X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr opalanie
Odpowiedz

opalanie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mamuśki ! Mam pytanko! Czy może opalacie się w ciąży? Jestem trochę podłamana bo mój narzeczony właśnie pojechał nad morze ze znajomymi, a ja po artykułami na necie w ostatniej chwili zrezygnowałam. Nad morzem w ogóle nie ma cienia, mocno grzeje,bałam się, że może coś się stać. Zawsze jak jedziemy to na kilka godzin. Nie mam parasolki, która dałaby mi cień, kremu też nie :( Co wy o tym myślicie? Na necie czytam, że absolutnie zabronione bo dziecko nie lubi ciepła, może to wywołać skurcze itd.

  • e_v_e Ekspertka
    Postów: 209 313

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam,ze trzeba uważać na słońce w ciazy ponieważ mozna nabawic sie przebarwien :/

    w57vhgqsvnsaad78.png
  • paulinaw Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie ciekawe bo ja słyszałam różne opinie co do opalania a jak z ochłodzeniem się w wodzie?

  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O pływanie pytałam się lekarza to mowil, ze mozna, a jesli chodzi o opalanie to moj narzeczony wrocil z nad morza i mowil, ze bylo duzo kobiet z brzuszkiem, mialy po prostu dlugie bluzki, kapelusz i dół od stroju :) Wiadomo nie mozna 4-5 godz lezec, ale 2 max mysle, ze nie zaszkodza :)

    O przebarwieniach tez czytalam, posiedzialam dzis na balkonie razem moze godzine i nic sie nie stalo, zadnych plan czy zlego samopoczucia. A i sie opalilam ;)

    paulinaw lubi tę wiadomość

  • paulinaw Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to fajnie :) Trzeba korzystać, a słońce też bardzo nie szkodzi o ile się nie przesadza, bo to witamina D :)

    znalazłam fajny artykuł o "Słonecznych mamach" zawsze jakieś konkretne informacje można wyczytać :)

    http://www.ciazowy.pl/artykul,sloneczne-mamy-opalanie-w-ciazy,800,1.html

  • chomiczek Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie byłam na 2-tygodniowych wczasach w Turcji, i jak się okazało, wcale nie byłam jedyna z brzuszkiem. Co prawda leżałam pod parasolem i brzuch przykrywałam poskładanym pareo, ale widziałam, ze większość dziewczyn robiło tak samo. Mój lekarz powiedział, ze mogę spokojnie jechać i po prostu nie leżeć na otwartym słońcu, a pod parasolem albo w cieniu i będzie dobrze. Co do kąpania, to i w morzu się kąpałam i w basenie i też lekarz nie widział w tym żadnego problemu.

    paulinaw lubi tę wiadomość

    chomiczek
  • Marzena27 Autorytet
    Postów: 370 635

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówiłam dzisiaj mojemu lekarzowi o wakacyjnych planach nad morzem, pytałam o kąpiel w morzu, w basenie i o słońce. Co do basenu zalecał ostrożność, ze względu na bakterie, szczególnie, że ja mam wieczne infekcje. Ale stwierdził, że jak już doleczę moją infekcję to mogę spróbować czasami popływać. Co do kąpieli w morzu nie miał żadnych zastrzeżeń, mówił że najważniejsze na co trzeba uważać na wakacjach to słońce i przegrzewanie organizmu. Nie można bezpośrednio wystawiać brzuszka na ostre słońce i przegrzewać się. Tak więc jednym słowem, ostrożność :) pewnie będę wybierać cień pod parasolami i zakrywać brzuszek przewiewnymi bluzkami

    oar83e3kxk11r0ik.png


    ex2bmg7yfkaymxmq.png

    i81xxzdv8mhocgdy.png
  • .joanna Przyjaciółka
    Postów: 97 54

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam myślę, że jak się tylko ciepło zrobi to będę się opalać :) Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku :)

    eikt43r83lbyfg23.png
    eikt43r8tmxr8y85.png[/url]

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ