X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Pępek?
Odpowiedz

Pępek?

Oceń ten wątek:
  • Ewka31 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    23 tydzien, pepek troche sie splaszczyl, ale nadal w srodku, brak linii :)

    Ewka31
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie to samo :)


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pępek już niemal zupełnie płaski,na równi z resztą brzucha,ale ja nigdy nie miałam bardzo wklęsłego pępka,wręcz w dzieciństwie mi wystawał,więc się tego spodziewałam :).W każdym razie śmiesznie wygląda.

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana, twoje staniki wyglądają na mega wygodne... podziel się informacją co to za firma?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, właśnie, podpinam się pod pytanie :).

  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    27 tc a pępek jeszcze jest ;)

  • Kunita Ekspertka
    Postów: 165 103

    Wysłany: 4 marca 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co do pępka, to bolał Was? Tzn tak kłuł przy głębszym oddechu albo czułyście takie rozpieranie w okolicach pępka? Ja tak mam czasami i nie jest to przyjemne uczucie..

  • Bea_tina Autorytet
    Postów: 2760 3068

    Wysłany: 4 marca 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kunita ja miałam czasami wrażenie, że maluch bawi sie moim pępkiem. Często mnie bolał tak powyżej. Lekarz powiedział ze nic nieprawidłowego nie widzi i tyle. W zasadzie do tej pory mam siniaki w okolicy pępka;) Teraz juz nie boli i jest ok.

    1usapiqvs8bdmaac.png
  • Kunita Ekspertka
    Postów: 165 103

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_tina, dzieki za odpowiedź. Rzeczywiście, ciekawie miałaś z tą "zabawą pępkiem".

  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 5 marca 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi pępek wychodzi powoli na wierzch (19tc), zawsze miałam wklęsły. Mam nadzieję, że on nie wyjdzie tak zupełnie na wierzch, bo go lubiłam :D

    A, i kreskę mam, ale to z poprzedniej ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2014, 20:48

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój wychodzi, jakoś tak od góry tylko :-) a i mam już ciemną kreseczkę na brzuchu :-)

  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 14 marca 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pępek był zawsze moją małą dumą. Wyglądał jak porstopadła kreseczka, teraz w 24tc o ups... trochę się zrobił okrągły, płytszy, ale mam nadzieję, że nie wyskoczy na zewnątrz...

    Co do ciemnej linii na brzuszkach to jest to Linea nigra (łac. "czarna linia").
    Z tego co wiem problem dotyczy kobiet o ciemnej karnacji, pojawia się około 7 m-ca, ale znika po porodzie.

    Pozdrawiam

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 14 marca 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ja wiem, czy dotyczy kobiet o ciemnej karnacji chyba roznie:
    Ja widze od poczatku ciazy, staje sie coraz bardziej wyrazna, moja cera jest dosc jasna.


    Kresa czarna
    Kresa czarna (linea negra) to brązowa linia pośrodku brzucha przebiegająca naturalnie u kobiet ciężarnych od wyrostka mieczykowatego mostka do spojenia łonowego. Kresa czarna zastępuje w ciąży fizjologiczną kresę białą (linea alba) w wyniku odkładania się w tym miejscu zwiększonej ilości barwnika - melaniny. Kresa biała to silne pasmo ścięgniste utworzone przez splecione ze sobą włókna rozcięgien mięśnia poprzecznego i mięśni skośnych brzucha obu stron. Kresa czarna tworząca ciemną kreskę wzdłuż brzucha znika po urodzeniu dziecka, aczkolwiek jej blednięcie może trwać długo, około 10-12 miesięcy po porodzie.

    Linia na brzuchu w ciąży, inaczej kresa czarna, to naturalne przebarwienie skórne kobiet. Spowodowane jest ono działaniem hormonów ciążowych oraz malanotropiny. Kresa czarna znika wraz z ciążą, choć nie od razu. Może utrzymywać się jeszcze kilka miesięcy po urodzeniu dziecka.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 14 marca 2014, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie kreska jest od kilku dobrych tygodni choć jest jeszcze bardzo cieniutka, początkowo biegła do pępka, od jakiś dwóch tygodni już jest nad pępkiem tak kilka centymetrów więc się chyba wydłuża
    Pępek wklęsły, może płytszy ale odrobinę
    Co do staników też sobie Alles mama zamówiłam ostatnio dokładnie ten
    http://www.lovemum.pl/products/biustonosz-alles-mama-letizia
    polecam, świetny

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 15 marca 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena wrote:

    Co do ciemnej linii na brzuszkach to jest to Linea nigra (łac. "czarna linia").
    Z tego co wiem problem dotyczy kobiet o ciemnej karnacji, pojawia się około 7 m-ca, ale znika po porodzie.

    Pozdrawiam

    A czy to jest w ogóle problem? :) Obyśmy miały tylko takie w ciąży, ja tego tak w ogóle nie postrzegam. Linię zauważyłam bardzo wcześnie, jeszcze w I trymestrze, a teraz podeszła już bardzo wysoko, aż pod piersi, tak, że przecina mnie od łona do cycków "na pół" ;). Śmiejemy się z tego z mężem. Poza tym ta linia przecież znika po porodzie, w przeciwieństwie do rozstępów na przykład, więc mi w ogóle nie robiło różnicy, czy ją mam, czy nie :).

    A, i nie mam ciemnej karnacji, jestem jasną blondynką o zielonych oczach, a linia ciemna, wyraźna i długaśna, więc tutaj nie ma reguły.

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 15 marca 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pępek wciąż jest wklęsły, linii też nie widać :)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 15 marca 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A u mnie kreska jest od kilku dobrych tygodni choć jest jeszcze bardzo cieniutka, początkowo biegła do pępka, od jakiś dwóch tygodni już jest nad pępkiem tak kilka centymetrów więc się chyba wydłuża
    Pępek wklęsły, może płytszy ale odrobinę
    Co do staników też sobie Alles mama zamówiłam ostatnio dokładnie ten
    http://www.lovemum.pl/products/biustonosz-alles-mama-letizia
    polecam, świetny

    Paula, a jak z rozmiarem tego stanika? Bo ja ostatnio chciałam sobie kupić normalnie w sklepie (nie przez internet) i poprostu każdy który w miarę pasował miał inny rozmiar :(
    Też chciałam kupić sobie te z Alles, bo widziałam, ze dużo dziewczyn z forum je kupuje- nawet dokładnie ten sam model, ale właśnie tej rozmiarówki się obawiam..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 15 marca 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja linie tez mam od dawna, nie mam az takiej ciemnej karnacji, ale i jasnej tez nie :D a co do pępka, narazie siedzi w srodku, wklesly, ale widze, ze robi sie coraz bardziej plytki :O po ciazy pępuszki wracają "na miejsce" ? :)

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 15 marca 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma ich już co wypychać, więc chyba tak ;). Ja mam zupełnie spłaszczony, jakby ktoś go żelazkiem wyprasował, czasami wystaje. Moja mama mówiła, że też taki miała w dwóch ciążach, ale "zassał" się z powrotem ;).

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 marca 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB ja kupiłam obwód więcej i miskę większą niż przed ciążą.
    Przymierzałam wcześniej stanik Dalii w takim samym rozmiarze i był dobry więc wzięłam ten, bo ogólnie Dalia i Alles mają dość podobna rozmiarówkę. Ale masz rację, zdarza się, że staniki nawet jednej firmy różnią się miedzy sobą bo może być uszyty choćby z innego materiału obwód i już się inaczej rozciąga.
    Jak masz czas to przymierz sobie gdzieś w sklepie a później zamów, a jak nie to na tej stronie co podałam wcześniej masz możliwość do 10 dni bezpłatnej wymiany
    Mi akurat spasował, następny chce kupić ten
    http://sklep.alles.pl/produkt,mama-caffe-latte-u,404.html
    widziałam na żywo i podoba mi się bardzo
    tylko zastanawiam się czy za miesiąc, dwa jeszcze mi się piersi nie powiększą i nie kupić o miskę więcej

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ