X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr płec dziudziusia
Odpowiedz

płec dziudziusia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam takie pytanko i liczę na odpowiedzi z 'własnych doświadczeń'.
    Aczkolwiek idę niedługo do lekarza, będę w 13tyg+3 dni. Czy będę mogła poprosić o lekarza na zerknięcie co ma między nóżkami? Oraz na ile taka szybka odpowiedz jest wiarygodna? :)

  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na usg I trymestru (11+6) lekarka powiedziała że na 80% chłopak. Na razie każde kolejne usg to potwierdza :)
    Ponoć na tak wczesnym etapie, tylko chłopca da się przewidzieć. Dziewczynka lepiej wychodzi na usg II trymestru.
    Moja koleżanka w obu ciążach również w usg I trymestru miała wskazanie na chłopców- i urodziła chłopców :)
    U innej koleżanki na podobnym etapie, lekarka powiedziała że jest za wcześnie na określenie płci bo między nóżkami nic za bardzo nie widzi- więc pewnie będzie dziewczynka- ale że na tym etapie za wcześnie na zgadywanie--- wyszła dziewczynka
    Oczywiście może byc i tak, że się dzidziuś źle ułoży i wtedy nie da się podglądnąć płci..

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, że możesz spytać. Najwyżej Ci powie, że ciężko stwierdzić :) A jeżeli Ci powie co będzie, to pamiętaj, że jednak czasem może się coś zmienić i nie nastawiaj się na 100% przynajmniej do połówkowego.

    Ja już 24 tydzień i ciągle nie wiemy. Idziemy do lekarza jutro, ale coś czuje ze będzie dziewucha :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewuszki!
    fiska0 ja mam to samo! czuje że u mnie będzie dziewucha ale mój M. chcę i czuje chłopca :D Także albo Mia albo Aleksander tam sie ukrywa w moim brzuszku. :D
    A miałyście może już w ok 13 tygodniu badania przyzierności karkowej etc?

  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, i najlepiej takie badanie zrobić do końca 13 tyg (13+6) bo wtedy jest wiarygodne Później dzidzia będzie za duża i są inne normy. dzidzia musi miec między 45-85mm. Norma NT jest chyba do 2-2,5 (ale nie pamiętam dokładnie)

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To na pewno moja prowadząca ciążę wykona mi te badania. Pierwsze połówkowe badanie między którym a którym tygodniem ciąży się robi? i jak wygląda to badanie? Wole jednak przeczytać to od kobiet zgromadzonych na tym forum, wybaczcie że tak się wypytuje ale to moja pierwsza ciąża.. :)

  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sa 3 duże (tzw genetyczne, prenatalne) usg w całej ciąży, po jednym w każdym trymestrze. Nie każdy lekarz je wykonuje, bo powinien posiadać certyfikat do tych usg. Ja np wykonuje je prywatnie i wyniki pokazuje lek.prowadzącemu. Na tej stronce masz fajnie napisane w jakich tygodniach powinno być zrobione, i co sie na nich ocenia (u mnie, do tej pory,dokładnie tak to wyglądało) :)
    http://www.pro-creative.pl/usg-genetyczne-3d-4d

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, dziekuje bardzo! mój lekarz prowadzący to ordynator szpitala w którym chcę rodzić ale również przyjmuje prywatnie i tam do niego uczęszczam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mogę potwierdzić to co wcześniej dziewczyny pisały :)
    Z córką w 14tc lekarka nie chciała się określać, w 18tc złe ustawienie małej, dopiero w 22tc dowiedzieliśmy się, że będzie dziewczynka.
    Z synem w 12tc lekarz sugerował chłopca, w 16tc potwierdził na 100%.

    Nie wiem czy to coś może pomóc, ale syn zawsze był z nogami rozkraczonymi i prezentował dumnie swój sprzęt, a córcia cały czas nogi koło siebie, ściśnięte :P

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 1 września 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chłopcy chwalą się swoim przyrodzeniem od razu jak tylko mogą, dziewczynki są nieśmiałe ;-)

    Córka ukrywała się dość długo u mnie i dopiero w 7 miesiącu pokazała co trzeba ;-)

    Pierwszy syn w 17 tc na 100% już a w 14tc było podejrzenie bo "coś się dyndało".

    A teraz w 11tc już lekarka powiedziała, że coś jest a w 13tc powiedziała, ze na 99% już chłop jak dąb :D

    Takich bezwstydnych mam synów ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Justyna mamusia Nowa
    Postów: 5 5

    Wysłany: 5 września 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) no ja dowiedzialam sie o plci dziecka w 20 tygodniu ciazy tutaj w holandi dopiero mi taka sytuacje przedstawili ;) bedzie synek Tommy ;)

    wszystko sprawdzala kazdego paluszka u nozki raczki , narzady itp wszystko wporzadku oby do szzesliwego rozwiazania czego zycze przyszlym mamusia badz kolejnym mamuskom ;)

    Justyna
  • sorriso Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 3 października 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka w 14 tyg. powiedziała, ze wygląda jej na chłopaka. Zobaczymy czy się potwierdzi :)

    ug37hdgevqd5t264.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ