X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nietypowy ból w podbrzuszu podczas ruchu.
Odpowiedz

Nietypowy ból w podbrzuszu podczas ruchu.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 22 lutego 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 dni temu mialam wizytę w UK u położonej ktora posłuchała bicie seraca mojej dzidzi. Ledwo wyszlam z gabinetu i dostałam bólu w podbrzuszu który trzyma mnie do tej pory. Ból jest dziwny nie taki jak na okres. Boli podczas podciagania nóg do brzucha, bardzo zabolało mnie dzisiaj w nocy kiedy na chwilę przekrecilam się z lewego boku na plecy , bol był taki ciągnący dość silny. Boli mnie też przy ucisku. Czy to może być od powiększającego się brzucha ? Czy mam się niepokoić? Następna wizytę mam dopiero za 4 tygodnie.

    klz9h371w1o7q62n.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 22 lutego 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam dodać że jestem w 18 tygodniu

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 22 lutego 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak miałam, odczuwałam takie bóle napadowo, może przez 3 tyg. i przeszło.Byłam u lekarza - nie umiał mi powiedzieć co to, zlecił badania, były ok. To nie znaczy, że to samo masz Ty...lepiej to skonsultuj.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Dominisia Koleżanka
    Postów: 31 28

    Wysłany: 22 lutego 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też zdarzają się takie bóle, jak poświęcę zbyt dużo czasu na ruch/ spacery,przy nagłych ruchach itp. teraz staram się poruszać w ciąży, ale z umiarem. Myślę, że nie jest to nic poważnego, jest to moja pierwsza ciąża, więc to chyba z powodu powiększającej się macicy.

    klaudia382 lubi tę wiadomość

    2nn3dqk3ds2l0kr6.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 22 lutego 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz zaczął się ból głęboko w pochwie oby to nic poważnego... Czy bierzecie nospe na takie bóle? Czy jest bezpieczna?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 lutego 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    3 dni temu mialam wizytę w UK u położonej ktora posłuchała bicie seraca mojej dzidzi. Ledwo wyszlam z gabinetu i dostałam bólu w podbrzuszu który trzyma mnie do tej pory. Ból jest dziwny nie taki jak na okres. Boli podczas podciagania nóg do brzucha, bardzo zabolało mnie dzisiaj w nocy kiedy na chwilę przekrecilam się z lewego boku na plecy , bol był taki ciągnący dość silny. Boli mnie też przy ucisku. Czy to może być od powiększającego się brzucha ? Czy mam się niepokoić? Następna wizytę mam dopiero za 4 tygodnie.

    Mnie takie coś łapie rano jak się budzę i przekręcam z boku na bok - taki ból jakbym miała mocno naciągniętą macicę i kułaby jakby zaraz miała pęknąć.

    A czy przy Twoim bólu pojawia się twardnienie brzucha?
    klaudia382 wrote:
    Teraz zaczął się ból głęboko w pochwie oby to nic poważnego... Czy bierzecie nospe na takie bóle? Czy jest bezpieczna?

    Na kłucie w pochwie nospa nie pomoże (chociaż jest bezpieczna) - wiem z autopsji. Kujące bóle w pochwie mam chyba od 8-9 tygodnia i do teraz się potrafią pojawić. Prawdopodobnie jest to objaw rozciągania macicy - na początku myślałam, że skraca się szyjka, ale USG wykazało, że jest OK, więc być może taki już urok ciąży ;)

    Nospę bierz na te bóle okresowe - to skurcze, a nospa działa rozkurczająco. Ale nie przesadzaj z ilością, staraj się ok. 3 tabletki dziennie max, a jeśli bóle będą bardzo silne to max można wziąć 6 tabletek, ale to już takie "emergency" i najlepiej jakbyś skonsultowała to z lekarzem/położną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2018, 18:39

    klaudia382 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 22 lutego 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też martwię się o szyjke czy się nie skraca Ale 2 tygodnie temu miałam robione usg szyjka miała 3.56

    klz9h371w1o7q62n.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 22 lutego 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o twardnienie brzucha to nie jestem w stanie tego rozpoznać chyba cały czas jest taki sam...

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 lutego 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Jeśli chodzi o twardnienie brzucha to nie jestem w stanie tego rozpoznać chyba cały czas jest taki sam...

    Jak nie jesteś w stanie rozpoznać to dobry znak - podobno jak twardnieje to nie da się tego przeoczyć :) Najwyraźniej masz tak jak ja - kłucia na skutek rozciągania macicy :)
    A szyjka podobno najczęściej skraca się bezobjawowo :)

    Kiedy następna wizyta? Za miesiąc?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 22 lutego 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak szczerze się zastanawiam czy Twoje bóle nie są pochodzenia nerwowego. Widzę Cię co jakiś czas na forum . Widzę że bardzo Cię stresuje każdy najmniejszy ból czy zmiana . Może postaraj się zrelaksować mniej myśleć o tym co może się złego stać . Stres też może wpływać na Twoje ciało;(

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 22 lutego 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak za miesiąc o ile w ogóle będzie termin by mnie przyjął bo to prywatnie w Anglii normalnie nie patrzą na szyjke przez całą ciążę nie masz badania ginekologicznego. Fasola1234 stresuje bo mieszkam w uk i tutaj podchodzi się do ciąży tak że dopiero po 24 tygodniu oferują Ci minimalną pomoc dla mnich to nie dziecko tylko zlepek komórek i tyle. Tylko tutaj mogę uzyskać pomoc

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 lutego 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Tak za miesiąc o ile w ogóle będzie termin by mnie przyjął bo to prywatnie w Anglii normalnie nie patrzą na szyjke przez całą ciążę nie masz badania ginekologicznego. Fasola1234 stresuje bo mieszkam w uk i tutaj podchodzi się do ciąży tak że dopiero po 24 tygodniu oferują Ci minimalną pomoc dla mnich to nie dziecko tylko zlepek komórek i tyle. Tylko tutaj mogę uzyskać pomoc

    Szyjkę można zmierzyć tylko podczas USG i to najlepiej dopochwowego. Podczas badania sprawdza się tylko czy szyjka jest zamknięta i twarda :)

    Spokojnie, z tego co widzę to dużo dziewczyn ma te kłucia :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 22 lutego 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Tak za miesiąc o ile w ogóle będzie termin by mnie przyjął bo to prywatnie w Anglii normalnie nie patrzą na szyjke przez całą ciążę nie masz badania ginekologicznego. Fasola1234 stresuje bo mieszkam w uk i tutaj podchodzi się do ciąży tak że dopiero po 24 tygodniu oferują Ci minimalną pomoc dla mnich to nie dziecko tylko zlepek komórek i tyle. Tylko tutaj mogę uzyskać pomoc

    Wiem :) ale pamiętaj że nikt na forum nie jest lekarzem . Jeśli nie krwawisz i nie masz skurczu to na prawdę nie masz się co martwić. :) jeśli ból będzie ciągły i się nasilal to wtedy bym proponowala udać się do lekarza lub szpitala :)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 22 lutego 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiem że przez usg przecież. Chodzilo mi o to ze tu nie ma nawet badania ginekologicznego ... zreszta podalam wyżej że moja szyjka ma 3.56 to wiadomo że nikt tego palcem nie zmierzył

    klz9h371w1o7q62n.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 22 lutego 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety w szpitalu tu nie pomogą bo nie robią usg na izbie przyjęć tylko trzeba mieć skierowanie od położnej skierowanie dostaniesz dopiero kiedy krwawisz jeśli pojedziesz z krwawieniem do szpitala to dostaniesz tylko paracetamol juz to sprawdzilam więc nie mogę tu liczyć na pomoc

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 22 lutego 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Niestety w szpitalu tu nie pomogą bo nie robią usg na izbie przyjęć tylko trzeba mieć skierowanie od położnej skierowanie dostaniesz dopiero kiedy krwawisz jeśli pojedziesz z krwawieniem do szpitala to dostaniesz tylko paracetamol juz to sprawdzilam więc nie mogę tu liczyć na pomoc

    No cóż nie za ciekawie. Więc wychodzi na to że nawet jak będzie coś nie tak to i tak nic nie zrobią. Wiec moze musisz wyluzowac;( chyba że prywatnie możesz do lekarza chodzić

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 lutego 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Niestety w szpitalu tu nie pomogą bo nie robią usg na izbie przyjęć tylko trzeba mieć skierowanie od położnej skierowanie dostaniesz dopiero kiedy krwawisz jeśli pojedziesz z krwawieniem do szpitala to dostaniesz tylko paracetamol juz to sprawdzilam więc nie mogę tu liczyć na pomoc

    Szyjkę masz długą, a kłucia są normalne :)
    U nas dziewuchy mają twardnienia brzucha, że macica staje się twarda jak kolano i to po kilka razy dziennie, biorą na to nospę i leżą, a lekarze twierdzą, że tak może być w ciąży :)

    U Ciebie nie jest tak źle, naprawdę, musisz myśleć pozytywnie :)

    Czujesz już ruchy?
    Jeśli nie to pomyśl sobie, że jeszcze 1-2 tygodnie i poczujesz - wtedy już będziesz bardzo spokojna :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 22 lutego 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę pozytywnie Ale cały czas mam w głowie to że jeśli coś pójdzie nie tak to nikt mi tu nie pomoże i to jest dobijajace . Ruchy czuje już od kilku dni :)

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 22 lutego 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postaraj się skupić na tym że maluszek się rusza. Na prawdę lepiej dla Ciebie będzie się zrelaksowac skoro na opiekę zdrowotną nie możesz liczyć:) ciesz się swoim stanem byś miło go wspominała:)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 lutego 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Myślę pozytywnie Ale cały czas mam w głowie to że jeśli coś pójdzie nie tak to nikt mi tu nie pomoże i to jest dobijajace . Ruchy czuje już od kilku dni :)

    Jeśli mogę być brutalnie szczera to.. w 18 tygodniu, gdyby działo się coś złego to niestety, ale dziecku mało co, jeśli nie nic, nie pomoże.

    Jak czujesz ruchy to super! U mnie kłucia nasiliły się jak zaczęłam czuć ruchy i też się zastanawiałam czy to aby nie ma związku, że maluch jest silniejszy i kopie mocniej w macice ;P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ