X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Otyłość w ciąży
Odpowiedz

Otyłość w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 10 października 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem w 17tyg ciąży, zaczynałam z wagą 92,5kg przy 168cm wzrostu. Dziewczyny w podobnej sytuacji proszę o informację jak wasi lekarze podchodzili to tego prowadząc ciążę? Bo moja p.dr. mnie cały czas straszy😬 na początku ciąży pomimo glukozy w normie wysłała mnie na test obciążeniowy profilaktycznie. Cukrzycy nie widać. Morfologię mam w normie, cukier i ciśnienie książkowe. Z dzidziusiem wszystko ok, a teraz mi przepisała acard i zastrzyki przeciw zakrzepowe naraz😲 też pytałam czemu i dlaczego naraz te dwa, odpowiedź oczywiście profilaktycznie 😩 juz nie wiem czy grzecznie to wszystko brać czy skonsultować u innego lekarza... A mnie to strasznie stresuje bo niby wszystko jest jak najbardziej ok, a leków i badań ciągle przybywa

  • Czitka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 października 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja mam 163cm wzrostu i zaczynałam z waga 117kg , teraz mam ok111kg bo mam cukrzycę ciazowa i jestem na diecie, czekam wizyty która mam mieć 4.11.21 a teraz jestem 11+5tc. Chodzę prywatnie do lekarza zero uwag. Mam również pakiet z pracy w Medicover tu lekarz tylko mi powiedział że najlepiej będzie jak nie przytyje, a teraz wręcz schudłam

  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 24 października 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co z lekami? Bierzesz też ten acard itd? Czy tylko pilnowanie cukrzycy i tyle?

  • Kasia86 Przyjaciółka
    Postów: 111 43

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja mam 176 cm zaczynałam z wagą 109 kg. Dziś 15+4 tc moja waga 95 kg. Póki co nie mam stwierdzonej cukrzycy na początku ciąży miałam krzywą i wyszła dobrze.

    h44eugpjsrlghhn9.png
  • Kasia86 Przyjaciółka
    Postów: 111 43

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i lekarz nic nie czepia się wagi ale mówi że dobrze że chudnę oby tylko później nie przytyć za dużo. Schudłam bo miałam nieustanne mdłości i jadłowstręt ale już przechodzi i waga wolne spada.

    h44eugpjsrlghhn9.png
  • Magdaa Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 14 marca 2022, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    160 cm i waga 86kg na chwile obecną, lekarz nawet się nie zająknął, ale moja ciąża jest prowadzona w Niemczech, chociaż ginekolog jest polakiem.. nie wiem czy to ma jakiś wpływ.

    f2w33e3kzw2jh2xq.png
    ___________________________________________
    09.04.2019 19tc (*)
  • Agola Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ani słowa. Acard mam od początku, nawet od początku starań. Niestety, przytyłam i nie chudnę. Zastanawiam się jak to będzie pozniej, bo póki co żadnych cukrzyc, nadciśnień, nic. W ogóle gdybym nie wiedziała, że jestem w ciąży i Mała nie kopała uparcie, to bym nie wpadła na to, że ktoś tam w środku siedzi - żyję jak przed ciążą.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ