X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Pierwsze ruchy, kopniaki
Odpowiedz

Pierwsze ruchy, kopniaki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • werka.88 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 9 września 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że ja mam duży problem z ruchami mojego urwisa. Czuje je od 3 tygodni, ale od 6 dni są baardzo intersywne... może źle siadam? ma ok 5 sesji kopania dziennie, czasami mości się w samym dole brzucha i czuć taką wypchniętą pomarańcz i w tym przypadku boli. Nie wiem czy to normalne czy powinnam się skonsultować z lekarzem... Poza tym to bardzo zabawne uczucie, moje kamienne serce powoli się topi i czuję się już trochę mamą :D martwiłam się tym, że nie mam tak, że miłość do nienarodzonego maluszka na mnie nie spłyneła i jak to niektórzy relacjonują wypełnia mnie od środka, ale kolezanki uspokoiły mnie, że nie każdy tak ma ( u mnie żadna tak nie miała) i to przyjdzie :) a z natury jestem bardzo uczuciowym człowiekiek :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2017, 21:54

  • Jarzebinka89 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 13 września 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka.88 wrote:
    Powiem Wam, że ja mam duży problem z ruchami mojego urwisa. Czuje je od 3 tygodni, ale od 6 dni są baardzo intersywne... może źle siadam? ma ok 5 sesji kopania dziennie, czasami mości się w samym dole brzucha i czuć taką wypchniętą pomarańcz i w tym przypadku boli.

    Oj, znam to ;) Moj maluch ma jeszcze to do siebie, ze czesto zaczyna sie ruszac wtedy kiedy ja. Np. "siada" mi na pecherzu najczesciej na spacerze, w otoczeniu betonowej pustyni - i zaczyna sie walka o przetrwanie, czyli poszukiwanie toalety... No i sa tez regularne czkawki, przy ktorych skacze caly moj brzuch. Narazie jest to slodkie i przyjemne uczucie, ale zobaczymy jak z ta jego ruchliwoscia bede sie czula w III trymestrze! Co do opinii lekarza - moja ginekolog stwierdzila, ze to kwestia temperamentu ;)

    #rodzew2018
    p19u3e3kzaje7hnn.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 września 2017, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sporo moich znajomych mam mówi, że pory, w których dziecko rusza się najintensywniej w brzuchu, pokrywają sie później z porami jego największej aktywności poza lonem matki.. Czy to oznacza, że moje dziecko będzie rozpoczynać dzień o godz 21? :p posiadacie jakąś wiedzę w tym temacie? ;)

    Talla lubi tę wiadomość

  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 26 września 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz w 15 tygodniu czuje jak leżę delikatnie na brzuchu albo na plecach taką rybkę :P
    jak zjem dużo słodkości to też tak czuję:P

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
  • marmi Autorytet
    Postów: 558 399

    Wysłany: 8 października 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w pierwszej ciąży. Mam też łożysko na przedniej ścianie i włąsny nadbagaż kilogramów sprzed ciąży ;) Wszystkie te czynniki rzekomo sprawiają, że ruchy powinnam poczuć później niż przeciętna, przyszła mama.

    Pierwsze ruchy poczułam około 19/20tc - były jeszcze bardzo nieregularne. Co ciekawe, nie czułam ich "w brzuchu", ale bardziej na dłoni, którą trzymałam na brzuchu. Teraz w 24tc czuję już brzdąca regularnie - kilka razy dziennie jest taka seria kopniaczków, choć oczywiście zdarzają mu się leniwe dni, kiedy muszę bardzo mocno wsłuchiwać się w siebie, żeby coś poczuć :)

    oar8vfxm9pilbm4k.png
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 11 października 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja się zastanawiam czy to normalne że czuje ruchy dziecka tylko bardzo nisko? Jestem w 25 tygodniu i mam łożysko na przedniej ścianie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 11:10

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 11 października 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak miałaś usg 12 tc to pamiętasz jak nisko lekarz jeździł głowicą? :) właśnie am nisko jest maluch :) jak już będzie duży to poczujesz i pod żebrami :D

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 11 października 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invictia wrote:
    Cześć, jestem w 20tc i jeszcze nie poczułam ruchów.
    Zastanawiam się, kiedy wy mamusie poczulyscie pierwsz ruchy, w pierwszych ciążach.
    w pierwszej ciąży poczułam dopiero koło 21tygodnia

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są, są! Czuję od kilku dni, ale dzisiaj jestem pewna. Tak się cieszę. W drugiej ciąży nie dotarłam do tego etapu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 22:29

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Elvie Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży 19 tc, teraz juz od 17 tygodnia konkretnie się malenstwo wierci, w obu ciazach lozysko na tylnej ścianie

    19.01.2005 Alan <3
    9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
    PCO
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 21t4d i dopiero od 3-4 dni czuje bardzo delikatne pukniecia. Chyba gdybym ich tak nie wyczekiwała, to moglabym w ogole nie zwrocic uwagi. Mam łozysko na przedniej scianie.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Sporo moich znajomych mam mówi, że pory, w których dziecko rusza się najintensywniej w brzuchu, pokrywają sie później z porami jego największej aktywności poza lonem matki.. Czy to oznacza, że moje dziecko będzie rozpoczynać dzień o godz 21? :p posiadacie jakąś wiedzę w tym temacie? ;)
    Niestety to co piszesz potwierdziło się u mojego syna. Byłam totalnie wykończona. Po kąpieli miał drzemkę 30 minut i zaczynała się najlepsza zabawa ever. Chodzenie dodać o 23-1 w nocy. Koszmar. Musiałam poczytać sporo o regulowaniu snu dziecka, żeby coś z tym zrobić. Niedługo skończy 2 lata, a nadal budzi się w nocy 5-6 razu. I wcale nie na mleko. Tak po prostu.

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Fox&fox Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja fasolka zaczela plywac w 18 tygodniu, pozniej z dnia na dzien czulam coraz wyrazniejsze ruchy. Na swieta troche mi przysnela i sie zamartwialam, ale jak swieta minely nagle sie obudzila haha. Teraz jestem w 22 tygodniu i czuje bardzo wyraznie. Lozysko mam na tylnej scianie. Moj maz jeszcze niestety nic nie czuje..

    Pozdrawiam

    Foxy
  • Ha Autorytet
    Postów: 871 725

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuje wyraźne ruchy od tygodnia. Dzidzia najbardziej aktywna jest wieczorem :)

    19.01.2007 córka
    09.06.2014 córka
    ex2bkrhm336va282.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w pierwszej ciąży jutro mija 17 tydzień:) wczoraj leżąc w łóżku na boku czułam jak coś mi pływa po brzuszku:) najczęściej jak leżę w łóżku czuje na dole brzucha lekki ucisk i takie dziwne uczucie :) to chyba maluch ! Czekałam na to i czekałam zobaczymy czy ruchu się nasila

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • yvonneSW Autorytet
    Postów: 532 527

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 19:18

    Mój synek 💗
    zqh730k.png
    04.2019 Okruch 5tc 😔
    Moj drugi synek💜
    vgr00ts.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ