X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Podroze/wczasy w II trymestrze
Odpowiedz

Podroze/wczasy w II trymestrze

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja byłam w Gruzji, lot przeszedł spokojnie ale musiałam brać kilka dni przed i po duzo magnezu ok 6 g, bo brzuch mnie bolał i musiałam wiecej leżeć. Na płazy smarowałam sie filtrem, miałam kapelusz i na brzuch pareo;) w morzu ciagle pływałam i było mniej gorąco niz w Polsce, takze duzo wypoczęliśmy;) niestety na koniec złapałam wirusowe zatrucie pokarmowe, które męczyło mnie jeszcze po powrocie i to było fatalne:/ tak czy inaczaj wakacje udane, ale trzeba sie liczyć z przygodami;) moja ciąża przebiega bez zastrzeżeń wiec dlatego mogłam lecieć, poza tym na lotnisku nie musialm przechodzić przez bramki;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety dostałam zakaz podróży, mimo, że fizycznie czuje się ok. Samolot absolutnie odpada ze względu na różnice ciśnień - może skończyć się przedwczesnym porodem. Samochodem max 2h jazdy i min 30 min postoju ze spacerem i gimnastyką żeby nie uciskać długo żył. Także pożegnałam się już z wakacjami w tym roku :(

  • Hermiona Autorytet
    Postów: 326 960

    Wysłany: 29 września 2015, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wakacje w drugim trymestrze wypadły na maj. Polecieliśmy do Szkocji. Lot bez problemu, no bo i jaki problem by miał być? To króciutki lot. Na miejscu jeździliśmy wynajętym samochodem, całymi dniami spacerowaliśmy po wrzosowiskach, trochę się wspinaliśmy po górkach. Brzuch na tym etapie jeszcze mi nie przeszkadzał i nie męczyłam się jakoś bardzo. Ogólnie polecam i wczasy w II trymestrze i Szkocję :)

    W III trymestrze zrobiłam sobie wakacje na wsi (3-4h jazdy od domu). Jazda samochodem do przeżycia, polecam siedzenie po turecku. Na miejscu robiłam spacery, o ile nie było za gorąco, jeździłam na rowerze, raz nawet pływałam w stawie. III trymestr jest już dużo bardziej męczący i to już takie tylko sanatoryjne rozrywki można planować, ale fajnie się wyrwać z domu i poodpoczywać pod koniec ciąży.

    ijpbo7esx952zvu4.png
  • Hikaru Autorytet
    Postów: 271 184

    Wysłany: 29 września 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja latałam samolotem w I trymestrze i gin powiedział że jak będzie wszystko dobrze to puści mnie też w III na tydzień o ile wszystko będzie jak trzeba.

    5d5226c818.png

    <3 Leon <3 05.02.2016 4730g/62cm <3
  • anias Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 26 listopada 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w II trymestrze wypoczywałam aktywnie zwiedzając Kaszuby http://agroturystyka.kaszuby.org/kaszuby.htm. Lekarz nie miał nic przeciwko temu, żebym w taki sposób spędzała czas, ale wiadomo uważać na siebie trzeba. Korzystałam z rowerków wodnych, wchodziłam na wieże widokowe, zwiedzałam wiele ciekawych miejsc. Kobieta w ciąży może przecież robić wszystko, tylko przede wszystkim z wielką dozą ostrożności na siebie i maleństwo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2015, 19:27

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ