale najbardziej zalezy mi zeby dziecko bylo zdrowe , a czy bedzie chlopcem czy dziewczynka to sie okaze mam nadzieje na polowkowym :-) Tobie gratuluje rowniez synka - to oczka w glowie mam :-) ale i tatusiow tez :-)

  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 8 marca 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na prenatalnych byłam w 13t0d, na moje pytanie dotyczące płci padła odpowiedź, że to jeszcze za wcześnie :( Jutro kolejna wizyta 17t4d i mam nadzieję, że w końcu się dowiem :)

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • Malwa09 Znajoma
    Postów: 25 13

    Wysłany: 14 marca 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na prenatalnych 1 trymestru mówili ze chłopiec a teraz 17 tydzień i mówi lekarz ze dziewczynka :). A już się nastawiłam na chłopca hahaha.

    Wiktoria2909 lubi tę wiadomość

    Malwa09
  • Karolcia91 Koleżanka
    Postów: 48 8

    Wysłany: 15 marca 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na usg genetycznym lekarka uzała, że wyrostek płciowy jest tak ułożony, ze w każdą stronę może iść ;p. W zeszłym tygodniu (skończony 15tc) stwierdziła, że na 99% będie dziewczyna :D. ZObaczymy za 3 tygodnie czy potwierdzi się na kolejnej wizycie :)

    Aniołek 12tc [*]- wrzesień 2017
    0d1y3e3kskzr7fqw.png
  • linka220 Autorytet
    Postów: 600 687

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział w 13 TC że na 80% dziewczynka. Czekam teraz na dalsze wizyty co się okaże :)

    hchy3e3km5dqv62g.png
    relganlipvgw9clp.png
  • gilmoregirl Ekspertka
    Postów: 152 348

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 12 tc lekarz stwierdził, że raczej będzie chłopak, natomiast na połówkowych w 20 tc ewidentnie wyszła dziewczynka :D Także w tę stronę to też się zmienia.

    Pierwsze dziecko - córka - sierpień 2018
    Druga ciąża - 24.03 (11 dpo) beta 45, przewidywany TP 3.12.2020
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na prenatalnych w 13tc mówił lekarz że chłopak, w 17 tc mówi że jednak dziewczynka- 9 maja mam połówkowe- zobaczymy co wtedy usłyszę :)

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz na genetycznym przepowiedział dziewczynkę. Pewnie niedługo okazę sie czy miał rację. W moim przypadku byłaby to czwarta. Przyjęłam na spokojnie. Dajcie znać dziewczyny czy u was prognoza się zmieniła.

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • rybkunia Przyjaciółka
    Postów: 75 34

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w pierwszej ciązy lekarz mowił ze 80 % dziewczynka, na połówkowych wyszedł chłopczyk. Teraz jestem w drugiej ciązy i w 12 tc powiedzieli mi ze chłopczyk, a teraz w 15 ze dziewczynka? ale nie na 100% wiec sie nie nastawiam.
    Widze, ze za kazdym razme jest na odwrót :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 04:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie juz od 11t6 lekarka na prenatalnych powiedziała ze dziewczynka, potem w 14t moj lekarz potwierdzil i teraz ba polowkowych tez dziewczynka. Dziwne te pomylki. To nawet ja juz w tym 12tygodniu ze zdjecia po wyrostku plciowym widzialam dziewczynke:P

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 19 maja 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz w 13 tyg stwierdził synka, no i rzeczywiście synka urodziłam :) Teraz też miałam pierwsze prenatalne i mówi , że 99% , że 3 syn :P Hehe

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
‹‹ 21 22 23 24 25
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ