X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Płeć 21 tc
Odpowiedz

Płeć 21 tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 19 lutego 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Czy w tym tygodniu ciąży (21tc) i na dobrym sprzęcie jest możliwe pomylenie się co do płci?
    Czy możliwe, zeby na tym etapie pomylić siusiaka z pępowiną? I czy na tzw. "potty shot" jest w ogóle możliwe, żeby było widać pępowinę?
    Dołączam moje zdjęcia usg:
    https://zapodaj.net/images/ba611792c5bf0.jpg
    i tzw. potty shot:
    https://zapodaj.net/images/c167c6204aa50.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 16:57

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 lutego 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry, doświadczony lekarz + dobry sprzet i o pomylce nie ma prawa sie slyszec.

    angelika1995 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siusiak i jajeczka jak złoto ;) Chłopak !!!
    Lekarzem nie jestem ale dla mnie nie ma wątpliwości.


    Werka921 lubi tę wiadomość

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Dobry, doświadczony lekarz + dobry sprzet i o pomylce nie ma prawa sie slyszec.
    Wiem, wiem.
    Tylko, że ja pierwszy raz byłam u tej Pani doktor.
    Ginekolog, która prowadzi mi ciążę ma w gabinecie słaby sprzęt i na te ważniejsze usg (prenatalne, połówkowe) odsyła mnie do szpitala. Tak się złożyło, że w szpitalu na usg połówkowym moje dziecię ułożyło się tak, że nie chciało nic pokazać... :). Więc ja tydzień później poszłam prywatnie do innej Pani doktor i ona mówiła, że to chłopak i "na pewno już siusiak nie odpadnie".
    Jestem nowa "w te klocki" i po prostu nie dowierzam:).
    A pytam tutaj, bo tutaj pełno już doświadczonych mamuś i wiedzą co i jak.
    To tylko z mojej ciekawości. Najważniejsze, że zdrowe, ale ciekawość też robi swoje :)

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • Karolcia91 Koleżanka
    Postów: 48 8

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie wygląda na chłopczyka :).
    Na prenatalnych I trymestru też wysnuto u Ciebie spekulację, że będzie chłopczyk?:)

    Aniołek 12tc [*]- wrzesień 2017
    0d1y3e3kskzr7fqw.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia91 wrote:
    Dla mnie wygląda na chłopczyka :).
    Na prenatalnych I trymestru też wysnuto u Ciebie spekulację, że będzie chłopczyk?:)
    Właśnie też był ułożony tak, że nie było widać, uparciuszek mały.
    A u mnie sam babiniec, mi się samej wydawało, że dziewczynka a tu Pani doktor mówi, że widzi siusiaka. Jak widać "co rolnik zasieje to zbierze":).
    Zastanawiam się czy jest możliwość, żeby w takim rzucie było widać pępowinę zamiast siusiaka... ale wydaje mi się, że Pani doktor (a podobno dobra jest) mając na żywo ten obraz to by raczej nie pomyliła pępowiny z pisiorkiem..

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz tak myślę, że w rzucie "potty shot" to by było widać kreskę gdyby tam znajdowała się pipka.

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 lutego 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja i moje kolezanki, u tego samego lekarza (genetyk, mega doswiadczenie i sprzet) znalysmy płec od 12tc. W 16tc mialam potwierdzonego siusiaka. Wiec w 21tc jak lekarz by sie pomylil czy nie widzial, to uciekalabym jak najdalej od takiego. Jesli nie widzi plci, to jak ma zobaczyc malenkie serduszko, nereczke itp?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 lutego 2018, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chłopca rozpoznali nie po siusiaku, a po budowie pęcherza moczowego: pierwsze stwierdzenie płci 12 tydzień, potwierdzenie w 20 tygodniu. Tak więc czasem nie trzeba widzieć genitaliów jak się okazuje :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 20 lutego 2018, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    U mnie chłopca rozpoznali nie po siusiaku, a po budowie pęcherza moczowego: pierwsze stwierdzenie płci 12 tydzień, potwierdzenie w 20 tygodniu. Tak więc czasem nie trzeba widzieć genitaliów jak się okazuje :P
    Tak tak, nie trzeba widzieć genitaliów, szczególnie, że w okresie badań prenatalnych (czyli też 12 tc), płeć stwierdza się po kącie wyrostka płciowego :). Tylko, że u mnie na prenatalnym nie było widać, doktor mówił, że dziecko za małe na ocenę płci i w ogóle nie tak ulozone. Zdziwiło mnie to, że za male, bo przecież właśnie niektórzy nawet wcześniej mają jakas sugestie chociaż co do płci... Jakiś taki nieprzyjemny doktor. Na szczescie chodzę do niego tylko na te ważniejsze badania, bo moja prowadząca ginekolog niestety ma u siebie słaby sprzet.

    Natomiast już później od okresu polowkowego ocenia się juz myślę po genitaliach... Nie wiem, tak mi się wydaje, swiezak jestem :).
    Na usg połowkowym ten sam lekarz też powiedział, że nie tak ulozone i niestety nie powie kto tam siedzi. Tydzień później poszłam prywatnie na USG i stamtąd właśnie są te zdjęcia

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 20 lutego 2018, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    U mnie chłopca rozpoznali nie po siusiaku, a po budowie pęcherza moczowego: pierwsze stwierdzenie płci 12 tydzień, potwierdzenie w 20 tygodniu. Tak więc czasem nie trzeba widzieć genitaliów jak się okazuje :P
    Jesteś pewna, że po budowie pęcherza moczowego? Ja właśnie wiem że na etapie wczesnym można rozpoznać po wyrostku płciowym, ale o pęcherzu moczowym pierwsze slysze

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 20 lutego 2018, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Ja i moje kolezanki, u tego samego lekarza (genetyk, mega doswiadczenie i sprzet) znalysmy płec od 12tc. W 16tc mialam potwierdzonego siusiaka. Wiec w 21tc jak lekarz by sie pomylil czy nie widzial, to uciekalabym jak najdalej od takiego. Jesli nie widzi plci, to jak ma zobaczyc malenkie serduszko, nereczke itp?
    Ciążę prowadzę u innej Pani doktor, która niestety w swoim gabinecie ma słaby sprzęt i na te ważniejsze badania odsyła mnie ze skierowaniem do szpitala.
    Właśnie na prentalnym i na polowkowym byłam w szpitalu, niby dobry sprzęt ale lekarz mówił ze nie tak ulozone...
    Dlatego tydzień później poszłam prywatnie w celu poznania płci i tam się udało właśnie dojrzeć to co wkleilam :)

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 lutego 2018, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka921 wrote:
    Jesteś pewna, że po budowie pęcherza moczowego? Ja właśnie wiem że na etapie wczesnym można rozpoznać po wyrostku płciowym, ale o pęcherzu moczowym pierwsze slysze


    Od lekarki (w 12 tygodniu na prenantalnych) dowiedziałam się, że "na moje oko chłopak, ale 100% pewności nie dam, bo narządy płciowe na tym etapie wyglądają bardzo podobnie" - była to lekarka z certyfikatem. Dla jasności, pozostałe narządy bez zawahania oceniła na "prawidłowe".

    Potem, od innego lekarza (w 20 tygodniu, na połówkowych), w trakcie badania usłyszałam coś w klimacie "pęcherz płciowy w porządku, budowa charakterystyczna dla.. chce pani znać płeć?" I ja oczywiście mówię, że tak i dalej "..dla chłopca, zresztą zaraz zobaczymy" - wtedy zaczął tą głowicą machać i pokazał małego od "pupy strony" i tak zobaczyłam siusiora, ale to w drugiej kolejności, bo najpierw mówił o tym pęcherzu.

    Bardzo byłam zdziwiona.

    W każdym razie, u nas na czerwcówkach, wiele dziewczynek zamieniło się w chłopców po połówkowych :) Podobno ten wyrostek płciowy bywa mylący, bo w 11-14 tygodniu "siusiak" może być kształtującymi się wargami sromowymi, a "wargi sromowe" mogą stać się siusiakiem :P

    Po badaniach prenantalnych bym się na zagryzała na 100% na płeć :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 20 lutego 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Od lekarki (w 12 tygodniu na prenantalnych) dowiedziałam się, że "na moje oko chłopak, ale 100% pewności nie dam, bo narządy płciowe na tym etapie wyglądają bardzo podobnie" - była to lekarka z certyfikatem. Dla jasności, pozostałe narządy bez zawahania oceniła na "prawidłowe".

    Potem, od innego lekarza (w 20 tygodniu, na połówkowych), w trakcie badania usłyszałam coś w klimacie "pęcherz płciowy w porządku, budowa charakterystyczna dla.. chce pani znać płeć?" I ja oczywiście mówię, że tak i dalej "..dla chłopca, zresztą zaraz zobaczymy" - wtedy zaczął tą głowicą machać i pokazał małego od "pupy strony" i tak zobaczyłam siusiora, ale to w drugiej kolejności, bo najpierw mówił o tym pęcherzu.

    Bardzo byłam zdziwiona.

    W każdym razie, u nas na czerwcówkach, wiele dziewczynek zamieniło się w chłopców po połówkowych :) Podobno ten wyrostek płciowy bywa mylący, bo w 11-14 tygodniu "siusiak" może być kształtującymi się wargami sromowymi, a "wargi sromowe" mogą stać się siusiakiem :P

    Po badaniach prenantalnych bym się na zagryzała na 100% na płeć :)
    O proszę, to ciekawe z tym pęcherzem moczowym :o
    Wiem wiem, że na etapie badań prenatalnych to takie mało pewne te diagnozy płciowe :). Tam nawet pozniej w którymś tygodniu łechtaczka jest na tyle przerośnięta że moze wydawać się, że to siusiak :).
    Ale ja byłam na USG prywatnie w 21tygodniu ciąży wlasnie, stąd są te zdjęcia :), więc z tego co wiem to te narządy płciowe już są wlsnie dosc, że tak powiem... Oczywiste :).

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 lutego 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to witaj w klubie siusiorków :D

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 22 lutego 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 12stym dziewczynka. Harmony tydzień później potwierdzilo

    Leira lubi tę wiadomość

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 22 lutego 2018, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie płeć było widać od 13 tygodnia, ale mimo wszystko pod koniec ciąży sfiksowałam, że może lekarz się pomylił i w 30 tygodniu jeszcze raz kazałam sprawdzać hahah
    Mojej koleżance, co rodziła miesiąc przede mną w ok. 32 tygodniu powiedzieli, że jednak rodzi chłopca, mimo że wcześniej mówili, że dziewczynkę. Może stąd ta moja fiksacja.

    dqpranliwnrweqx3.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 24 lutego 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikroLena wrote:
    U mnie płeć było widać od 13 tygodnia, ale mimo wszystko pod koniec ciąży sfiksowałam, że może lekarz się pomylił i w 30 tygodniu jeszcze raz kazałam sprawdzać hahah
    Mojej koleżance, co rodziła miesiąc przede mną w ok. 32 tygodniu powiedzieli, że jednak rodzi chłopca, mimo że wcześniej mówili, że dziewczynkę. Może stąd ta moja fiksacja.
    No właśnie ja też słyszałam, że to może być np. pępowina a nie siusiak itd.
    Znajoma rodziny, która ma najmłodszego 13letniego syna mówiła, że u niej do porodu twierdzili, że córka a potem jak się urodził okazało się, że jednak syn.
    Ale kurka to było 13lat temu, teraz myślę że są o wiele lepsze sprzęty i jednak rzadsze pomyłki :).
    Martwi mnie tylko ta pępowina :p

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 lutego 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to jest niepojęte, jak lekarze mogą nie widziec płci w 16, 20 tc, nie wspominając, że czasami mylą się do 30tc albo i do samego porodu. Ja bym spierdzielala od takiego lekarza jak najszybciej, bo to oznacza ze jest slabym lekarzem, a sprzet ktorym bada jest lipny. No sorry, ale jesli nie widzi plci w 14-16tc (dobry lekarz + sprzet powinien w 12tc okreslic chociaz na 80%), gdzie wszystko jest wyksztalcone, to jak ma sprawdzic malenkie serduszko, wszystkie tetnice, plucka itp? Potem sie rodzą dzieci z wadami, bez nerek itp. Nie umiem sobie tego wyobrazic. Przemyslcie to ;p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 24 lutego 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Dla mnie to jest niepojęte, jak lekarze mogą nie widziec płci w 16, 20 tc, nie wspominając, że czasami mylą się do 30tc albo i do samego porodu. Ja bym spierdzielala od takiego lekarza jak najszybciej, bo to oznacza ze jest slabym lekarzem, a sprzet ktorym bada jest lipny. No sorry, ale jesli nie widzi plci w 14-16tc (dobry lekarz + sprzet powinien w 12tc okreslic chociaz na 80%), gdzie wszystko jest wyksztalcone, to jak ma sprawdzic malenkie serduszko, wszystkie tetnice, plucka itp? Potem sie rodzą dzieci z wadami, bez nerek itp. Nie umiem sobie tego wyobrazic. Przemyslcie to ;p
    Zgadzam się.
    Pani doktor mowila, że to siusiak i ze na pewno już nie odpadnie ;).
    Tylko ja się różnych ludzi nasłucham i potem mi się wątpliwości w głowie rodzą...
    Pani doktor nie miała wątpliwości, to tylko moje wariacje

    ckai43r8l4qmvtn4.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ