X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Podroze/wczasy w II trymestrze
Odpowiedz

Podroze/wczasy w II trymestrze

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z Bałtyku, a raczej zatoki Puckiej chętnie ucieknę (choć zależy to od wielu czynnikow, bo będzie to III trymestr)do dawnego przemyskiego, tam mam rodzinę na wsi. Transport jedyny jaki wchodzi na ten czas to pociąg, naszczacie jedzie nocny bezpośredni, w zeszłym roku przesiadałam się i jechałam dziennym.
    Wole pociąg nawet od samochodu, chodzę kiedy chce, czytam kiedy chce, śpię kiedy chce i mam toaletę pod ręką :P, może warunki nie są idealne ,ale ja wychowana jestem na "biwakach" więc umiem dostosować warunki do potrzeb :)

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczyny podziwiam podróż pociągiem, mój kręgosłup nie dałby rady, chyba że w przedziale z łóżkami ;)
    My planowaliśmy wybrać się na Węgry (Balaton,Budapeszt), ale zaczęłam się nad tym mocno zastanawiać...po pierwsze musielibyśmy zrobić gdzieś postój z noclegiem, żeby rozbić długą podróż na 2 dni (ledwo do Zakopanego z Warszawy dojechałam a brzuch był dużo mniejszy) a po drugie to kiepsko znosiłam ostatnie wysokie temperatury, poza tym co tu robić kiedy na dworze skwar a nam nie wolno się opalać i przegrzewać ?
    U nas w grę wchodzi tylko podróż samochodem...nie mam już pomysłów ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my spędziliśmy długi weekend łażąc po Jurze Krakowowsko - Częstochowskiej dosyć intensywnie:) my nie lubimy siedzieć w miejscu więc dużo maszerowaliśmy po górkach i szlakach turystycznych. Jedynie co odczuwałam to kłócie w brzuchu jak jechaliśmy samochodem i zbyt długo siedziałam w jednej pozycji. Więc jeśli ciąża przebiega prawidłowo nie ma komplikacji to można wyruszyć na wycieczkę. Naprawdę polecam :) mi to pomogło bo ile można siedzieć w domu

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Agnike Autorytet
    Postów: 284 296

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście wysokie temperatury znoszę tylko dobrze nad morzem ;) bo tam inaczej się odczuwa,zawsze się ciut chłodniej od morza ;) .. na plażę mamy namiot,bo generalnie ja i bez ciąży opalać się za długo nie lubię ;)
    A podróż pociągiem to jakoś mnie nie przeraża w pierwszej ciąży do 7-8 miesiąca kursowałam do rodziców ;) a brzuch był o wiele większy,teraz jest całkiem mały i zgrabny,a dodatkowo jedziemy w nocy więc pewnie całą podróż prześpię ;D

    ex2bio4pxrb7jglc.png
    8unevfxm57wbd6tj.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My miesiliśmy wykupione wczasy w Turcji ale zrezygnowałam, doktor również odradziła.Termin mieliśmy na połowę sierpnia a tu już będzie końcówka II trymestr do tego upał, samolot.Zazwyczaj moje podróże wyglądają tak samo opalanie od rana do wieczora a później imprezy i wiadomo alkohol więc płacić i nie skorzystać z tego wszystkiego to dla mnie strata pieniędzy :P

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez mielismy jechać, może nawet za granicę. dobrze znosze upały, ale jednak cos mnie powstrzymuje przed zagranicznymi wyjazdami. Nigdy nic nie wiadomo. Teraz jest ok, a jutro może nie być. (Chociaz jak bym wygrała w totka, to bym wykupiła mozliwe ubezpieczenia i poleciała jeszcze w podróż marzeń ;p )

    A z jazdą samochodem nie mam problemów, spokojnie 4 h jestem w stanie jechać, ewentualnie uciązliwe jest tylko sikanie.

    21.10.2015 Leon <3
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my z męśem byliśmy w ostatnim tygodniu maja na Chorwacji. To był 19 tydzień, obaw troche było ale lekarz mówił że nie ma przeciwskazań żebym jechała, powiedział co mam ze sobą zabrac, no i w czasie drogi robiliśmy dużo postojów i można powiedzieć że to ja dyktowałam tempo. Wyjazd udany jak najbardziej i piękne zdjęcia, najładniejsze z plaży gdzie brzucholek był bardzo widoczny - pamiątka na całe życie. No i obeszlo się bez nieprzyjemnych przygód tyle tylko że tam na miejscu uważałam na to co jej żeby jakiegoś zatrucia nie złapać itp.

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Asiowa Autorytet
    Postów: 816 554

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 lekarz odradził ze względu na upały czy raczej stopiń zaawansowania ciazy?

    Ja planoqwałam na poczatku wrzesnia wybrać się nad polskie morze, pociagiem z gór- wiec cała noc, a to już będzie własnie koniec 2 trymestru...

    bl9ccwa1nyfonmaw.png
  • moodliszka Autorytet
    Postów: 1378 1079

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wybieramy się nad morze pod koniec lipca, to będzie 25 tydzień. Lekarz powiedział, że nie widzi żadnych przeszkód ze strony ciąży. Wyjedziemy w nocy i będziemy powoli zmierzać do celu. Planujemy robić częściej przerwy i powinno być dobrze :)

    3jgx43r8lgh2k5cp.png
    relgi09k4uko2l5e.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiowa wrote:
    Aga23 lekarz odradził ze względu na upały czy raczej stopiń zaawansowania ciazy?

    Ja planoqwałam na poczatku wrzesnia wybrać się nad polskie morze, pociagiem z gór- wiec cała noc, a to już będzie własnie koniec 2 trymestru...
    I ze względu na podróż samolotem i temperatury tam panujące.Ja się nie upierałam bo dla mnie to żadna frajda chować się w cieniu nawet piwa się nie napić skoro wycieczka opłacona z all inclusive kosztuje nas prawie 10 tysięcy.

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W weekend przekonałam(liśmy) się, że wyjazd zagranicę to bezsens w tym roku. Byliśmy w Krk i 3h chodzenia miałam tak spuchnięte i bolące stopy, że mi same łzy z bólu leciały. Dłonie to samo. A w drugiej połowie lipca byłoby pewnie jeszcze gorzej. Na jeżdżenie pod parasol szkoda kasy, bo to żadne zwiedzanie, a koszmarna nuda. Także wybieramy się gdzieś na Mazury/nad morze. Jechaliśmy z Wwa do Krk pociągiem (pendolino i tlk). Pendolino o WIELE wygodniejsze w ciąży, jak się już brzucho ma, ale 3h w tlk też dało się przeżyć ;)
    Na wakacje jechać będziemy jednak na pewno samochodem, bo to wygodniejsze i bardziej mobilne, a my na tyłku siedzieć nie lubimy.

    Ja prowadzę samochód dalej, w sumie nie wyobrażam sobie tego nie robić. Niedługo pewnie będę musiała do Pzn w trasę ruszyć. Brzuch mi tutaj w niczym nie przeszkadza oprócz tego, że pasy muszę poprawiać, bo ściskają go i na siku przystanki (które mnie zawsze denerwują, bo wolę dojechać gdzieś jak najszybciej).

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, a jak wygląda u was sprawa strojów kąpielowych? Od miesiąca szukam czegoś ładnego ale te stroje kąpielowe dla kobiet w ciazy sa makabrycznie drogie, na razie obszukałam allegro i tylko jeden mi sie podobał. (169zł) Nie wiem czy nie zostane po prostu przy majteczkach kąpielowych i na góre zwykłą bawelniania koszulkę...

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam byłam w swoim normalnym kostiumie dwuczęściowym ostatnio. Co prawda stanik za mały i cycki słabo zakrywał, ale mam to gdzieś. Brzucha też nie zamierzam chować, bom z niego dumna :) Jak komuś się nie podoba, to się niech nie patrzy ;)

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie chodzi o chowanie brzucha tylko o to że nie wolno (nie powinno sie) wystawiać brzucha na słońce. Ja mam 3 letniego synka przy którym na pewno nie usiedze pod namiotem czy parasolem dlatego chciałam jakoś zabezpieczyć brzuchol :)

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest tak, że jak pochodzisz z brzuchem na wierzchu, to ci/dziecku się coś stanie. Leżenie plackiem na słońcu i smażenie się, to co innego niż pobycie na słońcu. Jak już mówiłam, chodziłam z brzuchem na wierzchu jakieś 2-3tyg temu. Pływałam z odsłoniętym na łódce po jeziorze 2x po ok 3h. Dziecko zdrowe i mi też nic nie było/nie jest. Filtrami się mocnymi posmarowałam i tyle. Przynajmniej takie jest moje zdanie ;)
    Chyba, że ty będziesz naprawdę całymi dniami na słońcu bez możliwości ochłodzenia się. To ja bym wtedy w koszulce była, a nie kostiumie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2015, 11:23

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi mi o coą takiego:

    http://iv.pl/images/64668693120616226445.jpg

    lub

    http://iv.pl/images/65316058493421851493.jpg

    żebym mogła się również w tym kąpać...

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie cierpię takich rzeczy. Jakbym miała już się kąpać tak zakryta, to w koszulce cienkiej bawełnianej (tak, jak to robiłam jak miałam poparzenia słoneczne), bo mogę łatwo zmienić na suchą i zdjąć, jak jestem w cieniu, i mi za gorąco.
    Ale to znowu moja opinia ;)

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuje lecieć do Gruzji na tydzień samolotem, lekarz nie widzi przeciwwskazań. Bede w ok 22 tygodniu, co do kostiumu to ma jeden większy jednoczęściowy, nie jest ciążowy ale sie mieszczę i dwuczęściowe, bede tez ubierać biała bawełniana koszule bo ze względu na znamiona i tak nie bede sie opalać, a do wody pewnie bede ściągać;) mam nadzieje ze odpocznę i duzo popływam, bo nie wiem czy z niemowlakiem juz pojadę na takie wakacje...

  • mnk Autorytet
    Postów: 913 622

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leciałam do polski w pierwszym trymestrze i nie było problemów żadnych ;) jak powiedział mi mój lekarz 'to co nie udowodnione, nie jest pewne' ;)

    201601051762.png
    mhsvi09k6j9c3g8t.png
  • jn007 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 września 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obiecałam sobie, że po podróży się odezwę i opiszę co i jak.
    Byłam w Bułgarii w 27-28 tc. Przejechałam samochodem w sumie ponad 4 tysiące km. Dałam radę, problemów nie było.
    Co jest ważne:
    - fotel w pozycji półleżącej, podusia pod głową.
    - specjalne pasy dla ciężarnych
    - klimatyzacja w samochodzie
    - postoje na żądanie
    Jechaliśmy dziennie po ok 1000 km, czasowo ok 13h. Potem nocleg w hotelu.
    Na wszelki wypadek warto mieć przy sobie nospę, bo mi się maluch jednak trochę denerwował i dużo kopał, a brzuch czasem się " spinał".
    Jeśli chodzi o wysokie temperatury- czułam się tam dużo lepiej niż w Polsce,na plaży siedziałam pod parasolem i używałam kremów z wysokim filtrem. Ciągle się moczyłam w morzu i basenie i to było super relaksujące.
    Lekarz nie miał zastrzeżeń do moich planów, ciąża póki co bez problemów.

    Agunia 2004
    Ewa 2007(40tc) (*)
    maluszek 2011(7tc) (*) maluszki 2013(9tc) (*)
    niespodzianka 29.11.2015 - czekamy :)
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ