X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr pępowina dwunaczyniowa
Odpowiedz

pępowina dwunaczyniowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aaricia85 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 listopada 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała lub ma pępowinę dwunaczyniowa? Jak to się skończyło ? Co wiecie na ten temat? Strasznie się martwię , (póki co dzidziuś rozwija się prawidłowo)

    gann3e3kpnzw6z1p.png
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 15 listopada 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 3 naczynia ale rozmawiałam o tym z moim lekarzem i mówił że kiedyś mówiło sie że mogą to być wady itp. ale zrobili szczegółowe badana na dużej liczbie dzieci i okazało się że wcale nie prognozuje to niczego złego. Głowa do góry :)

    Aaricia85 lubi tę wiadomość

  • Aaricia85 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 listopada 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Vriola za odpowiedź, uspokoiłaś mnie trochę, mieszkam za granicą i tu lekarz nawet nie rozwinął tematu tylko poinformował mnie, że taką mam pępowinę. A ja jak wróciłam do domu i "wklepałam" to w gogle to trochę się przeraziłam,
    Pozdrawiam serdecznie

    gann3e3kpnzw6z1p.png
  • lilija Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Mi przy badaniu połówkowym wyszło, że mam taką pępowinę. Zmartwiłam się. Jednak lekarka mówiła, że dzidzia rozwija się prawidłowo, rośnie i nie ma wad serduszka itp. Tylko kazała przyjść w 30 tygodniu na badanie, bo na tym, etapie jakby się coś działo z serduszkiem to mogłoby być nie widać. Boję się, ale też poza tym nic nie stwierdziła i mam nadzieję, że jakoś to będzie:)

    Aaricia85 lubi tę wiadomość

  • Aaricia85 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 listopada 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc trzymam kciuku za siebie i za Ciebie, musi być dobrze :-)

    gann3e3kpnzw6z1p.png
  • anqa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 listopada 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja trzecia córka miała 2naczyniowa pepowine. Córka ur. koniec 36 tc, niska waga urodzeniowa 2560gr, z drobną wada serca (często sprzezona z pepowina dwunaczyniowa) - 2 ubytki międzykomorowe, obie dziurki zarosly się ok. 18 mz.

  • anqa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 listopada 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wada serca na echo w ciąży nie wyszła (miałam 2 razy). Dopiero po porodzie

  • Aaricia85 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 listopada 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że dziurki się zarosły. Miałaś wywoływany poród w 36 tyg.? (czytałam w Internecie, że często w przypadku pępowiny dwunaczyniowej "zaleca się" wcześniejszy poród) Tobie też tak mówiono?

    gann3e3kpnzw6z1p.png
  • anqa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 20 listopada 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam trzecie cc, miało być na koniec 37tc bo tak się robi planowo po dwóch lub więcej cc, ale zaczęła mi pękać macica i wyjeli jeszcze parę dni wcześniej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2016, 22:00

  • Bold Koleżanka
    Postów: 45 36

    Wysłany: 19 lipca 2023, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy ktoś może miał jeszcze taki problem? Ja mam na razie podejrzenie takiej pępowiny, ale i tak strasznie panikuję. Będę wdzięczna za wiadomości

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ