X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Podroze/wczasy w II trymestrze
Odpowiedz

Podroze/wczasy w II trymestrze

Oceń ten wątek:
  • agata83 Autorytet
    Postów: 581 451

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy wyjezdzalyscie na wczasy za granice w II trymestrze? Jak tak to jak sie do tego przygotowywalyscie, co zabieralyscie ze soba, na co trzeba zwracac uwage i czego unikac?

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zamiar jechać nad Balaton i do Budapesztu w ostatni tydzień II trymestru. Podróż samochodem, już jeżdżę w pasach besafe, planuję robić częste przerwy, zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (jeśli jest się ubezpieczonym na NFZ to należy się ta karta) https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wniosek-ekuz należy też zapoznać się z ewentualnymi miejscami/szpitalami, gdzie udzielą pomocy medycznej w kraju, do którego się wybieramy, ale i po drodze, trzeba zabrać ze sobą kartę ciąży i leki, które można brać w ciąży by nie szukać odpowiedników za granicą...
    Na majówkę wybieram się do Pragi więc zdam relację z podróży ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ciekawy i na czasie wątek :) a czy taka Europejska Karta jest wystarczająca? Tzn. czy jest na nią wszystko co, w razie czego, byłoby potrzebne za granica? Dziewczyny piszcie, jak wyjezdzalyscie za granice i co zabieralyscie ze sobą.

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
  • agata83 Autorytet
    Postów: 581 451

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim dzięki za odp. Daj znać jak tam twoje wycieczki;)

    aaaa09 mi tez sie wydawało, ze ciekawy wątek, ale zero odzewu rownież w części ogólnej. Wniosek chyba taki ze żadna z setek czy tysięcy mam tu na forum nie wybiera sie w podróż.

  • Hermiona Autorytet
    Postów: 326 960

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się wybieram, ale jeszcze nie byłam, więc nie mogę odpowiedzieć, co się przydaje. Oprócz karty ubezpieczenia i no-spy (na wszelki wypadek, bo nie biorę) nie planuję brać niczego, czego bym nie wzięła baz ciąży. No, może jeszcze kartę ciąży, choć nie wiem, czy z polskiej w Szkocji zrozumieją. Chyba, że mają polskie pielęgniarki :)

    Aha, byłam, będąc już w ciąży w Lublinie, Warszawie i Wrocławiu (czyli za każdym razem ok. 300km od domu), ale nie brałam ze sobą niczego specjalnego, nie pomyślałam nawet, żeby brać kartę ciąży.

    I jeszcze jedna rzecz - podobno jak się planuje podróż samolotem powyżej 4h to lekarze zalecają lek przeciwzakrzepowy, ale to wiem z drugiej ręki - najlepiej zapytać lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 13:13

    ijpbo7esx952zvu4.png
  • Czytaczka Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zastanawiam się czy nie wykupić dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Koszt w sumie niski a wiem że warto (kiedyś w Anglii musiałam korzystać, miałam za to wizytę lekarza w domu, za co dodatkowo nie płaciłam. Dzwoniłam na infolinię ubezpieczyciela i on umówił wizytę). Do którego miesiąca myślicie, że można bezpiecznie przy zdrowej ciąży wyjeżdzać? Planuję krótki wypad w lipcu autem do Niemiec (ok 500 km), ale się trochę boję - to będzie początek 3 trymestru). Chyba wykupię to ubezpieczenie. Jak czytałam o EKUZ to trochę zawiłe mają procedury a w razie czego i tak nie w pełni darmowe).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2015, 14:00

    ug37bd3mkmoju9wr.png
  • Lunia Nowa
    Postów: 3 8

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobry pomysł z tym EKUZ, pzyjrzę się :-)

    ja planuje podróż samolotem, ale nie zbyt daleko - ok 3h - za to jak się okazało rożne linie mają rożne przepisy nt ciężarnych - np Ryanair powyżej 28tc wymaga zaświadczenia lekarza, że mozna podróżować, poniżej (ja będę w 25-26) wystarczy karta ciąży

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam wykupic zwykle ubezpieczenie turystyczne. Koszt w zaleznosci od kwoty na jaka chcemy byc ubezpieczone. My zazwyczaj za 40-60zl/os. mamy pokrycie kosztow leczenia do 200 tys euro, transport do Polski i spokojna glowe, gdyby cos sie stalo:)

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Hermiona Autorytet
    Postów: 326 960

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to na lotnisku sprawdzają kartę ciąży? Potrafią czytać po polsku?

    ijpbo7esx952zvu4.png
  • Ewcia26 Debiutantka
    Postów: 10 7

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy w planach również podróż samolotem, dokładnie jeszcze nie znam miejsca ale jakiś kraj europejski, ale wszystko zależy od mojego lekarza czy pozwoli na lot i czy to bezpieczne;/

    Ewcia26
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 02:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio jechałam 4 godziny i strasznie się umęczyłam. Myślałam,że dam rade ale jednak taka długa podroż jest mega wyzwaniem i na pewno do końca ciąży tak daleko się nie wybiorę.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • lojkalojka Autorytet
    Postów: 1465 2082

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie wybieram do polski . Nie wiem jeszcze czy samochodem ( dodam , ze jestem jedynym kierowca i 2300km ) lub samolotem . Bede wtedy w 27 tygodniu . Narazie poczekam jeszcze troche z podjeciem decyzji , bo wszystko zalezy od tego jak sie bede czula .W ciazy chyba nie warto planowac wakacji z duzym wyprzedzeniem , co nie jest latwe , bo trzeba rezerwowac bilety wczesniej , zeby bylo taniej .


    Szczesliwa mama dziewiecioletniej Cariny i malego Leonka <3
    [*] 6tc 07.01.2015
    relgwn15o8cdzpyz.png
  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 12 maja 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży bylam w 24tc na Rodos, bylo super. Wykupilam dodatkowe ubezpieczenie, bo ta wuropejska karta to tyle daje co nic. W tej ciąży ze względu na wcześniejsze doświadczenia postawiliśmy na wakacje w Polsce ;)

    km5st5odymuuq2ts.png
  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 13 maja 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zrezygnowałam z wakacji za granicą w tym roku i wybieramy się nad polskie morze.
    Nie chcę ryzykować, kiepsko u nas z językiem, więc w razie czego nie wytłumaczę nikomu co mi się dzieje.

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 13 maja 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w czerwcu planujemy wczasy zagranicą. Miały być w PL, ale nie chce nam się ryzykować z pogodą. W przyszłym tyg mamy połówkowe, to poproszę o zaświadczenie, że mogę podróżować samolotem i będziemy jakiś last minute szukać :) Ale kraj europejski. Żadne tam Egipty itp ;)

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 maja 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po podróży...Po 6-7h drogi (nie licząc przerw) zaczęłam się zastanawiać czy dam radę samochodem pojechać za granicę...Jest to jeszcze do rozważenia, jeśli już to na pewno z noclegiem pomiędzy krajami. Jest to cholernie męczące. Kręgosłup, miednica, macica, nogi - wszystko boli a adapter na dłuższym dystansie też zaczyna być upierdliwy. Szkoda, że nie możemy lecieć nigdzie samolotem, byłoby łatwiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2015, 21:33

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 15 maja 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach no i jeśli chodzi o podróż samochodem późną wiosną/latem to koniecznie z klimatyzacją...my nie wyczyściliśmy jej przed podróżą i jechaliśmy z otwartymi oknami, to mi akurat nie przeszkadzało, ale słońce świeciło na brzuch, który mocno się nagrzewał podczas jazdy i nie należało to do czegoś przyjemnego.

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, gdzie planujecie spędzić wakacje i jaki środek transportu wybieracie ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wyruszamy jak dobrze pójdzie nad Bałtyk, samochodem, liczę że nie będzie akurat wtedy lało dniami i nocami ... za granicę się boję wolę jednak nie ryzykować.

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • Agnike Autorytet
    Postów: 284 296

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My za miesiąc jedziemy nad morze PKP ;) 8h

    ex2bio4pxrb7jglc.png
    8unevfxm57wbd6tj.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ