X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Obstawianie duphastonu
Odpowiedz

Obstawianie duphastonu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 16tc i teraz biorę do niedzieli tylko jednego dupka. Schodzilam o jedna tabletkę tygodniowo. Brałam początkowo 3x 1 duphaston i 2x1 luteine dopochwowa.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 9 marca 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, obecnie jestem w 12 tyg ciaazy. Od 7tyg biore duphaston 3x1 poniewaz mialam dwudniowe plamienie, przy ktorym od razu zaczelam brac ten lek. Moj lekarz zaleca mi teraz przejscie na luteine podjezykowa 3×1 2tyg. Potem 2x1 2tyg. I potem 1x1 i tak teraz mysle ze to bedzie trwalo do ok. 18,19tydz. Nie jest to za duzo?
    Fakt faktem ze moj progesteron jest naprawde niski bo jakies 2tyg temu byl ok 25ng.
    Boje sie odstawic za wczesnie, ale z drugiej strony czy moge sobie lub maluszkowi jakos zaszkodzic biorac ten lek tak dlugo?
    Poprzednia ciaze poronilam, ale nie ze wzgledu na niski progesteron.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2019, 23:40

    10.09.2019 Marcel
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 10 marca 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam niski progesteron. Duphaston 3x1 brałam od 5 do 8 tygodnia, 2x1 do 18 tygodnia potem ze względu na szyjkę luteinę dopochwowo do 31 tygodnia (brałabym dłużej do 35 tygodnia tak jak mi kazała moja ginekolog ale byłam w szpitalu i tak mi odstawili). Córeczka urodziła się zdrowa. Progesteron nawet długo brany nie zaszkodzi dziecku, spokojnie :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 14 marca 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecku może nie ale moja profesorka mówi że to okropnosc dla organizmu (mordownia) odstawiłam od 16 tyg po pół tabletki). Brałam 3x1 obecnie 0,5 rano i 1 wieczorem w przyszłym tyg po pół i koniec. Luteinę mam brać do końca ciazy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2019, 15:52

    27a73b5519.png
  • sylvinka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również brałam duphaston 3x1 tabletka i luteina 3x1 tabletka od 6tc ze względu na spore krwawienia i późniejsze plamienia, które trwały ok miesiąca. Dawkę stopniowo obniżałam, a obecnie jestem w 14tc i biorę tylko duphaston na noc. Ginekolog zalecił branie duphastonu do końca opakowania tak też zrobie;)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ