X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Odwarstwienie kosmówki/łożyska
Odpowiedz

Odwarstwienie kosmówki/łożyska

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • .sylwus++. Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety powiekszyl sie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie usg w 10tc czysto, w 11tc silny krwotok i krwiak 80x25mm, ogromna czarna dziura nad dzieckiem. Krwiak kosmówkowy, odkleił fragment kosmówki, ginka nie dawała szans i przygotowała na poronienie.
    Aktualnie w 19tc, po 8tyg leżenia, łykania dupka, magnezu i wit c po krwiaku praktycznie nie ma śladu ☺

  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnie bywa z tymi krwiakami.
    W poprzedniej ciąży pod koniec 9 tygodnia trafiłam do szpitala z powodu krwotoku. Zdiagnozowano krwiaka podkosmówkowego, który powiększył się ostatecznie do wymiarów 60mm*25mm*32mm. Tak wyszło na USG w 10 tygodniu. Czyli krwiak znacznie większy od malucha. Zaczął się organizować, wypisano mnie ze szpitala z zaleceniem leżenia. Pomimo tego, że w domu leżałam nawet więcej niż w szpitalu, krwiak się gwałtownie opróżnił i na USG 5 dni później stwierdzono ciążę obumarłą.
    Teraz jestem w 10 tygodniu ciąży, niestety znowu mam krwiaka, ale tym razem malutkiego. Biorę luteinę, wit. C i magnez. Poleguję. Krwiak się zmniejsza i jestem dobrej myśli.
    W tej pierwszej ciąży konsultowałam się z kilkoma lekarzami poza szpitalem i potwierdzili, że nawet przy dużych krwiakach nie zaleca się bezwzględnego leżenia. Jak krew się nagromadzi, to lepiej żeby spłynęła. Z innych mniej typowych zaleceń to mówiono mi, żeby siedzieć w pozycji półleżącej, unikając uciskania macicy. I jeść dużo warzyw i owoców, żeby nie było zaparć, bo one też podobno nie działają korzystnie na krwiaki.
    Powodzenia! Krwiak nie wyrok! :)

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark zakamuflowany na maksa wrote:
    U mnie usg w 10tc czysto, w 11tc silny krwotok i krwiak 80x25mm, ogromna czarna dziura nad dzieckiem. Krwiak kosmówkowy, odkleił fragment kosmówki, ginka nie dawała szans i przygotowała na poronienie.
    Aktualnie w 19tc, po 8tyg leżenia, łykania dupka, magnezu i wit c po krwiaku praktycznie nie ma śladu ☺

    super, bardzo się cieszę, że wszystko dobrze się skończyło!! :)

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • .sylwus++. Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark zakamuflowany na maksa wrote:
    U mnie usg w 10tc czysto, w 11tc silny krwotok i krwiak 80x25mm, ogromna czarna dziura nad dzieckiem. Krwiak kosmówkowy, odkleił fragment kosmówki, ginka nie dawała szans i przygotowała na poronienie.
    Aktualnie w 19tc, po 8tyg leżenia, łykania dupka, magnezu i wit c po krwiaku praktycznie nie ma śladu ☺

    Kark, u mnie podobnie. Wchlanial Ci sie ten krwiak czy opróżniał i plamiłaś? U mnie już lepiej, zaczął się zmniejszac i aktualnie ma niecałe 4 cm. Leżę już 5 tydzień...teraz już normalnie funkcjonujesz czy dalej leżysz?

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .sylwus++. wrote:
    Kark, u mnie podobnie. Wchlanial Ci sie ten krwiak czy opróżniał i plamiłaś? U mnie już lepiej, zaczął się zmniejszac i aktualnie ma niecałe 4 cm. Leżę już 5 tydzień...teraz już normalnie funkcjonujesz czy dalej leżysz?

    trzymam za Ciebie kciuki sylwus, pisz koniecznie jak sytuacja

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normlanie, ale staram się oszczędzać i jak brzuch boli to leżę.

    Ogólnie pierwsze 4tyg leżałam totalnym plackiem, wstałam może kilka razy i plamiłam/krwawiłam, a krwiak się ledwo co zmniejszył (boki się zaczynały goić i reorganizować).
    Kolejne 4tyg musiałam wstawać, zaczęłam robić szybkie obiady, więcej byłam w pozycji półsiedzącej bawiąc się z dziećmi np. Plus kilka razy miałam orgazm (przez sen), bo chyba już moja podświadomość miała dość celibatu. Nie miałam plamień, czy krwawień, jedyne co to czasami skurcze, a na usg praktycznie zero krwiaka (jakieś mini strzępki) plus szyjka 4cm ☺

    U mnie to już kolejna ciąża z krwiakiem, z najmłodszą miałam krwiaczki 3x1cm plus 1x1cm w 8tc. Wtedy plamiłam, leżałam plackiem i zniknęły po 5tyg.

  • .sylwus++. Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :) ja krwawilam 3 dni, a potem prawie 3 tygodnie plamilam, czyli podobnie tak jak Ty. Teraz duzo leżę, lekarz kazal powoli funkcjonowac, ale po takim czasie mam bardzo malo siły i czuje ciagłe napinania brzucha przy jakieś aktywności.. pojawiaja sie skurcze, czasem dosyc czesto i nie wiem jaki to ma wplyw na krwiaka...a moze ten krwiak zwieksza czestotliwosc skurczy? W piatek na badaniu szyjka 34 mm, wiec narazie ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwus, u mnie krwawień był tydzień, plamień tydzień, a przez kolejne 2tyg od czasu do czasu plamienia.
    Też odkąd się podnoszę i funkcjonuję mam skurcze. Mówiłam o tym gince, u mnie szyjka 3.94mm, także super długa, ale na wszelki wypadek mam brać luteinę zamiast dupka na te skurcze. Też się szybko męczę i na nic nie mam sił i ochoty, ale powolutku i do przodu ☺

  • .sylwus++. Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 2 maja 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dostałam luteine i magnez na te skurcze, ale i tak je odczuwam, podobno do 10 skurczy na dzień moze byc, ale ja mam wrazenie ze czasem jest wiecej. I to bez wzgledu na to czy ciagle leze czy wiecej wstaje..

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ