BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > II trymestr > Plamienie w 2 trymestrze
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

[konto usunięte]

Wysłany: 19 kwietnia 2018, 18:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czy ktoraś z Was w 2 trymestrze miała sporadyczne plamienia tak raz dziennie na wkładce? W odcieniu raczej jasnym: coś pomiędzy pomarańczowym, karmelowym, czasem ciemniejszym?

Ja od 14 tygodnia mam takie plamienia sporadyczne. Pierwszy raz pojechałam na IP. Wszystko ok. Potem tydzień później na wizycie wszystko ok ale pojawiła się nadzerka. Od tej pory kilka razy było plamienie. Bez skurczy i bóli. Cytologia ok.


Leira
Autorytet
Postów: 4347
1192

Wysłany: 20 kwietnia 2018, 07:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
Z tego co opisujesz to nasuwa się oczywisty wniosek, że plamienie jest z nadżerki. Z tego co wiem to nie usuwa się jej w ciąży, ponieważ sama się usuwa przy porodzie. Jeśli lekarz nie widzi w tym nic niepokojącego a i Ty nie odczuwasz bóli czy skurczy to wydaje się, że jest OK.

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

[konto usunięte]

Wysłany: 20 kwietnia 2018, 08:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziękuję za odpowiedz. Lekarz mi powiedział że do obserwacji po ciąży. Plamienie zawsze wywołuje niepokój.


Leira
Autorytet
Postów: 4347
1192

Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
86Monia wrote:
Dziękuję za odpowiedz. Lekarz mi powiedział że do obserwacji po ciąży. Plamienie zawsze wywołuje niepokój.

W takim razie będziesz obserwować po ciąży ;) O plamieniach nie musisz mi mówić - miałam krwiaka i od 5 tygodnia do 2 trymestru miałam ten stres :/ Teraz jak tak sobie myślę to chyba lepiej myśleć sobie, że nadżerka jest przyczyną niż codziennie zastanawiać się czy to początek poronienia czy nie :P

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

moro
Koleżanka
Postów: 73
13

Wysłany: 24 kwietnia 2018, 20:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mam to samo - tzn. od czasu do czasu pojawia się na wkładce plama koloru kawy z mlekiem. To zdarza się najczęściej wtedy, kiedy muszę wyjść z domu na badania lub na wizytę, poza tym siedzę w domu i sporo leżę (miałam dużego krwiaka w 13 tyg., dwa razy leżałam na patologii). Kończę 7 miesiąc i na widok tych plam mam oczywiście paranoję, aż strach w ogóle wychodzić z domu. Na ostatniej wizycie lekarz powiedział, że jest na szyjce mały ,,polipek,,/strupek, oraz że on również może krwawić, ale samodzielne zakładanie, że to właśnie jest przyczyną byłoby chyba zbyt lekkomyślne..dlatego jak tylko zobaczę taką plamę, od razu na kanapę i parę dni bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)