X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Picie kawy w ciąży
Odpowiedz

Picie kawy w ciąży

Oceń ten wątek:
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 24 marca 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    Dziewczyny mam małe pytanko. czy pijecie kawę w ciąży ? Czytałam na internecie, że niby można filiżankę dziennie. A jedni mówią, żeby nie pić żeby dziecko nie miało problemów z sercem. Co na to Wasz ginekolog ? Może sam coś mówił ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj ginekolog pozwala mi na jedną filiżankę kawy dziennie, ponieważ mam baaardzo niskie ciśnienie :-) ale ja piję raczej mleko z kawą...

    kis lubi tę wiadomość

  • annggela Autorytet
    Postów: 1247 1430

    Wysłany: 24 marca 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije inke, po 2-3 dziennie. Pierwszej kawy nie moglam wypic ale sie przyzwyczailam i ja lubie teraz. Tyle ze starajac sie o dziecko odstawilam kawe i juz 4 miesiac nie pije :)

    qdkkjw4zfn9a9o9i.png

    mhsv9vvj4dj4thic.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 25 marca 2015, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też piję Inke (zwykłą lub karmelową)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2015, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:48

  • Kasiarzynka Autorytet
    Postów: 1087 672

    Wysłany: 25 marca 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 15:28

    wnidtv73dpzdszlc.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 25 marca 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję kawę rozpuszczalną z jednej płaskiej łyżeczki z mlekiem nie więcej niż 2 razy w tygodniu bo po prostu nie mam ochoty ale słyszałam,że można codziennie wypić filiżankę więc luz :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 25 marca 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny za odzew :)

  • Migotkaa Autorytet
    Postów: 4522 7694

    Wysłany: 25 marca 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japije codziennie jedna rozpuszczalna z mlekiem:)

    Martika87, respondeca lubią tę wiadomość

    gwig1q1.png

    8e44aa0d87.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 25 marca 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz powiedział, że słabą można. A jak ktoś jest kawoszem i kofeina już na niego właściwie nie działa, to tym bardziej ;) Jeżeli masz ogólnie niskie ciśnienie, to nawet Ci pomoże ;)

    kis lubi tę wiadomość

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 25 marca 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też piję staram się rozpuszczalną ale czasem mam straszną ochotę na sypaną.. Czytałam że jak się piło przed ciążą to można sobie pozwolić na jedną filiżankę :)

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • Monia_86 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 28 marca 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję kawę bezkofeinową (Nescafe, Jacobs), wg mnie smakuje tak samo, jak ta z kofeiną :)

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 28 marca 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wysokie ciśnienie, więc kawy w ogóle pić nie mogę. Upewnij się, że z Twoim ciśnieniem jest wszystko w porządku i jeżeli tak, możesz spokojnie jedną dziennie pić, ale na wszelki wypadek zapytałabym lekarza, czy nie widzi przeciwwskazań ;)

    kis lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia_86 wrote:
    Ja piję kawę bezkofeinową (Nescafe, Jacobs), wg mnie smakuje tak samo, jak ta z kofeiną :)
    ja podobnie do tego mleko 2%

    Fatim lubi tę wiadomość

  • MotylekKira Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 28 marca 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wyobrażam sobie dnia bez kawy. Pracuję, studiuję 300 km dalej więc nie ma opcji z moim ciśnieniem abym przeżyła bez niej. W ciągu dnia piję jedną kawę rozpuszczalną z 1,5 płaskiej łyżeczki z mlekiem, i 1-2 mama coffie waniliowe. Podziwiam Panie które potrafią żyć pełnią życia bez kawy.

    Laurka lubi tę wiadomość

    788pt8hi5zrbbj3r.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 28 marca 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MotylekKira wrote:
    Ja nie wyobrażam sobie dnia bez kawy. Pracuję, studiuję 300 km dalej więc nie ma opcji z moim ciśnieniem abym przeżyła bez niej. W ciągu dnia piję jedną kawę rozpuszczalną z 1,5 płaskiej łyżeczki z mlekiem, i 1-2 mama coffie waniliowe. Podziwiam Panie które potrafią żyć pełnią życia bez kawy.

    Kwestia przyzwyczajenia - kiedy wyrobi się nawyk "porannej" kawy, to faktycznie później może być ciężko. Ja zawsze wolałam małą rozgrzewkę i dobre śniadanko :D A kawę piję okazjonalnie, dla przyjemności ;)

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • Paragonik_93 Przyjaciółka
    Postów: 118 32

    Wysłany: 29 marca 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą piłam codziennie jedną kawę, ale w ciąży odstawiłam i pije od czasu do czasu! Teraz może od początku wypiłam może ze 3 -4 kawy! Wczoraj jakoś mnie naszło i sobie zrobiłam rano, ale powiem szczerze, że nie smakowała mi!

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 29 marca 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też przy niskim ciśnieniu mam "zalecaną" lekarz powiedział , że kawa ale zaznaczył, że musi być z mlekiem można wypić 1 dziennie ;)

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 30 marca 2015, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwielbiam kawę, przed ciążą piłam baaaardzo dużo, później zaczęłam pić inke, a obecnie odrzucilo mnie od wszystkiego co lubiłam więc kawy w ogóle nie piję. Ale gdybym mogła to marzy mi się słaba rozpuszczalna z mlekiem:-)

    agniesja lubi tę wiadomość

    21.10.2015 Leon <3
  • miluska Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 maja 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrezygnowałam z picia kawy, gdzieś czytałam że może mieć to wpływ na niską wagę urodzeniową dziecka, zresztą mam też prblem z ciśnieiem, zamiast małej czarnej piję mama coffee o smaku toffi :), pychotka, a co z kawą podczas laktacji?Też piłyście czy odstawiłyście?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ