X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr podrażnienie skóry po depilacji
Odpowiedz

podrażnienie skóry po depilacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przejrzalam całe forum i nigdzie nie znalazalam informacji o podraznionej skórze w ciąży. Otóż odkąd jestem w ciąży przeżywam koszmar po depilacji,krew się leje, piecze jakby ktoś mnie podpalal i do tego skóra robi się mega czerwona :-( jest taki ból że boję się golic :-( używam bardzo dobrych maszynek, zawsze używam żelu do golenia i nigdy nie robię tego na sucho, kremy do golenia odpadają bo moja skóra ich nie toleruje :-( po goleniu jiz próbowałam się smarować różnymi masciami i balsamami i to z marnym skutkiem bo krew jak się lała to się leje i pali żywym ogniem, nawet sidocremem się smarowalam ale nic z tego nie wyszło. W Aptece pani dała mi maść nie doż że droga to po otworzeniu okazało się że jest przeterminowana!!! Zawsze miałam problemy po depilacji ale w ciąży ten problem zrobił się ogromny i bolesny nie do zniesienia :-( jeśli któraś z was miała podobny problem i się z nim uporala to proszę podaj mi kochana receptę na ukojenie tego strasznego bólu :-( Błagam....


  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 26 maja 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam generalnie problemy ze skora (AZS) i jedyne, co jako tako dawalo efekt z najmniejszymi sladami, byla maszynka i woda. Po kremach, zelach i piankach uczulalo mnie, po "tanszej" maszynce byla masakra.

    Pozniej zaczelam uzywac deplilatora. Bylo ok, a teraz im bardziej zaawansowana ciaza tym mam wieksze podraznienia zostajace na kilka dnia, a w okolicach kolan i kostek skora schodzi platami (jakby z przesuszenia).

    Zaczelam skore nawilzac balamami 2 razy dziennie, nogi czasmi czesciej (polecam Fenial) i zauwazylam poprawe:) I nie smaruje nog bezposrednio po depilacji, moze to tez ma jakis wplyw?

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpisanie ;-)
    Próbowałam już samą wodą i maszynką i nic nie dało :-( krew mi się tak leje że nie mogę przez dłuższy czas zatamowac :-( chyba będę musiała się wybrać do lekarza bo sama raczej nic nie zdzialam :-( nawet jak ich nie smaruje to i tak nic nie daje :-( masakra jakąś :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tu widzę tylko konsultacje z dobrą kosmetyczką albo dermatologiem,
    a moze wpierw dermatologiem

    nie mam tego problemu, nie umiem pomoc

  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 26 maja 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie mam akurat takiego problemu. Ale w ogóle nie uzywam maszynek dla kobiet, bo strasznie mnie wysypuje po nich, tak, samo po zelach i piankach do golenia.
    a jesli chodzi o ciążę, to nogi golę na hipoalergiczny żel do mycia ciała, a myję sie mydłem biały jeleń, z kremow to nivea dla niemowlat i dopiero teraz jest dobrze tzn. nie ma plam czerwonych, krostek i nic nie swędzi.

    Spróbuj zamiast pianki do golenia użyć czegos naturalnego podczas golenia nóg i posmaruj juz po zwykłym kremem nivea, alantanem albo depantenolem.

    i niestety przed kolejnym goleniem postaraj się zaleczyć ranki tak zeby nie było żadnych strupków;/

    aaaaaaa edit: możesz jeszcze zrobic sobie krochmal! Super działa na wszelkie podrażnienia/uczulenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2015, 14:00

    justa1234 lubi tę wiadomość

    21.10.2015 Leon <3
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madu wrote:
    ja nie mam akurat takiego problemu. Ale w ogóle nie uzywam maszynek dla kobiet, bo strasznie mnie wysypuje po nich, tak, samo po zelach i piankach do golenia.
    a jesli chodzi o ciążę, to nogi golę na hipoalergiczny żel do mycia ciała, a myję sie mydłem biały jeleń, z kremow to nivea dla niemowlat i dopiero teraz jest dobrze tzn. nie ma plam czerwonych, krostek i nic nie swędzi.

    Spróbuj zamiast pianki do golenia użyć czegos naturalnego podczas golenia nóg i posmaruj juz po zwykłym kremem nivea, alantanem albo depantenolem.

    i niestety przed kolejnym goleniem postaraj się zaleczyć ranki tak zeby nie było żadnych strupków;/

    aaaaaaa edit: możesz jeszcze zrobic sobie krochmal! Super działa na wszelkie podrażnienia/uczulenia!
    Kremem Nivea smarowalam :-( ale spróbuję alantanem i zapisze się do dermatologa.

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale za nim dostanę się do lekarza to minie pół wieku jak to w naszej służbie zdrowia :@

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zobacz prywatnie, warto czasem wydać te 50-100zl

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie raczej pójdę prywatnie ;-)

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jeśli któraś z was ma taki problem jak ja i skutecznie z nim walczy to proszę o podanie mi przepisu na te cholerstwo :-(

  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 26 maja 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też chętnie usłyszę jak sobie radzicie, mnie po goleniu nogi swędzą niemiłosiernie. Wcześniej też były problemy ale nie aż takie. Skóra przesuszona, a w nocy drapię godzinami bo zwariować można..

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 26 maja 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mary84 wrote:
    ja też chętnie usłyszę jak sobie radzicie, mnie po goleniu nogi swędzą niemiłosiernie. Wcześniej też były problemy ale nie aż takie. Skóra przesuszona, a w nocy drapię godzinami bo zwariować można..
    A już myślałam że jestem sama z tym problemem ,witaj w klubie drapaczy :-)

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 27 maja 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie golę bikini, a depiluję woskiem. I to nie tylko w ciąży. Katusze przeżywałam po goleniu maszynką (2x w życiu to zrobiłam i nigdy więcej!!). Depilacja woskiem jest szybsza, nie muszę się męczyć co chwila z goleniem, włosy nie są ostre, jak odrastają, czyli nie drapię się jak małpa ciągle itd itp. Nie zamierzam jakkolwiek z tego rezygnować tylko dlatego, że jestem w ciąży.

    Nogi golę jedynie na mydło i maszynką DOBRĄ męską. Kobiece są o wiele gorsze. Po goleniu smaruję dużą ilością nivea i tyle.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uff ja już myślałam że dziwaczę z tymi maszynkami, też wole męskie

    choć przeważnie używam depilatora

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 27 maja 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    binka, przeczytałam kiedyś artykuł na blogu zagranicznym n/t różnic w goleniu damską i męską maszynką. Myślałam, że dziewczyna bredzi. Sprawdziłam. Nie ma porównania. Od tamtej pory nie kupuję damskich szajsów :P

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 27 maja 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja też dużo czytałam na temat maszynek i przeważnie kobiety piszą że używają męskich maszynek ;-) ja też spróbuję ;-)

  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 27 maja 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o swędzenie to dla mnie nie ma znaczenia jaka maszynka. A depilować woskiem nie mogę bo mi strasznie wrastają i robią się krostki.

    jutro się będę golić bo idę do gina :((( tak to staram się to robić rzadziej, pod spodniami gąszcz, nie wiem co będzie latem..

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 28 maja 2015, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie każde golenie to rozpacz i strach :-(

  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 28 maja 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1234, ja zauważyłam ostatnio, że po goleniu maszynka, zwłaszcza bikini, jestem bardzo poraniona i leci krew z ranek dość dużo, maszynkę mam jak zwykle od dłuższego czasu (używam takiej może ze dwa lata), nie przestawalam się ostatnio dziwić co to się porobiło i o co chodzi, teraz juz się domyslam, po Twoi poście, że coś to musi byc związane z ciążą.

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 28 maja 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa09 wrote:
    justa1234, ja zauważyłam ostatnio, że po goleniu maszynka, zwłaszcza bikini, jestem bardzo poraniona i leci krew z ranek dość dużo, maszynkę mam jak zwykle od dłuższego czasu (używam takiej może ze dwa lata), nie przestawalam się ostatnio dziwić co to się porobiło i o co chodzi, teraz juz się domyslam, po Twoi poście, że coś to musi byc związane z ciążą.
    U mnie krew się leje jakby prosiaka ktoś zażynał, wszystko szczypie i pali żywym ogniem :'(

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ