X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Obstawianie duphastonu
Odpowiedz

Obstawianie duphastonu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 362 209

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobietki.
    Czy któraś z Was odstawiala Duphaston w II trymestrze?
    Lekarz prowadzący powiedział mi że w sumie to mogę ale zależy od mojej głowy.. .i na razie cholernie sie boje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2018, 12:58

  • Agus603 Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam od poczatku ciazy duphaston 2 x 1 i mam w tym tygodniu brac juz po jednej a w nastepnym tyg odstawic. To były opinie dwoch ginekologow.

    3jgxskjoibj2fuaa.png
    V Leiden heterozygota,
    PAI1-4G heterozygota
    Niedoczynność tarczycy
    Aniołek 10tc (*) 19.09.2017
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 362 209

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 02:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w którym jesteś tyg?:)

  • Gosiaczek1509 Koleżanka
    Postów: 58 4

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnią tabletkę wzięłam 14tyg. i 3 dni też miałam obawy ale jest ok

    Aniołek 9tc (*) 10.02.2017

    Kochany synuś Sebastian 07.12.2018 :*:*:*
    dxoml6d8w2mqpznm.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 362 209

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczku dziekuje:)
    widzę że idziemy łeb w łeb;)
    na kiedy masz termin?
    ja na 6.12:)

  • AndziaBallo Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobitki :-) ja zaczelam wlasnie 16 tydz. Tez mam odstawiac przez tydzien po 1 tab. Mam mega obawy, na usg wszystko OK ale ostatnio bola mnie krzyze I mam klocia w pochwie, tez tak macie? Pracuje teraz za granica I kiebsko z jakimi kolwiek inf od poloznych :-(

    AndziaBallo
  • Gosiaczek1509 Koleżanka
    Postów: 58 4

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam termin na 7 grudnia :)

    Aniołek 9tc (*) 10.02.2017

    Kochany synuś Sebastian 07.12.2018 :*:*:*
    dxoml6d8w2mqpznm.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 362 209

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 02:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cudownie;) mi te terminy sie zmieniła miedzy 6-10.12 Ale na ostatnich dwóch wizytach byl 6.12.
    jak sie czujesz Gosiaczku? widać u Ciebie cokolwiek?
    u mnie brzucha brak co doprowadza mnie to schiz;)

    Andzia...mnie też bolą czasami plecy...i brzuch właściwie jak tylko dluzej postoje albo cos porobie ...
    a Ty na kiedy termin?

  • AndziaBallo Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam na 8 grudnia :-) Hope dziekuje za odp troszke sie uspokoilam. Mam nadzieję,ze wszystkie bedziemy miec "nudne" I ksiazkowe ciaze a czas do grudnia szybko zleci :-)

    AndziaBallo
  • Gosiaczek1509 Koleżanka
    Postów: 58 4

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tej ciąży od początku dobrze się czuję. Po brzuszku widać jak ubiorę dopasowaną bluskę. W spodnie żadne już się nie dopinam w leginsach chodzę lub sukienki. 1,5 kg w końcu u mnie na plusie :)

    Aniołek 9tc (*) 10.02.2017

    Kochany synuś Sebastian 07.12.2018 :*:*:*
    dxoml6d8w2mqpznm.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 362 209

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heh, czyli rodziny we trzy mniej więcej tak samo...:)

    ja właśnie ani nie utyłam ani nie ma brzuszka...i wiem ze jakkolwiek to dziwnie brzmi jest to powod dla mnie do schiz;(

    a u Ciebie Andziu juz cos widać?

  • AndziaBallo Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope - absolutnie nie przejmuj się brzuszkiem - na własne oczy w tym roku obserwowałam trzy dziewczyny u mnie w pracy, które zaszły w ciąże przede mną. Dwie z nich widoczny brzuszek zaczeły mieć po 5 miesiącu. U jednej z nich już w ok trzecim jak dobrze pamiętam. U mnie już widać ale sama nie wiem czy to nie jest prędzej wina "gazów", że brzuszek jest bardziej widoczny bo w przeciągu dnia (mam wrażenie), że jest troszkę mniejszy niż w nocy :)

    AndziaBallo
  • AndziaBallo Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec to kwestia indywidualna :-)

    AndziaBallo
  • Gosiaczek1509 Koleżanka
    Postów: 58 4

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzdęcia napewno, rano jak wstanę to nikt by nie powiedział, że w ciąży jestem, a do wieczora to sobie brzuch rośnie.

    Aniołek 9tc (*) 10.02.2017

    Kochany synuś Sebastian 07.12.2018 :*:*:*
    dxoml6d8w2mqpznm.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 362 209

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 02:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha tak wzięty brzuch robia tez mam coraz częściej;) tzw. gazociaza:)

    3mam za nas kciuki Kochane!!!!

  • AndziaBallo Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope a wracajac do tematu przewodniego - zsczelas odstawiac dubka? Czy sie jeszcze wstrzymujesz? Ja tydzien temu bylam w pl I lekarka zostawila mi wachlarz do wyboru. W stylu- moze Pani odstawiac a jak bedzie cos bolalo to wrocic. Hehe tylko jak pisalm powyzej - jeszcze nie odstawilam a mnie boLi I badz tu madry :-)

    AndziaBallo
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 362 209

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 02:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie zmniejszyłam dawke z 3×dziennie na 2x dziennie...
    mi mój prowadzący powiedział ze teraz to jak kropla w morzu i spokojnie mogę odstawić jesli glowa mi na to pozwoli...na razie pozwala na tyle.

    Podbrzusze pobolewa, nawet widze ze bardziej jak jestem zmeczona. Bolą mnie też plecy...dolegliwosci nasilają się jak dluzej siedze...ale nie wiąże ich w ogole ze zmniejszeniem dupka.

    a badałaś poziom progesteronu?

  • AndziaBallo Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety nie badałam :( aktualnie przebywam w UK i tutaj wystawiają oczy jak tylko zapytam o takie badanie. Mają całkwicie inną profilaktyke stawiającą na- naturę. Przed ciążą miałam problem z prolktyną - pierwszą ciążę poroniłam - dlatego też dostałam od pl lekarza progesteron - profilaktycznie. Cały czas pracuje (w UK chcąc macierzyński nie mogę przejść na "L4") może stad te bóle u mnie? Skoro twierdzisz, że u Ciebie są gdy jesteś bardziej zmęczona? Ja po pracy w dzień, dzień tak się czuję :) może to moja odpowiedź :) Dziewczyny na forum a Wy ogólnie jak macie? Powymieniajmy się doświadczeniami :D

    AndziaBallo
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 19 września 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma sensu brać duphastonu, kiedy łożysko jest już wykształcone i samo produkuje hormony. Odstawienie należy przeprowadzać stopniowo, czyli najlepiej co tydzień zmniejszać dawkę o 1 tabletkę dziennie, aż dojdziemy do zera :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja brałam duphaston 2x1 do 13 tygodnia, w 14 po jednej tabletce, a w 15 odstawiłam całkowicie. Mój lekarz powiedział, ze już raczej sensu nie ma branie duphastonu w drugim trymestrze. Mnie nic nie pobolewa, nawet nie mysle o tym odstawieniu :)

    ov72hlz.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ