X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr opryszczka na ustach
Odpowiedz

opryszczka na ustach

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do maluszka

  • Marta28 Ekspertka
    Postów: 223 127

    Wysłany: 8 maja 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apaczka nie przepraszaj :-). Każdy ma prawo do napisania swojego zdania. A czasem opinia jest bardzo cenna..

    2nn33e3kygfl7iaf.png

    7b13822a6ea8651351a8fcaa026c5d99.png
    Kalendarz

  • apaczka Autorytet
    Postów: 1763 4120

    Wysłany: 8 maja 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro Twój lekarz przypisuje Ci leki, ktore nie są zalecane w ciąży to ja bym zmieniła lekarza. Są takie, które są bezpieczne. A co do wirusa to i owszem ale nawracająca opryszczka nie wywołuje wiremii czyli wirus nie krąży we krwi. Każda z nas robi jak uważa dla dobra dziecka.

    9f7jpx9i1ln9kxb1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile razy przeczytałam,ze dziewczyny straciły dziecko przez nie leczenie opryszczki mimo,ze juz wczesniej miały...Wiecej przeczytalam opinii,ze biorą te tabletki w ciazy i nic nie jest,wiec przestan mnie straszyć kobieto,bo to chyba Ty powinnaś lekarza zmienić. Możesz wyrazić swoją opinie,a nie mnie tu nastraszac co jest dobre dla dziecka! Tego nie wiesz,bo nie jestes ginekologiem z 30-kilkuletnim stażem! Gdzie masz dowód na to,ze szkodzą dziecku? Jak na razie to ja mam pełno dowodów na to,ze nic się nie dzieje,biorąc te tabletki w ciąży.
    Chciałam,żeby wypowiedziały sie kobiety,które przechodziły opryszczkę w ciąży i miały moze z tym lekiem do czynienia,a nie te które nie maja w tym doświadczenia.
    Farmaceutka moze tez powinna wylecieć z pracy,bo powiedziała ze są bezpieczne w ciazy i mi je sprzedala:D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zauważyłam,ze Ty taka mądralińska jestes we wszystkich postach:) moze nie mądraluj za dużo,bo potem jeszcze niechcąco któraś przyszła mama skorzysta z Twoich niedoświadczonych rad i życie jej zrujnujesz.
    Nie wypowiadaj sie po prostu jesli masz zamiar straszyć ludzi,a sama nie przezylas tego o czym napisal ktoś ,kto potrzebuje rady.

    ceska, Martika87 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak na marginesie...Heviran,to lek którego substancja czynną jest Aciclovir! I to właśnie Aciclovir podawany jest kobietom w ciazy.
    To nie jest jakiś wynalazek.
    Ty chyba sporo nie wiesz o opryszczce,a sie wypowiadasz w taki sposób jakbyś znawca była :)
    Lek ten jest bezpieczny o czym jest napisane dosłownie wszędzie,a niebezbieczne jest nie zażywanie tego leku,bo opryszczka grozi nawet śmiercią płodu.

  • apaczka Autorytet
    Postów: 1763 4120

    Wysłany: 9 maja 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie denerwuj się tak bo stres szkodzi ;-) p.s ja zauważyłam, że we wszystkich postach jesteś taka nerwowa ;-) spokojnie. Zdrówka życzę i zdrowego dziudziusia :-)

    9f7jpx9i1ln9kxb1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodii ewidentmnie mnie teraz wkurzyłas chociaz ten post nie byl do mnie.. zadajesz pytania, ludzie dziela sie z Toba swoja wiedza a Ty i tak sluchasz tylko lekarza i robisz jak chcesz.. to po jaka cholere zadajesz te pytania? Kreci Cie krytykowanie innych? Kazdy dzieli sie wiedza jaka ma i chce pomoc.. wiec albo zrezygnuj z forum albo siedz cicho.. i nie krytykuj innych bo nikt tu nie bedzie chcial z Toba rozmawiac.. zachowujesz sie jak rozpieszczone male dziecko.. uspokoj sie blagam bo tego sie czytac nie da...
    p.s kontaktowala sie z ginekologiem w sprawie opryszczek. jezeli sie juz ja przechodzilo to nie nalezy brac heviranu bo to bezsesnu, nie ma naukowych dowodow ze wtorna oprszyczka ustna zabila jakies nienarodzone dziecko..

    apaczka lubi tę wiadomość

  • apaczka Autorytet
    Postów: 1763 4120

    Wysłany: 9 maja 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailatan dziękuję bo myślałam, że to ze mną coś nie tak :) To prawda, jesteśmy na publicznym forum i każdy tu ma prawo do wyrażenia swojej opinii i tyle :) A do Doodi : Co do obrażania mnie to akurat mnie nie znasz i nie masz prawa krytykować stanu mojej wiedzy bo ta jest odpowiednia. Jak już pisałam, tak się składa, że jestem lekarzem i wiem co nieco na medyczne tematy ;) I nie jest to wiedza zaczerpnięta z dr Googla jak w Twoim przypadku więc powstrzymaj się przed złośliwymi komentarzami. One świadczą tylko o Tobie. Jak już wspomniała koleżanka wyżej, wyraziłam moją opinię a Ty oczywiście masz prawo robić co i jak chcesz. To tylko forum. Wyluzuj i ciesz się ciążą bo to piękny stan :) Jak dla mnie temat jest zamknięty.

    9f7jpx9i1ln9kxb1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej...wszyscy sa przeciwko mnie ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W panikę nie można wpadać, osobiście bym nie wzięła, leczyłabym jak zawsze: wysuszać, maść trybiotyk, maść cynkowa, ewentualnie na wyjście plasterki.
    Jednak, lekarze chyba wiedzą co robią , jeśli powiedział że można, jeśli farmaceutka potwierdziła to nie stresujmy koleżanki.

    Wiadomo, nie wolno ryzykować ,ale też niewolno nie leczyć.

    Życzę Tobie zdrowia.

    dddodiii lubi tę wiadomość

  • Marta28 Ekspertka
    Postów: 223 127

    Wysłany: 9 maja 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Ojej...wszyscy sa przeciwko mnie ...


    Czemu ? Bo ktoś ma inne zdanie ? Każdy ma.di tego prawo :-)

    2nn33e3kygfl7iaf.png

    7b13822a6ea8651351a8fcaa026c5d99.png
    Kalendarz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Ja z opryszczką borykam się od dziecka, nigdy nie brałam leków i raczej się spotykałam z opinią że one wcale nie są takie super. W ciązy na początku opryszczka wyłaziła mi non stop, jedna się kończyła wychodziła druga. Smarowałam jak zawsze + plasterki. Był to niczym urok jak inne dolegliwości pierwszego trymestru. Minęło.
    Dzidziuś póki co jak najbardziej zdrowy, dziś kolejna wizyta, zobaczymy jak sie miewa.
    Też jestem zdania, że jeśli to nie jest pierwsze zarażenie to nie panikować i nie faszerować sie niepotrzebnie lekami.
    dddodiii i nie chodzi o to, że wszyscy przeciwko Tobie tylko każdy ma swoje zdanie.
    Nie wiem,czy potrzebnie,czy niepotrzebnie,ale skoro lekarz kszami natychmiast przyjechać po receptę,to mysle,ze potrzebnie...
    Zdania na ten temat sa podzielone,ja to rozumiem i tak juz zostanie,ale nie prosilam sie nikogo,żeby mi pisał,ze mam sama wiedzieć co jest lepsze dla mojego dziecka itd. Wlasnie chodzi o to,ze nie wiem jak by się to skończyło,gdybym olala lekarza. Chciałam,żeby doradzil mi ktos,kto brak te tabletki,a nie ktoś,jak koleżanka,ktora wymądrza sie na ich temat,a nie miała z nimi do czynienia. Różne juz tabletki brałam i żadne nie zaszkodzily,wiec mam nadzieje,ze i te nie zaszkodzą...o czym dowiem sie za kilka dni ;)

  • Marta28 Ekspertka
    Postów: 223 127

    Wysłany: 12 maja 2015, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche odbiegnę od głownego tematu ale jestem ciekawa czy robilyście w ciąży badanie HCG. I kto Was namówił na to badanie, lekarz czy może forum ?

    2nn33e3kygfl7iaf.png

    7b13822a6ea8651351a8fcaa026c5d99.png
    Kalendarz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hcg? Znaczy beta hcg,tak? Lekarz mnie wyzywal,ze zrobiłam,a zrobiłam,bo...dzuewczyny na forum mnie wygonily na to badanie:) normalnie,to bym nawet nie wiedziała,ze jest cos takiego..
    Przeciez po prostu robi sie test,a za jakis czas do ginekologa...A beta,to niepotrzebny stres wg mnie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwaga! Uwaga! Bylam u Gina dzisiaj,jestem po kuracji Heviranem pięciodniowej i z dzidziulkiem idealnie:)
    Urósł prawidłowo jak na ten tydzień :)
    Hevoran jak najbardziej bezpieczny w ciazy-jestem tego przykładem,a opryszczki nie ma:)

  • Marta28 Ekspertka
    Postów: 223 127

    Wysłany: 15 maja 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super wiadomość :-)
    A odnoście badania beta HCG to właśnie, tak jak ze wszystkim co lekarz to opnia.. Wg mnie to badanie nie jest głupotą!! Bo dzięki temu badaniu udalo mi się wcześnie wykryć ciążę pozamaciczną, i to gin kazal mi zrobić!
    W tej obecnej ciąży " pod wpływem forum, polecialam na betę juz 12dpo, i powtórzyłam 16dpo, zgodnie z zaleceniem gina.
    Przez swoje doświadczenie nauczyłam się, że nie mozna zrobic testu i czekać z wizyta u lekarza. Po stracie pierwszej ciąży postanowiłam sobie tak - jeżeli test będzie pozytywny od razu oddaje się pod opiekę gina.

    2nn33e3kygfl7iaf.png

    7b13822a6ea8651351a8fcaa026c5d99.png
    Kalendarz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no widzisz..Ale chyba i tak pozamacicznej nie można od razu wykryć..Bo tam jeszcze nic nie ma jak się zrobi test...nie wiem.

  • Marta28 Ekspertka
    Postów: 223 127

    Wysłany: 15 maja 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pierwsza betę miałam 350 , a drugą po 5 dniach 650, gdzie taki przyrost pownien byc po 48godzinach a nie po 5 dniach!! Test z krwi wczesniej wykryje ciąże niz taki apteczny. Ale ja miałam test tez pozytywny, dlatego poleciałam do gina. Ale na usg nic nie bylo widać w macicy. Dopiero po drugiej becie zaczęliśmy się martwić , bo i w jajowodzie nic nie było jeszcze widać. więc od razu wyrok - ciąża pozamaciczna, tylko gdzie? po kolejnych hcg lekarz dostrzegł ciążę w jajowodzie.

    2nn33e3kygfl7iaf.png

    7b13822a6ea8651351a8fcaa026c5d99.png
    Kalendarz

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ