X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr pomyłka w ocenie płci :) 12 tydzień a połowkowe :)
Odpowiedz

pomyłka w ocenie płci :) 12 tydzień a połowkowe :)

Oceń ten wątek:
  • igusia Znajoma
    Postów: 29 13

    Wysłany: 22 lipca 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie pewniej jest oceniać płeć z nagrania a nie po samym zdjęciu USG.Często u jednego dziecka nub wygląda raz na chłopięcy a raz na dziewczęcy (zwłaszcza na początku II trymestru). Rzadko kiedy są idealnie książkowe wyrostki płciowe na zdjęciach z USG :)

  • igusia Znajoma
    Postów: 29 13

    Wysłany: 22 lipca 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziaha1 wrote:
    to co zaznaczyłam to coś co jest w tle...u góry krawędź zdjęcia widać cześć drugiej nóżki.. .Tak myślałam że to może pepowina albo rączka
    Na zdjęciu dziecko jest w rozkroku, zdjęcie zrobione od dołu (od pupy) - idealne do oceny płci na tym etapie.

  • igusia Znajoma
    Postów: 29 13

    Wysłany: 22 lipca 2017, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    można wpisać w wyszukiwarkę np. potty shot baby boy/girl 17 week i porównać sobie :)

  • madziaha1 Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 22 lipca 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już porównywalam i ten siusiak na naszym usg wygląda raczej jak coś odrębnego

    Magda
  • madziaha1 Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 22 lipca 2017, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widać nóżki w rozkroku...pozniej czarne tło i siusiak ...na zdjęciach w necie wygląda to inaczej

    Magda
  • K..a..s..i..a Debiutantka
    Postów: 12 16

    Wysłany: 23 lipca 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny wg mnie nic na zdjęciu nie widać lekarka na prenatalnych stwierdziła że chyba chłopak ale pewności nie ma.

    https://zapodaj.net/0f6ab944f43f1.jpg.html

  • madziaha1 Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 23 lipca 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K..a..s..i..a wrote:
    Hej dziewczyny wg mnie nic na zdjęciu nie widać lekarka na prenatalnych stwierdziła że chyba chłopak ale pewności nie ma.

    https://zapodaj.net/0f6ab944f43f1.jpg.html
    Faktycznie na zdjęciu nie widać więc pozostaje cierpliwie czekać na potwierdzenie...ja sama mam wątpliwości tymbardziej że intuicja podpowiada mi inaczej...

    Magda
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda że 12ty tydzień to wróżenie z fusów. Nam lekarka powiedziała, że najprawdopodobniej będzie to chłopiec :) przy połówkowym wyszła 100% dziewczynka :P

    Mimo że wiedziałam że nie należy zbytnio przywiązywać się do tego chłopca to i tak się jakoś przywiązałam i dziewczynka okazała się zaskoczeniem ;)

    Ja natomiast od początku nie miałam preferencji dotyczących płci więc przestawiłam się szybko :)

    pozdrawiam

  • Avvre Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz w 12tc powiedziala,ze na 60-70% dziewczynka. Mam juz corke i od zawsze marzylam o chlopaku, tak samo jak maz. Mam dziewne przeczucie ze to córka bo tak samo czuje sie jak w 1ciazy, moze więcej wymiotuje ale ciagle tli sie we mnie iskierka nadziei, ze ten siusiak sie pojawi.

    8599yx8dfxitqw4o.png
  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avvre wrote:
    Mi lekarz w 12tc powiedziala,ze na 60-70% dziewczynka. Mam juz corke i od zawsze marzylam o chlopaku, tak samo jak maz. Mam dziewne przeczucie ze to córka bo tak samo czuje sie jak w 1ciazy, moze więcej wymiotuje ale ciagle tli sie we mnie iskierka nadziei, ze ten siusiak sie pojawi.


    Podobno "pomyłki" częściej zdarzają się w tę stronę: z dziewczynki - chłopak, niż odwrotnie.
    Wszystko się może zdarzyć ;) 3 mam kciuki

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • Jooozefka Autorytet
    Postów: 349 414

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 18 tygodniu lekarz na 80% obstawiał chłopaka...w 20 i 22tc kolejny lekarz stwierdził na 100% dziewczynkę...


    Mama: c 2010; s 2011; c 2012 c 2017;
    i aniołków (*) 2009;2014
  • karina257 Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    Wczoraj byłam na kolejnym usg (18 tydzień ciązy) i lekarz stwierdził ze jest chłopak mimo, ze w 12 tyg. stwierdził, ze dziewczynka na 95% a w 16 ze na 90% chłopak. Ja jednak wciąż mam przeczucie, ze to jednak jest dziewczynka, ale juz sama nie wiem czy to nie podswiadomosc bo mam juz synka.
    Chciałabym Wam pokazac zdjecie z wczorajszego usg ale nie wiem jak sie je tutaj wkleja, pomozecie?

    Karina 257
  • karina257 Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://bellybestfriend.pl/cms/File/usg_gallery/1a289628960ece1b86269f62a75308d3.jpg

    Karina 257
  • Avvre Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karina257 wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    Wczoraj byłam na kolejnym usg (18 tydzień ciązy) i lekarz stwierdził ze jest chłopak mimo, ze w 12 tyg. stwierdził, ze dziewczynka na 95% a w 16 ze na 90% chłopak. Ja jednak wciąż mam przeczucie, ze to jednak jest dziewczynka, ale juz sama nie wiem czy to nie podswiadomosc bo mam juz synka.
    Chciałabym Wam pokazac zdjecie z wczorajszego usg ale nie wiem jak sie je tutaj wkleja, pomozecie?
    A czuje sie Pani podobnie do poprzedniej ciazy? Czy zupelnie inaczej? Wiem co Pani czuje bo mi tez wyrokuja ale druga corke cgoc ja juz przywyklam do tej mysli i szukam plusow

    8599yx8dfxitqw4o.png
  • dotidd Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2017, 09:08

    w4sq3e3kx1ubp4h5.png
    mhsvj44jjovqxu58.png
    Roksanka[*] 28 tydz.
  • karina257 Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avvre wrote:
    A czuje sie Pani podobnie do poprzedniej ciazy? Czy zupelnie inaczej? Wiem co Pani czuje bo mi tez wyrokuja ale druga corke cgoc ja juz przywyklam do tej mysli i szukam plusow

    W sumie to czuje sie troche lepiej niz w poprzedniej ciazy, ale nie ma jakiejs wiekszej roznicy. Jedyne co sie zmienilo to w tej mnie odrzucilo od smazonego miesa przez 3 pierwsze miesiace, a w poprzedniej moglam jesc tylko mieso caly czas od poczatku. Wiadomo, ze najwazniejsze zeby bylo cale i zdrowe, ale jednak taka mala iskierka nadziei gdzies jest w glowie ze moze jednak lekarz sie pomylil:) choc imie dla synka juz wybralismy:)

    Karina 257
  • Avvre Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OK, tak jak pisałam, w 12tc usłtszałam, ze raczej dziewczynka, dziś 16tc+1d ze na 150% chłopak. Jestem przeszcześliwa choc musze poczekać do połówkowego, aby moja radość była pełna.. zobaczymy!! ;)

    8599yx8dfxitqw4o.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sama juz nie wiem co myslec, bo najpierw w 13. i 15. tyg dwoje odrebnych lekarzy nie chcialo niczego wyrokowac, a teraz w 19. w zasadzie nie bylo widac.. nic. Ani cipeczki, ani jajek, ani w ogole nic. I najpierw, ze dziewczynka, a potem, ze moze jednak chlopak, a jajeczka zejda pozniej.. no i w zasadzi nadal nic nie wiem. Miala ktoras z Was podobnie?
    Dodam, ze dziecko ulozone perfekcyjnie za kazdym razem, ogladane od przodu i od tylu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2017, 00:37

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 2 września 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Na prenatalnym w 12 tc, lekarz powiedział, że będzie u mnie prawdopodobnie córka, bo a'la siusiak skierowany jest w linii prostej, natomiast u chlopca do góry.
    Słyszałyście o tym?

    Larissa90 lubi tę wiadomość

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Avvre Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 3 września 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez to slyszalam i na tej podstawie tez uslyszalam ze dziewczynka. Tu chodzi o wyrostek plciowy, ale w 17tc lekarz uznal ze chlopak

    8599yx8dfxitqw4o.png
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ