X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr podrażnienie skóry po depilacji
Odpowiedz

podrażnienie skóry po depilacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przejrzalam całe forum i nigdzie nie znalazalam informacji o podraznionej skórze w ciąży. Otóż odkąd jestem w ciąży przeżywam koszmar po depilacji,krew się leje, piecze jakby ktoś mnie podpalal i do tego skóra robi się mega czerwona :-( jest taki ból że boję się golic :-( używam bardzo dobrych maszynek, zawsze używam żelu do golenia i nigdy nie robię tego na sucho, kremy do golenia odpadają bo moja skóra ich nie toleruje :-( po goleniu jiz próbowałam się smarować różnymi masciami i balsamami i to z marnym skutkiem bo krew jak się lała to się leje i pali żywym ogniem, nawet sidocremem się smarowalam ale nic z tego nie wyszło. W Aptece pani dała mi maść nie doż że droga to po otworzeniu okazało się że jest przeterminowana!!! Zawsze miałam problemy po depilacji ale w ciąży ten problem zrobił się ogromny i bolesny nie do zniesienia :-( jeśli któraś z was miała podobny problem i się z nim uporala to proszę podaj mi kochana receptę na ukojenie tego strasznego bólu :-( Błagam....


  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 26 maja 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam generalnie problemy ze skora (AZS) i jedyne, co jako tako dawalo efekt z najmniejszymi sladami, byla maszynka i woda. Po kremach, zelach i piankach uczulalo mnie, po "tanszej" maszynce byla masakra.

    Pozniej zaczelam uzywac deplilatora. Bylo ok, a teraz im bardziej zaawansowana ciaza tym mam wieksze podraznienia zostajace na kilka dnia, a w okolicach kolan i kostek skora schodzi platami (jakby z przesuszenia).

    Zaczelam skore nawilzac balamami 2 razy dziennie, nogi czasmi czesciej (polecam Fenial) i zauwazylam poprawe:) I nie smaruje nog bezposrednio po depilacji, moze to tez ma jakis wplyw?

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpisanie ;-)
    Próbowałam już samą wodą i maszynką i nic nie dało :-( krew mi się tak leje że nie mogę przez dłuższy czas zatamowac :-( chyba będę musiała się wybrać do lekarza bo sama raczej nic nie zdzialam :-( nawet jak ich nie smaruje to i tak nic nie daje :-( masakra jakąś :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tu widzę tylko konsultacje z dobrą kosmetyczką albo dermatologiem,
    a moze wpierw dermatologiem

    nie mam tego problemu, nie umiem pomoc

  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 26 maja 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie mam akurat takiego problemu. Ale w ogóle nie uzywam maszynek dla kobiet, bo strasznie mnie wysypuje po nich, tak, samo po zelach i piankach do golenia.
    a jesli chodzi o ciążę, to nogi golę na hipoalergiczny żel do mycia ciała, a myję sie mydłem biały jeleń, z kremow to nivea dla niemowlat i dopiero teraz jest dobrze tzn. nie ma plam czerwonych, krostek i nic nie swędzi.

    Spróbuj zamiast pianki do golenia użyć czegos naturalnego podczas golenia nóg i posmaruj juz po zwykłym kremem nivea, alantanem albo depantenolem.

    i niestety przed kolejnym goleniem postaraj się zaleczyć ranki tak zeby nie było żadnych strupków;/

    aaaaaaa edit: możesz jeszcze zrobic sobie krochmal! Super działa na wszelkie podrażnienia/uczulenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2015, 14:00

    justa1234 lubi tę wiadomość

    21.10.2015 Leon <3
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madu wrote:
    ja nie mam akurat takiego problemu. Ale w ogóle nie uzywam maszynek dla kobiet, bo strasznie mnie wysypuje po nich, tak, samo po zelach i piankach do golenia.
    a jesli chodzi o ciążę, to nogi golę na hipoalergiczny żel do mycia ciała, a myję sie mydłem biały jeleń, z kremow to nivea dla niemowlat i dopiero teraz jest dobrze tzn. nie ma plam czerwonych, krostek i nic nie swędzi.

    Spróbuj zamiast pianki do golenia użyć czegos naturalnego podczas golenia nóg i posmaruj juz po zwykłym kremem nivea, alantanem albo depantenolem.

    i niestety przed kolejnym goleniem postaraj się zaleczyć ranki tak zeby nie było żadnych strupków;/

    aaaaaaa edit: możesz jeszcze zrobic sobie krochmal! Super działa na wszelkie podrażnienia/uczulenia!
    Kremem Nivea smarowalam :-( ale spróbuję alantanem i zapisze się do dermatologa.

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale za nim dostanę się do lekarza to minie pół wieku jak to w naszej służbie zdrowia :@

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zobacz prywatnie, warto czasem wydać te 50-100zl

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie raczej pójdę prywatnie ;-)

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jeśli któraś z was ma taki problem jak ja i skutecznie z nim walczy to proszę o podanie mi przepisu na te cholerstwo :-(

  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 26 maja 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też chętnie usłyszę jak sobie radzicie, mnie po goleniu nogi swędzą niemiłosiernie. Wcześniej też były problemy ale nie aż takie. Skóra przesuszona, a w nocy drapię godzinami bo zwariować można..

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mary84 wrote:
    ja też chętnie usłyszę jak sobie radzicie, mnie po goleniu nogi swędzą niemiłosiernie. Wcześniej też były problemy ale nie aż takie. Skóra przesuszona, a w nocy drapię godzinami bo zwariować można..
    A już myślałam że jestem sama z tym problemem ,witaj w klubie drapaczy :-)

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 27 maja 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie golę bikini, a depiluję woskiem. I to nie tylko w ciąży. Katusze przeżywałam po goleniu maszynką (2x w życiu to zrobiłam i nigdy więcej!!). Depilacja woskiem jest szybsza, nie muszę się męczyć co chwila z goleniem, włosy nie są ostre, jak odrastają, czyli nie drapię się jak małpa ciągle itd itp. Nie zamierzam jakkolwiek z tego rezygnować tylko dlatego, że jestem w ciąży.

    Nogi golę jedynie na mydło i maszynką DOBRĄ męską. Kobiece są o wiele gorsze. Po goleniu smaruję dużą ilością nivea i tyle.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uff ja już myślałam że dziwaczę z tymi maszynkami, też wole męskie

    choć przeważnie używam depilatora

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 27 maja 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    binka, przeczytałam kiedyś artykuł na blogu zagranicznym n/t różnic w goleniu damską i męską maszynką. Myślałam, że dziewczyna bredzi. Sprawdziłam. Nie ma porównania. Od tamtej pory nie kupuję damskich szajsów :P

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 27 maja 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja też dużo czytałam na temat maszynek i przeważnie kobiety piszą że używają męskich maszynek ;-) ja też spróbuję ;-)

  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 27 maja 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o swędzenie to dla mnie nie ma znaczenia jaka maszynka. A depilować woskiem nie mogę bo mi strasznie wrastają i robią się krostki.

    jutro się będę golić bo idę do gina :((( tak to staram się to robić rzadziej, pod spodniami gąszcz, nie wiem co będzie latem..

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 28 maja 2015, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie każde golenie to rozpacz i strach :-(

  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 28 maja 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1234, ja zauważyłam ostatnio, że po goleniu maszynka, zwłaszcza bikini, jestem bardzo poraniona i leci krew z ranek dość dużo, maszynkę mam jak zwykle od dłuższego czasu (używam takiej może ze dwa lata), nie przestawalam się ostatnio dziwić co to się porobiło i o co chodzi, teraz juz się domyslam, po Twoi poście, że coś to musi byc związane z ciążą.

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 28 maja 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa09 wrote:
    justa1234, ja zauważyłam ostatnio, że po goleniu maszynka, zwłaszcza bikini, jestem bardzo poraniona i leci krew z ranek dość dużo, maszynkę mam jak zwykle od dłuższego czasu (używam takiej może ze dwa lata), nie przestawalam się ostatnio dziwić co to się porobiło i o co chodzi, teraz juz się domyslam, po Twoi poście, że coś to musi byc związane z ciążą.
    U mnie krew się leje jakby prosiaka ktoś zażynał, wszystko szczypie i pali żywym ogniem :'(

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ