X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr otyłość a ciąża
Odpowiedz

otyłość a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny na początku ciązy wazyłam ok 95,5 kg. teraz waże 94. nie mam apetytu czy przy mojej wadze nedzny jej przyrost stanowi klopot?

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, o ile nie masz ponad 2 metrów wzrostu, to się nie martw.
    Masz tu link do kalkulatora wagi w ciąży, z tym, że będąc otyłym lepiej trzymać się tej niższej granicy przybierania.
    http://babyonline.pl/kalkulator-wagi-w-ciazy.html

    Ja też jestem otyła i ginekolog oraz jeszcze jeden lekarz powiedzieli, że optymalnie będzie, jeśli przybiorę 6-7 kg, a więc tylko waga dziecka, łożyska, wód i tym podobnych "składników" ciąży, bo każdy kilogram więcej to tłuszcz. Jak na razie nic nie przybrałam, a nawet mam ok 2 kg mniej przez mdłości w I trymestrze i dietę cukrzycową od II trymestru, a to już połowa ciąży. I diabetolog i ginekolog mówili, że taki lekki spadek wagi w moim przypadku nie martwi wcale.

    mrówa lubi tę wiadomość

  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję ci bardzo :) w siweta do tego przeszlam jelitowke i ogolnie apetyt mam duzo mniejszy. ja przed ciaza schudlam 10 kg w ramch przygotowac do ciazy.

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrówa, najważniejsze, że dziecko rozwija się prawidłowo. Powodzenia!

  • French_Lover Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrówa, nic ni martw. Spotkałam się z opinią u kilku lekarzy, że nawet jeśli byś najpierw traciła na wadze na początku, a potem nieznacznie przybrała - tyle co dziecko, wody i łożysko to ok, tak ma być.

    Im niższa waga przed ciążą tym przeważnie dziewczyny więcej przybierają w trakcie, i odwrotnie. Też polecam rzucić okiem na kalkulatory wagi - dotyczące przybierania w ciąży.

    w57vgov3sg8z8thq.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj lekarz mnie chwali bo nie tyje :D no i jem mniej bo apetyt pozwala mi na tyle wlasnie ile jestem w stanie jesc. nie mam preferencji specjalnych ... no moze poza pomidorowka i mandarynkami :)
    wiec moze uda mi sie nie przybrac za duzo ...potem bedzie latwiej :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ