X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Niski poziom TSH
Odpowiedz

Niski poziom TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sandra901210 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, dziś odebrałam wyniki badań m.in. TSH okazało się że mój wynik to 0,005 gdzie norma jest od 0,10 do 2,35 dla kobiet w II trymestrze. Wystraszyłam się bardzo, przed ciążą miałam poziom tarczycy w normie. W pn mam wizytę u mojego ginekologa niestety dziś nie udało mi się go złapać. Czy jest powód do obaw? Jakie brałyście leki w tym przypadku? Ogólnie czuję się bardzo dobrze, bardzo zdziwił mnie ten poziom TSH. Pozdrawiam

    Sandra901210
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badalas jeszcze ft3 lub ft4?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ashley86 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 11 lipca 2016, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może masz przemijającą nadczynność tarczycy ciężarnych. Jest ona związana z wysokim poziomem betaHCG, ciąża mnogą lub niepowsciagliwymi wymiotami ciężarnych. Zazwyczaj nie wymaga leczenia. Powtórz wynik razem z wolnymi hormonami i idź na wszelki wypadek na konsultację do endokrynologa.

    mhsv3e5e1p7hrrhi.png
  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 20 września 2016, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam na to leki

  • szafir Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 2 października 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi TSH wyszło jeszcze niższe 0,0037 i mój ginekolog powiedział, że w ciąży takie wahania są normalne, bo hormony szaleją i żeby się nie przejmować, ale sama nie wiem. Dla własnego spokoju zrobiłam jeszcze ft4 i ft3 i wyszły minimalnie powyżej poziomu. Kolejną wizytę mam za 2 tygodnie dopytam się wtedy jeszcze o te wyniki.

    5 lat starań
    *aniołek* 7 tydz
    f2w3dqk3w498i0c0.png
  • mk Przyjaciółka
    Postów: 73 56

    Wysłany: 30 listopada 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra901210 wrote:
    Witajcie, dziś odebrałam wyniki badań m.in. TSH okazało się że mój wynik to 0,005 gdzie norma jest od 0,10 do 2,35 dla kobiet w II trymestrze. Wystraszyłam się bardzo, przed ciążą miałam poziom tarczycy w normie. W pn mam wizytę u mojego ginekologa niestety dziś nie udało mi się go złapać. Czy jest powód do obaw? Jakie brałyście leki w tym przypadku? Ogólnie czuję się bardzo dobrze, bardzo zdziwił mnie ten poziom TSH. Pozdrawiam
    wiem ze to wiadomosci z przed 2 lat, ale mam nadzieje, ze jeszcze tu zagladacie :)
    ja mam ten sam problem, TSH super niskie. przed ciaza mialam nadczynnosc i bralam leki, ale w 2 trymestrze lekarka kazala przestac je brac bo lozysko mialo unormowac hormony. jestem w 18 tygodniu no i jak widac sie nie unormowalo. jak sobie poradzilyscie z problemami? jak zakonczyly sie wasze ciaze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z niedoczynnosci (leczonej 13 lat) w ciąży wpadłam w nadczynność (0.19) :) ost bad to tsh 0.66 i cały czas biorę 150 mcg - Ft 4 mam idealnie i dlatego trzymamy taką dawkę. Chodzę do 2 endo- tsh w ciąży nie jest wyznacznikiem tylko należy badać Ft4.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ